Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.08.15 - 10:53     Czytano: [1276]

Turyści z KRM


Gambit prezydenta A. Dudy i Jego mistrzowskie posunięcie w sprawie referendum wydaje się, że pozamiatało scenę polityczną, gniew i sprzeciw PO i Senatu, by nie dopuścić jednak Polaków do głosu, tylko pogrąży rządzącą sitwę. Podobno premier E. Kopacz słyszy głosy, być może jest to głos; "tego się nie da zrobić", nie da się uniknąć gigantycznej klęski wyborczej po 8-miu latach bimbania, marnotrawstwa publicznych pieniędzy, niezrealizowanych obietnic i zwykłych kłamstw.

W kraju nad Wisłą rząd już praktycznie nie rządzi, prowadzi działalność turystyczno-krajoznawczą i kampanię wyborczą, która formalnie jeszcze się nawet nie zaczęła. Choć rządowa propaganda z TVN-24 i GW twierdzi, że nasze finanse są zdrowe, PKB rośnie, gospodarka HULA oraz, że ludzie żyją dostatnio i żadnych głodnych dzieci nie ma, czego dowodem mają być zdjęcia wieżowców i oświetlonych mostów, jak i na to, że Polska nie jest w żadnej ruinie, to przecież podobne widoki i klimaty spotkać dziś też można w Grecji, Portugalii, a nawet w afrykańskiej Zambii.

Obecna ekipa zostawi następcom w wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarczego wręcz spaloną ziemię. Dotyczy to zwłaszcza sfery zadłużenia, które właśnie wzrosło; gdy idzie o Skarb Państwa z końcem czerwca do kwoty 817mld zł i to w wersji oficjalnej. Rośnie również dług zagraniczny, który nie różni się już praktycznie od zagranicznych długów Grecji i wynosi ok. 380mld dol. Ostatnimi czasy "techniczny" MF M.Szczurek, który nie zauważa prawdziwych piramid finansowych w sektorze ubezpieczeniowo-bankowym właśnie poszedł w ślady "Sztukmistrza z Londynu", byłego MF J.V.Rostowskiego i zaczął zapożyczać polskie państwo we frankach szwajcarskich.

Zadłużone w Polsce i to na gigantyczne kwoty jest prawie wszystko, dług publiczny to prawie 900mld zł, dług prywatny firm i gospodarstw domowych to kolejne ponad 900mld zł, zadłużone są drogi i autostrady, poprzez Krajowy Fundusz Drogowy na kwotę blisko 50mld zł, polscy emeryci mają długów na kwotę ok. 19mld zł, młodzi zalegają ze spłatą blisko 1,5mld zł, gospodarstwa domowe mają zagrożone długi na kwotę ponad 40mld zł, samorządy są zadłużone na blisko 70mld zł, firmy budowlane mają długi na ponad 1,3mld zł, a w sądach spory na ponad 10mld zł wraz z odsetkami. Zadłużone są szpitale i jednostki służby zdrowia na ponad 10mld zł.

Olbrzymie długi mają spółki Skarbu Państwa, które idą w dziesiątki miliardów złotych. Największej polskiej firmie KGHM grożą straty i możliwość wrogiego przejęcia i to za bezcen i wydaje się, że to nie tylko z powodu przeinwestowania i olbrzymich kosztów w Chile. Sektor węglowy PIS odziedziczy w stanie zapaści - za pierwsze półrocze straty wynoszą już 1,5mld zł - z obietnic premier E.Kopacz na Śląsku nic praktycznie nie wynika - jak zwykle. W Polskim rolnictwie absolutny dramat i to nie tylko z powodu niespotykanej suszy, załamały się ceny mięsa, mleka, rolnicy będą płacić gigantyczne, idące w setki milionów złotych kary na rzecz Unii, a MR M.Sawicki ciągle nie nadąża za biegiem wydarzeń. Zbiory zbóż będą niższe o 10-15 proc., w kukurydzy i rzepaku będzie absolutna klęska, a konsumenci zapłacą drożej za żywność w zagranicznych supermarketach, które jakimś cudem płacą coraz mniej podatku CIT. Lobby lichwiarsko-bankowe przechodzi w Polsce do kontrataku i niedwuznacznie grozi rządowi PO-PSL, że jakakolwiek realna pomoc dla tzw. frankowiczów spotka się z odwetem i zaduszeniem polskiej gospodarki poprzez nie udzielanie kredytów czy finansowanie nowych rządowych długów.

