Piątek 6 Grudnia 2019r. - 340 dz. roku,  Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.12.15 - 21:06     Czytano: [1244]

Dział: Interwencje

Reduta w sprawie wypowiedzi M. Schultza


Otrzymaliśmy wiele maili z prośbą o zorganizowanie akcji petycyjnej w sprawie skandalicznej wypowiedzi Martina Schultza na temat Polski. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego raczył wyrazić pogląd, jakoby w Polsce został przeprowadzony zamach stanu, za co uznał zmiany wprowadzane w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym.

Martin Schulz jak większość polityków niemieckich i europejskiej lewicy czerpie swą wiedzę na temat Polski z artykułów prasy mainstreamowej z Polski, tłumaczonych i zamieszczanych w mediach niemieckich, co potem jest podawane w mediach mainstreamu w Polsce jako opinie niemieckiej prasy na temat Polski.

Ponieważ Martin Schulz legitymuje się jedynie wykształceniem podstawowym nic dziwnego, że nie jest w stanie sam zrozumieć tego co się dzieje w Polsce i musi posługiwać się atrapami informacyjnymi.

Misją Reduty jest walka z rasizmem i ksenofobią zwróconą przeciwko obywatelom polskim bez względu na pochodzenie oraz informowanie o prawdziwej przeszłości i teraźniejszości Polski.

W związku z powyższym Reduta Dobrego Imienia przygotuje pakiet informacyjny na temat Polski dla p. Schulza napisany w sposób przystępny, językiem prostym i zrozumiałym nawet dla niego. Ponieważ Rząd RP w sposób prawidłowy zareagował na skandaliczną wypowiedź p. Schulza, a po spotkaniu z Panią Premier Beatą Szydło p. Schulz zaczął się wycofywać ze swojej głupiej wypowiedzi, Reduta nie będzie podejmować zorganizowanych działań w jego sprawie.

Liczymy, że p. Martin Schulz po uzupełnieniu wiadomości na temat Polski będzie w stanie wygłaszać opinie oparte na faktach, a nie na urojeniach wynikających z lektury stronniczych tekstów pochodzących z gazet znanych z tego, że ich redaktorzy nienawidzą przedstawicieli partii obecnie sprawujących władzę w Polsce.

Maciej Świrski
Prezes Reduty Dobrego Imienia.

Warszawa, 19.12.2015

Wersja do druku

Lubomir - 01.01.16 18:40
Re: DanzigerBucht Nie dostrzega pan, że promocja nieuków i nieudaczników to działanie celowe. Przecież w Polsce nie brakuje czynnych poliglotów, władających biegle kilkoma językami. Jednak oni nie dali się nigdy wciągnąć w jakieś agenturalne, czy fundacyjne uzależnienia. Oni by godnie reprezentowali Polskę, Polaków i polskość, ale tu chodzi wyłącznie ośmieszanie i dyskredytowanie Polski na arenie międzynarodowej. Agenturalnych nominacji nie należy mylić z wyborami. Parteigenossen Schulz też niewiele różni się od agentów Kominternu. Nie ma sensu doszukiwanie się oznak inteligencji - u prymitywnej marionetki.

Zbigniew - 01.01.16 12:28
To w takim razie nalezy zorganizować petycje i blokadę kont mailowych: Washington Post, New York Times oraz CNN.
Dobrze by było zmobilizować Polish-American Congress, jest to oficjalna Polonia amerykańska.
Z poważaniem,
Zb.

DanzigerBucht - 31.12.15 23:09
Nie jest prawdą jakoby towarzysz z SPD Martin Schulz miał jedynie podstawowe wykształcenie. System szkolny w Niemczech nie był i nie jest jednolity (polska urawniłowka!) bo co Land to inny system. Generalnie w Nadrenii Westfalii dzieci chodzą 4 lata do Grundschule, po skończeniu której mogą wybrać pomiędzy 8 letnim Gymnasium czy Realschule. Schultz chodził do Gymnasium Katolickiego i w 13 roku nauki zakończył je uzyskując dyplom Mittlere Reife, który jest "przepustka do studiowania" co jednak w powojennej biedzie w Niemczech i malej ilości szkół wyższych skłoniło go do zostanie zawodowym fuotbolista, jednak po poważnej kontuzji musiał porzucić marzenia o zastaniu zawodowym piłkarzem i wpadł w alkoholizm, z którego wyszedł w 1980 roku,
a w 1975 rozpoczął 2 letni Kurs księgarza z Arbeitsamtu, który ukończył i pracował w wielu księgarniach, aby w końcu założyć własną księgarnie.
Jako 19 latek wstąpił do socjalistów z SPD, a po 4 latach pracy w Radzie miasta Würselen został w 1987 wybrany na burmistrza tego miasta, którym był 11 lat do roku 1998. W 1994 został wybrany do EU na Abgeordnete ("posła") w Bruxelli.
Nie cierpię lewaków i tego chama Schultza szczególnie, ale nie można kłamać o tym człowieku. W PRLbis dalej jest jakaś mania profesorów z nadania bolszewickiego Belwederu i stopniowania ludzi po uzyskaniu Jakis "papierków", które są nic nie znaczące patrząc na takich Tusków, Kopaczek czy innych polskojęzycznych analfabetów "historyków" z tytułami "chrabiow" (bez herbu czy cherbu?). Chodziłem dziesiątki lat do szkół w PRL i za granicami PRL i wiem, ze poziom nauczania w PRL był i jest o wiele niższy niż w np. Niemczech Zachodnich. Co by nie pisać Genosse Schulz zna płynnie angielski w mowie i w piśmie, a taki Tusk mimo "niemieckiej babci w kuchni" nie zna żadnego języka obcego, jak on został tym "historykiem" chyba belfrem do szkoły podstawowej.
Taka Kopaczkowa to ćwierć inteligencja PRL czy ten na szczęście były "prezydęt" to samo.
Uff, już mi sie nie chce pisać.

