Środa 15 Maja 2024r. - 136 dz. roku,  Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.04.16 - 22:45     Czytano: [1081]

Dział: WPiS

Magazyn WPiS Nr 4/2016 już do nabycia


W sprzedaży pojawił się już kolejny numer naszego magazynu „Wpis”. Na 92 stronach piszemy o ciekawych i aktualnych sprawach z kraju i zagranicy. Nie brakuje też tekstów gospodarczych, kulturalnych i historycznych. W kwietniowym „Wpisie” przeczytać można m.in. o propozycjach rozwiązania problemu frankowiczów, politycznych podróżach prezydenta Andrzeja Dudy i znaczeniu relacji polsko-węgierskich. Zachęcamy do zapoznania się z tym numerem!

W bieżącym numerze:

Jak przekształcić biedę frankowiczów na repolonizację banków – Leszek Sosnowski przedstawia sposoby rozwiązania problemu kredytów we frankach, z którymi zmaga się w Polsce 700 tys. osób.

2 980 proc. przekroczenia norm ołowiu! – opisujemy ciąg dalszy walki mieszkańców mazurskich Korsz z zatruwającym środowisko i ludzi Zakładem Recyklingu Akumulatorów.

Jeżeli prywatne zawiści wezmą znów górę nad interesem publicznym, Rzeczpospolita postawi się sama nad przepaścią – historyk prof. Henryk Kocój przybliża wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

Między prawdą a pogardą – Leszek Sosnowski opisuje kulisy wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i zadziwiające reakcje na nią niektórych polskich mediów.

Biskup skąpany we krwi – w 36. rocznicę śmierci przypominamy postać salwadorskiego męczennika naszych czasów abp. Oskara Romero, zamordowanego przez tamtejszy autorytarny reżim za obronę praw obywatelskich i wstawianie się za najuboższymi.

Sztuka będzie konkurować z pornografią? – o sztuce, która straciła wartości artystyczne i stała się ekscesem, o artystach, którzy nie chcą tworzyć tylko szokować i o wolności słowa, która przekroczyła wszelkie granice pisze Marek Klecel.

„Dom jest daleko. Polska wciąż jest blisko” – o poecie, tłumaczu, autorze tekstów piosenek Marianie Hemarze w 115. rocznicę jego urodzin pisze dr Justyna Chłap-Nowakowa.

Komisja Wenecka nie wydaje wyrok ów, ale opinie – z węgierskim ministrem sprawiedliwości prof. László Trócsányim o Komisji Weneckiej, jej znaczeniu i wadze jej decyzji, rozmawia Adam Sosnowski.

Wiara wymaga pokory i uznania, że nie jesteśmy wszechwiedzący, Pan Bóg prowadzi nas swoimi ścieżkami, a my się temu poddajemy wystąpienia rodziców prezydenta RP Andrzeja Dudy – prof. Jana T. Dudy i prof. Janiny Milewskiej-Dudy – podczas prezentacji książek „Apostołowie Bożego Miłosierdzia” i „Uczynki miłosierdzia” w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Kościół polski jest najmocniejszym Kościołem świata – o duszpasterstwie turystycznym, podróżach po świecie i Eucharystiach odprawianych w plenerze, z ks. prof. Dariuszem Oko rozmawia Jolanta Sosnowska.

Feniksy dla Białego Kruka, Adama Bujaka i prof. Krzysztofa Ożoga – relacja z XXII Targów Książki Katolickiej w Warszawie, na których nagrodzeni zostali autorzy i książki naszego wydawnictwa.

Międzymorze jest geopolityczną koniecznością – Adam Sosnowski pisze o ostatnich międzynarodowych podróżach prezydenta Andrzeja Dudy na Węgry i do Czech, które łączą się z realizowaną przez niego ideą Międzymorza. Nawiązanie bliskiej współpracy przez państwa Europy Środkowej i Wschodniej jest zdaniem wielu polityków i komentatorów koniecznością.

Donos na posła Janusza Szewczaka – Leszek Sosnowski pisze o ataku, jaki na ekonomistę, posła i autora książki „Banksterzy” Janusza Szewczaka przypuścił Związek Banków Polskich.

Kto nie chce polskiej żywności bezpośrednio od polskiego rolnika? – przedstawiamy losy przygotowanego przez rolników projektu ustawy o bezpośredniej sprzedaży żywności. Projekt – ku zaskoczeniu jego autorów – spotkał się z niechęcią partii rządzącej…

Arrinera, Warszawa i Syrena, polski przemysł samochodowy powraca! – piszemy o polskich przedsiębiorcach, którzy próbują odbudować rodzimy przemysł samochodowy i przywrócić rodzime marki aut.

Dramatyczne losy sprinterki z Wierzchowni – w 105. rocznicę śmierci znakomitej przedwojennej lekkoatletki Stanisławy Walasiewiczówny jej postać i osiągnięcia opisuje Krzysztof Szujecki.

Polska tradycja brzydzi się zamachami politycznymi, ale… – przypominamy nieliczne przypadki zamachów politycznych na polskich królów i przywódców. Tradycja zamachów na głowy państwa nigdy się bowiem w Polsce nie przyjęła.

Oddany sprawom Ojczyzny spowiednik króla i przyszłego papieża – Czesław Ryszka przybliża sylwetkę o. Stanisława Papczyńskiego, którego papież Franciszek kanonizuje 5 czerwca.

Świato–podgląd – przegląd wiadomości ze światowych mediów, a w nim m.in.: Chiny chcą zostać mistrzem świata w piłce nożnej, Watykan zaprasza kandydata na prezydenta USA Berniego Sandersa, a kardynał Robert Sarah nawołuje katolików do odpowiedzialności w życiu publicznym.

● Krzyżówka z nagrodami

A poza tym: zapowiedź nowej książki prof. Andrzeja Nowaka „Historia i polityka”, atrakcyjne promocje cenowe i nowość naszego wydawnictwa przygotowana na Światowe Dni Młodzieży – album „Apostołowie Bożego Miłosierdzia”.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

15 Maja 1940 roku
Zatonął MS "Chrobry".


15 Maja 1848 roku
Podczas rewolucji lutowej, w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.


Zobacz więcej