Podobno proponowane rozwiązania ustawy restrukturyzacyjnej dla tzw. kredytów frankowych, według rządowych instytucji, ZBP, NBP, MF, KNF i KSF zdestabilizują finanse publiczne i wywołają kryzys. Ale, pożyczanie przez banki tzw. franków, których ludzie na oczy nie widzieli i banki ich nie posiadały - na kwotę blisko 40mld CHF - tą destabilizacją wtedy nie groziło. Ten gigantyczny problem na kwotę blisko 150mld zł zostanie również podrzucony niczym kukułcze jajo rządowi PIS-u i prezydentowi A.Dudzie. Wydaje się, że nie ma większej kompromitacji i większej "kamieni kupy" po 8-miu latach rządów PO-PSL niż w sektorze energetycznym, Polska musi prosić o pomoc Ukrainę będącą w stanie wojny i przede dniu bankructwa finansowego o dostarczenie prądu, bo za rządów koalicji PO-PSL to i Wisła wyschła i prądu zabrakło

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Stefczyk.info

Wersja do druku

Lubomir - 25.08.15 21:50
Miejmy nadzieję, że nowa polska prezydentura będzie silna siłą wszystkich Polaków. W końcu polski prezydent, to nie to samo co prezydent Bawarii Horst Seehofer. Polacy mają swoją realną państwowość, a nie państwowość fikcyjną w stylu tzw wolnego państwa Bawaria {frei statt bayern}. Polski rynek pracy to nie jedynie niemieckie strefy gospodarcze, z pohitlerowskimi firmami typu 'Krupp', 'Volkswagen' czy 'Viessmann'.

solo - 25.08.15 11:10
Ja nie mylę. Ale wiem że to właśnie sami Polacy, zdrajcy Polskiej racji stanu. Oraz nieświadomy polski elektorat są winni. dający się manipulować przez cwanych polityków, propagandę ambony, TV Trwam. Tak było zawsze w naszej historii. Nic się nie zmieniło. Prywata jeszcze raz prywata, łapownictwo. Obojętność dla własnego kraju. Ale naturalnie to inni są winni. To Niemiec dał mi łapówe za wykiwanie własnego narodu, on jest winien. Jadą na zmywak, pocierać tyłki byłym gestapowcom, sprzątać, pracować dla innych. Zamiast we własnym kraju robić porządek. Cytat: "Zasługi mam doprawdy duże. Radą i zdradą zawsze służę" Jan Sztaudynger

Lubomir - 24.08.15 21:09
Re: solo Nie myl np zwyczajnych Niemców, z renegatami Polski, niemieckimi agentami, konfidentami i kolaborantami.

solo - 24.08.15 16:41
Znowu wszystkiemu winni Niemcy, Ruskie, żydy. Tylko my Polacy nie. Kto w tym kraju mieszka??? Trzeba się może więcej modlić o zbawienie.

Lubomir - 24.08.15 16:27
Zdrajcy mogą zameldować do centrali w Berlinie: 'Zadanie wykonane', 'Polska zdemolowana i rozgrabiona'. Tylko czy zdrajców nie zadreczą ich własne sumienia?. Przecież mają jakieś szczątkowe mózgi i serca?.

wojtek - 23.08.15 12:21
Poziom i skala bredni, które wyzierają z putinowskiej propagandy niejakiego osobnika, który podpisuje się ksywą „His” i jemu podobnych trolli osiągnął już taki poziom, że nawet Urban wydaje się być przy nich „Cienkim Bolkiem” !!!

His - 23.08.15 11:19
http://prawapolityka.pl/2015/07/szydlo-szkolona-przez-departament-stanu-usa/

"Wśród osób, które podobnie jak Szydło wzięli udział w tym szkoleniu jest ustępujący prezydent Bronisław Komorowski oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski a także byli premierzy – Donald Tusk, Hanna Suchocka, Kazimierz Marcinkiewicz i Mieczysław Rakowski."

