Piątek 7 Sierpnia 2020r. - 220 dz. roku,  Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.05.16 - 18:21     Czytano: [1054]

Socjalizm w natarciu


Szanowni Państwo!

Czym różni się socjalista od kapitalisty? Można to ująć tak. Socjalista pracuje po to, żeby odpoczywać, im dłużej, tym lepiej. Kapitalista odpoczywa po to, żeby pracować jak najwydajniej i jak najlepiej. Dlatego systemy kapitalistyczne dorobił się majątków, a socjalistyczne biedy.
Teraz, w ramach oddolnych inicjatyw, socjaliści zaczęli upominać się o to by dostawać coś za nic. Kto by nie chciał!? Pomińmy fakt że, taką przynętą najczęściej posługują się oszuści wszelkiej maści. Tym razem chodzi o wolne niedziele dla wszystkich zatrudnionych w handlu. Zwolennicy zamykania centrów handlowych w niedziele przywołują przepisy obowiązujące w Niemczech i Francji. No, nie wiem, czy te kraje należałoby w czymkolwiek naśladować. Jeśli pomysłodawcy mają cichą nadzieję, że przez zamknięcie centrów handlowych zapełnią się kościoły, to te dwa kraje pokazują, że tak się nie stało. W Wielkiej Brytanii było nawet odwrotnie. Póki w niedzielę wszystko było pozamykane ludzie nie wychodzili z domów, bo po co? Natomiast po otwarciu sklepów w niedziele, kiedy szło się już i tak po zakupy, to i do kościoła można było wstąpić.
Zamykanie sklepów w niedzielę to zły pomysł. Jedynie pijaczkowie nie muszą się martwić. Nikt nie ubolewa nad losem sprzedawców w sklepach z alkoholem otwartych 24 godziny na dobę. Ale to oczywiście wyższa konieczność. Są jak lekarze na ostrym dyżurze, czy strażacy. Strach pomyśleć co by się stało gdyby nie daj Bóg jakiś alkoholik wytrzeźwiał!


Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Złoty interes 20/2016 (256)

Szanowna Pani Małgorzato

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czym podyktowane było „miłosierdzie" Pani Merkel względem tzw. uchodźców. Rozpatrzyłam kilka opcji jakimi motywami kierowała się Pani Kanclerz. Oto kilka z nich:

1) poczucie solidaryzmu z innymi biednymi nacjami w obliczu ich tragedii – tą opcję należy z marszu odrzucić, bo w realnej polityce takie rzeczy się nie liczą, chyba, że przysparzają w sposób pośredni jakiś korzyści, choćby wizerunkowych – patrz punkt następny.

2) leczenie poczucia winy Niemców za wywołanie wojny i holokaust - należy tą opcję również odrzucić, bowiem poprzez kompleksową i bezczelną politykę historyczną naród ten pozbył się kompleksów „odwiecznego agresora", a odpowiedzialność za holokaust zręcznie rozdzielił pomiędzy inne nacje, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków, a milczenie elit żydowskich w tej kwestii kupił mamoną.

3) robienie sobie dobrego pijaru na użytek wewnętrzny – nie sadzę by to było realne – aż tak otwartym społeczeństwem Niemcy nie są i takie decyzje nie punktują u niemieckich wyborców.

4) celowe wpuszczenie obcego kulturowo elementu do Europy celem jej rozsadzenia od środka (zwłaszcza jeżeli chodzi o kraje biedne i słabo zorganizowane o znacznym stopniu penetracji przez gospodarkę Niemiec), następnie jej zawłaszczenie. To nic że Niemcy miały docelowo wchłonąć stosunkowo najwięcej uchodźców. Jako państwo o dobrze funkcjonującej gospodarce i administracji mogą sobie z tym „balastem" całkiem nieźle poradzić. Natomiast zdecydowana większość krajów Unii będzie miała problem. Chyba tą opcję należy poważnie rozważyć.