Państwu Pięknego pełnego Sukcesów Nowego Roku życzy
DanzigerBucht.

Bratniak - 31.12.15 18:09
Jezeli juz takie polglowki wchodza w sklad kierownictwa UE to wstyd! Ale
gorsza sprawa z tym,ze taki po podstawowce wiadomo,co moze uczynic!
UE nie ma w zakresie wyksztalcenia wymogow? O rany julek trzymajcie
mnie,bo chyba pekne!!! Partyjne nieuki maja prawo byc przy sterach UE?!
Polska powinna sie wycowac z tego tworka-potworka!! Tam sie zalegla
komuna! Taka komuszka Merkel z NRD tez pewnie ma tylko podstawoiwke.
A jakie ma swoje wplywy na UE!! O rany! Ludzie trzymajcie mnie,bo chyba
faktycznie pekne!! Gdzie spojrzec wylegarnie komuny!!! Polska niechaj
ruszy do USA,bo inaczej w czerwonych lapach komuny zagniezdzonej w UE
zginie !! Tam przeciez od przeszlo roku jest wnuczus dziadka zoldatka
z SS,ktory swiadomie przez 8 lat skladal polska gospodarke na lopatki.
On tam w UE ma powazne wplywy,ktore pozwola jemu na wiadome
traktowanie Polski. To juz widac golym okiem! Ruszajmy do USA i nawet
Japonii,Chin itp.bo UE juz pokazala nam prawdziwa swoja twarz!

Agamemnon - 31.12.15 0:52
Martin Schultz posiada podstawowe wykształcenie stąd nieograniczone u niego zaufanie do źródła wiedzy jaką jest opiniotwórcza prasa wielonakładowa. Jest to wielki niemiecki polityk oddelegowany do ciężkiej pracy na rzecz Unii Europejskiej zgodnie ze swoimi kwalifikacjami przez Angelę Merkel.

Oto obraz niemieckiej Europy w osobowościach; Schultza, Tuska i Merkel.

Czas na zmiany. Analfabetyzmem, niekompetencją i nienawiścią jeszcze niczego dobrego nie zbudowano. Pana Donalda Tuska i inne towarzyszące jego rządowi
w latach 2007 - 20014 osobistości, Polacy zapraszają do apartamentów
w Braniewie lub we Wronkach. Ktoś musi wziąć odpowiedzialność za tzw. pułapkę zadłużeniową, nihilację polskiego przemysłu, zniszczenie polskiej edukacji i ktoś się jednak krył pod kryptonimem "seryjnego samobójcy", który to dokonał 100 morderstw o charakterze politycznym w okresie jego władzy w Polsce.

Lubomir - 20.12.15 12:25
Wciąż trzeba edukować niemieckich 'ober-ludzi'. Wśród Niemców istnieje niechlubna tradycja nagradzania wysokimi urzędami publicznymi - tępaków ograniczonych umysłowo. Znakomitym tego przykładem jest Martin Bormann. Ten też bardzo wcześnie rozstał się z edukacją i bardzo wcześnie wstąpił do niemieckiej partii politycznej. Jego służbistość i nadgorliwość poznała cała Europa. Europa musi rozgonić niemiecki monopol władzy. To powrót do Europy Karola Marxa.

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Grudnia 1916 roku
Urodził się Józef Stanek, polski ksiądz pallotyn, błogosławiony, kapelan zgrupowania "Kryska" AK (zm. 1944)


06 Grudnia 1882 roku
Urodził się Karol Szymanowski, wybitny kompozytor i pianista polski.


Zobacz więcej