I dodatkowo żydowscy zięciowie zamienili się na stołku prezydenta.
Tylko głupek może wierzyć, że tu nastąpiła jakaś niezaplanowana wy(za)miana osób trzymających władzę nad naszym Narodem i dojdzie między nimi do jakiegoś rozliczania.
Z historii to warto poznać jak i kto szkolił Pol Pota, gdzie było szkolone jego komando, kto to finansował, kto dał im czeską broń i dlaczego ten zbrodniarz nie był sądzony a ten co go we Francji szkolił mordowania w imię żydokomunizmu dostał Nagrodę Nobla ?¿?¿

york - 23.08.15 10:47
Cokolwiek by nie napisać w kontekście, jak zwykle bardzo dobrego tekstu Pana Janusza Szewczaka, to zabrzmi to i tak zbyt banalnie, zwłaszcza, że diaboliczny matrix "polskojęzycznych" mediów ciągle trwa.
Jedynym zaś jego zadaniem jest uśpienie czujności naszego społeczeństwa przed zbliżającymi się na jesieni wyborami parlamentarnymi, byle tylko utrzymać przy władzy obecną ekipę rządową oraz ich mocodawców poza granicami naszego kraju.
Dlatego też uważam, że z BARDZO DUŻYM DYSTANSEM należy podchodzić do publikowanych obecnie w polskojęzycznych mediach wyników badania opinii publicznej, bo one mogą być elementem uśpienia uwagi społeczeństwa przed chyba najważniejszą od 1989 roku batalią wyborczą, której miarą jest zatrzymanie dalszej destrukcji naszego kraju.
Bardzo trafnie zauważa, to Pan Jan Orawicz, że powinniśmy, a właściwie musimy wszyscy zewrzeć szyki, aby w tych wyborach za wszelką cenę ostatecznie odesłać na śmietnik historii Paradę Obłudy /PO/ oraz jej przybudówki, bo ewentualnie osamotniony Pan Prezydent Andrzej Duda sam nie podoła dziełu naprawy naszego państwa.
A oto tylko fragment tekstu z Gazety Polskiej, który obnaża prawdziwe oblicze Grupy Trzymającej Sondaże:
„Sondaże mogą zniszczyć lub wylansować kandydata na prezydenta, zdymisjonować ministra, a nawet skasować niewygodny telewizyjny program.
TYMCZASEM W POLSKICH SONDAŻOWNIACH RZĄDZĄ LUDZIE Z POWOŁANEGO PRZEZ WOJCIECHA JARUZELSKIEGO W STANIE WOJENNYM „MUNDUROWEGO” CBOS, KTÓRY BYŁ ORĘŻEM GENERALSKIEJ JUNTY.
Dziś zasiadają we władzach OBOP, Pentora, PBS i IPSOS. Stworzyli też od podstaw GfK Polonia.
Publikujemy dziś dziennikarski raport, który pokazuje, jak działa patologiczny układ, na który składają się wzajemne powiązania sondażowni, mediów oraz medialnych ekspertów.
Mechanizm, który czyni z polskiej demokracji zabawkę w rękach postkomunistycznej oligarchii.
Legendarny punkowy zespół Dezerter śpiewał w 1987 r. piosenkę „Szwinde l": „Postawią sobie pomnik bohatera/ Wybiorą sobie nowego premiera/ Stworzą nowy system polityczny/ I będą dumni, że jest demokratyczny/ Znowu szwindel szykują nowy/ Znów chcą się dobrać do twojej głowy".
Żyjemy w kraju, w którym demokrację niszczy szwindel.
Jest nim przeżarta patologicznymi powiązaniami piąta władza, bo tak nazywa się ośrodki badania opinii publicznej.
Władza sondażowni jest ogromna.
Za pomocą sondaży można zniszczyć kandydata na prezydenta lub szanse partii politycznej na władzę.
Można zdymisjonować ministra, ogłaszając, że tego chcą ludzie.
Można skasować niewygodny program telewizyjny, podając fałszywe informacje o jego odbiorze przez widzów - mówi socjolog, dr Włodzimierz Petroff”. – koniec cytatu.
Cały ten porażający tekst dostępny jest pod adresem:
https://gloria.tv/media/B3tB53QBoEq
http://www.palade.pl/index.php?p=1_19_GRUPA-TRZYMAJACA-SONDAZE

