Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.09.15 - 21:09     Czytano: [1085]

Kopacz jak Komorowski

"Nie będzie niczego". Platformerska ustawka z rzekomą likwidacją składek na ZUS i NFZ wydaje się być propozycją dla niedorozwiniętych umysłowo czyli lipa z sosną razem rosną.


Zdesperowana i przerażona rządząca dziś PO z deklaracją likwidacji składek emerytalnych i zdrowotnych przypomina dziś byłego prezydenta B. Komorowskiego w noc po I turze przegranych wyborów. B.Komorowski wymyślił wtedy epokowe referendum, tym razem PO znalazła właśnie swój złoty pociąg w systemie emerytalno-rentowym i ubezpieczeniach zdrowotnych. Jakby to powiedziała była v-ce premier rządu PO-PSL E.Bieńkowska "ale jaja, ale jaja". Bo, przecież zniesienie składek na ZUS to zniesienie wszelkich zobowiązań państwa w stosunku do obecnych i przyszłych emerytów, zapisów o kapitale początkowym, o indywidualnych kontach emerytalnych, na które przecież rok temu zagarnięto blisko 150mld zł z OFE.

To zapowiedź tak naprawdę likwidacji rent, emerytur i zasiłków, kolejne oszustwo, a wręcz zwykłe złodziejstwo. Chyba, że kasa jest już naprawdę pusta i tych 150mld zł z OFE w ZUS już po prostu nie ma. Tyle, że jak tak dalej pójdzie, w kampanii wyborczej to PO za chwilę gotowe ogłosić zniesienie PIT, CIT i VAT, płacę minimalną określi na poziomie 6,5tys. zł, bo za 6tys. zł, jak to ujęła unijna komisarz E.Bieńkowska "pracuje tylko wariat albo złodziej". Niewykluczone, że przerażeni skalą odpowiedzialności za afery i nadużycia politycy PO obiecają wyborcom fryzjera za darmo dla łysych czy zwolnienie z akcyzy dla wielbicieli szkockich trunków.

Przed nami prawdziwe cuda, wianki. Chciałoby się zakrzyknąć; ludzie, ludzie, cuda się dzieją w tej platformerskiej budzie, gdy już zniknęła kasa, rządząca ekipa wyciąga z rękawa kolejnego asa tyle, że to poker oszustów. Jeśli to w ogóle prawda, to rzekoma "wielka reforma finansów" PO to kompletne odklejenie się od rzeczywistości lub zwykłe obiecanki cacanki, a głupiemu ma być z tego radość. Ciekawe bowiem skąd budżet państwa ma wziąć blisko 180mld zł, by zapchać dziurę po likwidacji składek ZUS tym bardziej, że wpływy ze składek ZUS to przecież zaledwie ok. 130-140mld zł. Już dziś polscy podatnicy muszą dokładać 45-50mld zł żeby ZUS mógł wypłacać regularnie emerytury. Zaległe składki ZUS to już gigantyczna kwota 55mld zł. Co roku potrzeba ok. 120mld zł na wypłatę emerytur ok. 27mld zł na renty i zasiłki, 15-16mld zł na KRUS, ok. 15-16mld zł na emerytury mundurowe. Tak wielu już dziś nie płaci w ogóle składek.

Budżet NFZ to kolejne 75mld zł, dlaczego więc redaktorki TVP, Lewicka i Tadla nie grzmią: skąd rząd PO-PSL weźmie te 250mld zł, a redaktorzy Wielowieyska i Gadomski z GW nie domagają się precyzyjnych wyliczeń. Przecież tak niedawno medialna gwiazda PO posłanka J.Mucha z marsową miną ostrzegała "oni wezmą te pieniądze z waszych kieszeni". Jeśli jeszcze twórcą tego pomysłu, jak donoszą media jest szef Rady Gospodarczej przy premier E.Kopacz J.Lewandowski, który zasłynął swego czasu patologicznymi prywatyzacjami, w tym prywatyzacją w stylu NFI, to druga Grecja nad Wisłą jest murowana, a Polacy zostaną znów ogoleni do gołej skóry. Może byłoby prościej i uczciwiej powiedzieć Polakom, że PO zlikwiduje renty i emerytury oraz ubezpieczenie zdrowotne, bo majątek narodowy rozkradziony i wyprzedany, a w kasie widać tylko dno tyle, że Polakom można obiecywać i okłamywać ich bez końca, ale trzeba będzie wypłacać zasiłki przyjmowanym muzułmanom oraz ofiarom Holocaustu.