5) „zrobienie biznesu" na uchodźcach (o którym Pani wspomina) poprzez wykorzystanie swojej dominującej roli w Europie i zmuszenie pozostałych państw do płacenia swoistej daniny od każdego nie przyjętego „łepka". To pomysł, który ostatnio zbulwersował społeczeństwa biednej części Europy. Całkiem niewykluczone, że było to od początku zaplanowane. Jest to również rodzaj testu – do jakiego stopnia można się w „tym temacie” posunąć i jaki jest stan posłuszeństwa innych państw Europy. Jeżeli pomysł „wypali” to mogą sobie Niemcy pogratulować przebiegłości. To kolejna opcja do rozważenia.

6) rozsadzenie fundamentów kulturowych Europy celem ostatecznego usankcjonowania „religii” lewicowo-liberalnej jako powszechnie panującej – tą motywację Pani Merkel chyba należy odrzucić ze względu na daleko posunięty egocentryzm Niemiec - a może jednak nie, bo może być to pośredni środek do osiągnięcia ostatecznego celu Niemiec czyli całkowitej dominacji w Europie.

7) wreszcie – zwykła nieroztropność Angeli i brak przewidywania konsekwencji takiego „humanitaryzmu” - tą hipotezę również należy odrzucić ze względu na to, że jakoś nie wierzę w aberrację psychiczną Pani Kanclerz.

Może istnieją jakieś inne nieodgadnione motywacje tak dziwnego postępowania Szanownej Pani Merkelowej, które nie dane jest rozwikłać zwykłemu śmiertelnikowi, a może po prostu nie poznaliśmy się na Pani Kanclerz – bo Ona to już Święta Angela.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH

MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 156


– Mam dla pana dwie wiadomości: dobrą i złą – powiedziała Dominika po przywitaniu się. – Od której zacząć?
– Od złej. Miejmy to już za sobą – powiedział stary człowiek i zakaszlał.
Tym razem umówili się w kawiarni z salą dla palących, przez którą trzeba było przejść do tej dla niepalących. „Dlaczego wybrał tę drugą?” – zastanawiała Dominika. „Zaraz się pewnie dowiem czy rzucił palenie, czy się po prostu pomylił”.
– Pieniądze zostały utracone – powiedziała. – Przynajmniej na razie.
– Co należy rozumieć przez „na razie”.
– Zostały częściowo zeskanowane. Numery seryjne znajdują się w bazie danych policji. Kiedy przestępcy zaczną je wydawać, będzie można ich ująć i wtedy ewentualnie łup odzyskać.
– A dobra wiadomość?
– Pana zięć się odnalazł cały i zdrowy.
– Co?! Muszę zapalić. Miałem zamiar rzucić palenie, ale w tej sytuacji...
– Będzie się pan mógł z nim zobaczyć.
– A taśmy? Co z taśmami?
– W tej sytuacji nie mają już znaczenia – zauważyła Dominika.
– Dużo za nie zapłaciłem. Są moje.
– Oczywiście. Po przejrzeniu oddamy je panu.

CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa
.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

21 maja 2016 r. | Nr 21/2016 (257)

Wersja do druku

Robert - 22.05.16 5:47
Taaa, to wszystko zależy, czy "socjaliści handlowi", maja na półkach towar koszerny. Aby wszystkich usatysfakcjonować, należy handelek zamykać w soboty i niedzielę. To może dać oszczędności i wypoczynek. W weekendy, to powinny być podwójne stawki do wynagrodzeń, a wiec i ceny powinny być wyższe, Jestem za, zamknąć te geszefty dojenia rodaków i mniej wywiozą za granice. Po za tym, ponownie pojawi się w słowniku, dawno nie używane słowo w bankach polskich, "oszczędności klientów", w "czystym złocie" - nie we FCH.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Sierpnia 1905 roku
Zmarł Jerzy Józef Elizeusz hrabia Szembek, polski duchowny katolicki, biskup płocki (ur. 1851)


07 Sierpnia 1944 roku
7 d. Powst. Warszaw.: rozpoczyna się zmasowany atak niemieckiej artylerii na Stare Miasto. Powstańcy baonu "Bończa" zdobyli transporter opancerzony


Zobacz więcej