Pani premier zaczęła od kłamstwa smoleńskiego, później było kłamstwo wobec tzw. frankowiczów, że stanie po stronie ludzi, a nie banków, a najwyraźniej chce skończyć na kłamstwie emerytalnym. Po słynnym już haśle, które tak pasowało do byłego już prezydenta B.Komorowskiego "Na Mazury macać kury", najwyraźniej przyszedł czas na nowe hasło "Poszła już owca do swego Szydłowca". Zreformować system ZUS z korzyścią dla polskich emerytów, niewątpliwie trzeba. Te pałace i dziesiątki tysięcy biurokratycznych przerostów trzeba zamienić na sprawną maszynę do zarabiania pieniędzy dla Polaków i odzyskiwania dla nich tanio i głupio, często też w aferalnych okolicznościach wyprzedanego polskiego majątku. Trzeba też zreformować wydatki NFZ-u, w sytuacji gdy polska służba zdrowia często bardziej przypomina wykańczalnię i cichą eutanazję, ale trzeba zachować choćby resztki zdrowego rozsądku i profesjonalizmu, bo przyzwoitości obecnie rządząca ekipa i tak nigdy nie miała.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Stefczyk.info

Wersja do druku

Lubomir - 16.09.15 10:00
Wielkie osobowości prawdziwej polityki, polityki obronnej, edukacyjnej i gospodarczej, nie potrzebowały partyjniactwa. Miernoty potrzebują partyjnego wsparcia. Bez partii nie potrafią istnieć. Może moja fraszka dopowie resztę. 'Naczelny próżniak' 'Choć nic nie robił od urodzenia, marzył o lektyce - z partyjnego polecenia'. Jeden współczesny Andrzej Frycz Modrzewski, wystarczyłby za sto tysięcy partyjnych klakierów.

Olenka - 15.09.15 14:12
14.09. 2015.
Pelni nadziei...
Z najnowszego badania opinii publicznej, przeprowadzonego przez rządowy CBOS, wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę to wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 31 proc. głosów.

Druga byłaby Platforma Obywatelska na którą chce głosować 25 proc. badanych.

Trzeci wynik należy do Pawła Kukiza. Na jego ruch gotowych jest oddać głos 19 proc. obywateli.

SLD, PSL i Nowoczesna PL w badaniu mają po 4 proc. głosów.

Ruch Narodowy oraz partia KORWiN po 2 proc.

Wynik Janusza Palikota nas nie obchodzi.
CBOS

Dlatego i Polonia powinna brac udzial w wyborach, a nie "olewac", jak sugerowal to jeden z "historykow" przed wyborami, ktore i tak wygral p. Duda

solo - 15.09.15 12:22
Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Solidarna Polska, Twój Ruch, Polska Razem, Biało Czerwoni, Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej, Socjaldemokracja Polska, Kongres Nowej Prawicy, Prawica Rzeczypospolitej, Unia Pracy. Te wszystkie partie, niestety są nie wiarygodne i mają w historii początki w komunie, lub założycieli, którzy byli w tamtych czasach czynnymi politykami lub pracownikami administracji. Oraz większość ma konserwatywne naleciałości, przeważnie religijne. Po 25 latach nie powstała żadna partia, którą można by uznać za czysto Polską i nie powiązaną z dyktaturą komuny lub kościoła. Bo jak napisłem Polakom się nie chce. Ale może jeszcze się doczekamy że i u nas wyrośnie polityczna generacja. Oby nie było za późno. W nadchodzących wyborach można by ewentualnie oddać głos na BC, Biało Czerwoni, albo SDPL, Socjaldemokracja Polska. Jeżeli Unia Europejska się utrzyma, to potrzebni nam bądą też Polscy przedstawiciele na arenie Europejskiej, którzy będą dbali o interesy Polski i Polaków. W przyszłości obywateli europejskich. Jak narazie to mamy unie Niemiecko-Francuzką inne państwa się nie liczą w tym kołchozie zwanym UE. Nas Polaków się nie dopuszcza do zakulisowych politycznych rozmów, my mamy tylko wykonywać rozkazy. Tak to właśnie wygląda. Niestety. Bo nam się nie chce, jesteśmy chciwi na pochwały, podatni na przekupstwo, bez honoru. Prywata, jeszcze raz prywata. Takimi można dobrze manipulować.

ciekawy - 14.09.15 22:23
Solo, przypomnij mi jakież to nowe partie mamy do wyboru ?
Chyba nie myślisz o partii biskupów ?
Innej liczącej się siły w tym sezonie nie widzę na placu.

Lubomir - 14.09.15 17:36
Re: MariaN Ten Miś Kamiński jest najwyraźniej mocno osadzony w układach bliskowschodnich. Zatem to on zapewne będzie architektem oprożniania Syrii z Syryjczyków i przesiedlania ofiar kontrowersyjnych prześladowań - z Syrii do Polski. Typowy cwaniak wyznania biznesowego. Sprzeda każdego z kaźdym. Tacy mogą nawet mistrza intryg i prowokacji zapędzić w kozi róg. W końcu jednak najczęściej, sami zaplączą się we własne sidła.

solo - 14.09.15 16:19
Dlatego nie trzeba głosować ani na PO, ani na PiS. Bo obie partie są ubabrane komuną. Okrągłym meblem. Oddać głos na nowe partie. No ale nam Polakom się nie chce. Mogliśmy wybrać jednomandatowe okręgi wyborcze, referendum. Wybierać osoby nie partie. Poszło 7% uprawnionych. A więc mamy jak mamy. Co tam Polska nie ważna, pojedziemy na zmywak.

MariaN - 14.09.15 9:27
Rzeczywiscie tak to wygląda, premierowa sterowana przez skapo owłosionego pr-owca misia Kaminskiego kroczy wprost do przepaści tak jak robil to Komoruski po I turze wyborów, kiedy to zarządził z dnia na dzień jakieś bzdurne referendum. Takie bzdety i głupoty Kopaczki dawno nie byly przedstawiane publicznie. Jest takie starodawne powiedzenie, jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to odbiera rozum i tak właśnie stało się z nią. Ciekawe ile lemingów łykneło te bzdury. Do wyborów pozostało jeszcze 6 tygodni az strach pomyśleć, co jeszcze wypłynie z rzadzącego koryta

Lubomir - 14.09.15 7:39
Trwa zawalanie polskiego, ale także i europejskiego gmachu. Wszystko przebiega wg scenariuszy układanych w Berlinie. Zupełnie jak w czasach, kiedy 'Hitler Hachę wziął pod pachę'. Odpowiedzią Europy musi być solidarne szukanie niemieckich pociągów z polskim i europejskim złotem, czyli Denazyfikacja Bis. Proces ten musi przypominać przejęcie hitlerowskich zakładów motoryzacyjnych Adama Opla - przez inwestora amerykańskiego General Motors. Amerykanie i Brytyjczycy są tą siłą, która jest w stanie zatrzymać budowę 'Czwartej Rzeszy' i zniewalanie Europy przez kapital Hitlera i posthitlerowców. Polakom wmawia się, że nic nie ma sensu. Wolność dla Polaków, to wolna miłość, narkotyki, dopalacze i alkohol, spijany 24 godziny na dobę. Nawet projektowanie i produkcja wodolotów, poduszkowców czy samolotów, jest najwyraźniej bezsensowna i nieopłacalna. Pełna wolność to koczowanie i grzebanie po śmietnikach. Merkel Polskę wzięła pod pachę?. Na obecnym etapie bierze Grecję. O Czechach znów mówią: 'Małe Niemcy', jak za Emila Hachy.

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1945 roku
Amerykanie zrzucili pierwszą bombę atomową o mocy 20 000 ton TNT, celem stała się Hiroszima.


06 Sierpnia 1944 roku
6 d. Powst. Warszaw.: w Śródmieściu zaczyna działać Harcerska Poczta Polowa. Niemcy mordują 100 chorych Szpitala ul. Leszno


Zobacz więcej