Jan Orawicz - 22.08.15 20:41
Panie Lubomirze ogólnie biorać ma Pan racje. Jako były członek NSZZS
dokładnie zauważyłem z końcem 1989r,że pachoły czerwonego caratu juz
nawet nam bez strachu w ślepiskach mówili. "My wam teraz - k...wa
pokażemy,gdzie koza ma miód!!" I wnet poleciały na mury i na płoty
plakaty i plakaciki: KOMUNO WRÓĆ!! NIE CHCIAŁO WOM SIĘ SIYRPA
I MLOTA TO TEROZ MOTA!! To był czas rujnowania gospodarki, przez tow.
Balcerowicza w układzie ze Sorosem itp. cwaniakami z Zachodu. Towarzysz
Miecio Rakowski pracował nad powaleniem Stoczni Gdańskiej - jako karę
za to,ze była Kolebką NSZZS i nie życzyła sobie,by tej stoczni patronował
bandyta Lenin.Sprawę powalenia tej stoczni, też czerwone podziemie zleciło
premierowi Towarzyszowi L.Millerowi.Dzisiejsza Solidarność powinna powołać
wraz z rządem specjalną komisje do zbadania przyczyn upadku stoczni i wielu innych zakładów. W skład takiej komisji nie mogą wchodzić jacyś byli pezetperowcy itp. Sprawa powalenia polskiej gospodarki musi być zbadana, przez znawców ekonomicznej materii. Jeżeli my Polacy nie zbadamy tych
bardzo ważnych spraw, to dalej wyjdziemy na -życzenie sprawców naszego
upadku gospodarczego - gorzej jak Zabłocki na mydle!!! Z bagna wreszcie trzeba wyjść!!! Bez tergo będziemy się dalej tetłać w pobolszewickim
grzęzawisku.A tego już za wiele!!! A czas leci baz czekania nawet sekundy.
Jeżeli Pani dr B.Szydło nie zostanie Premierem to Pana Prezydenta A.Dudę
postko9muna ze swoimi aferzystami zamknie w grubym pierścieniu niemocy.
Nie wolno nam spoczywać na laurach!! Trza z Bogiem ruszyć w bój o Polskę,
by Ona wreszcie stała się POLSKĄ,w której każdy znajdzie dla sobie miejsce
do życia,a nie ucieczki za chlebem w siną dal! Dość tych tragedii w ludzkim
wymiarze!!!

Lubomir - 22.08.15 18:11
Zdrajcy, złodzieje i menele wypłynęli na fali antykomunizmu. Polska nie może nabierać się na takie plewy. Kanalia potrafi być sto razy gorsza od budowniczych tysiąca szkół na Tysiąclecie Polski czy od budowniczych gospodarczej Drugiej Polski, np od Jerzego Ziętka. Kanalia zaczęła udawać polityka.

MariaN - 22.08.15 17:42
Apel do prezydenta Andrzeja Dudy i przyszłego rzadu sejmu i senatu: tym razem winni rabunku majątku narodowego musza się znalezć w wiezieniu. Dowody są, wystarczy zapytać prawdziwych finansistów. Jeśli i tym razem złodzieje nie zostaną osadzeni pozostanie tylko ulica, to jest opinia większości uczciwych Polaków w kraju i poza nim

J. Orawicz - 22.08.15 16:47
Szanowny Panie Januszu dla przykładu dla następnych pokoleń
sprawcy tego okropnego stanu Polski powinni być komisyjnie rozliczeni
na czele z D.Tuskiem,który powinien być ściągnięty z UE i postawiony do
rozrachunku Przed Trybunałem. A Kopacz powinna stanąć przed Sądem
Najwyższym , za wydane polecenie strzelania do górników w ubiegłym roku.
Za zrujnowanie kraju w okresie 8 lat należy rozliczyć łobuzernię. Przeszło
3 miliony Polaków musiało odlecieć na obczyzne za środkami do życia.
Także aresztować wszystkich z Afery podsłuchowej na czele z Sikorskim.
Bez tego rozrachunku nie bedzie łatwo kroczyć Polsce do przodu.

gilotyna - 22.08.15 13:21
Za takie złodziejstwo i niszczenie Polski - tylko trybunał NIEZALEŻNY I NIEZAWISŁY, ZA CELOWĄ ZDRADĘ STANU.

Lubomir - 22.08.15 12:49
Na Czechy zwykło się mówić: 'Małe Niemcy'. Od czasów Herr Thuzka, to miano coraz bardziej pasuje do uzależnianej w każdym calu od Niemców - Polski. Mamy niemieckie banki i polskie długi. Chyba tylko denazyfikacja kapitału Hitlera i firm ponazistowskich, byłaby w stanie zamienić role. Tą próbę, jak dotąd bez sukcesu - podjęła Grecja. Jednak Polska ma większe doświadczenie, w pokonywaniu niemczyzny. Ma też sprawdzonych sojuszników w konfrontacji z niemieckimi ober-ludźmi.

Wszystkich komentarzy: (14)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1978 roku
Zmarł Papież Paweł VI (ur. 1897)


06 Sierpnia 1945 roku
Amerykanie zrzucili pierwszą bombę atomową o mocy 20 000 ton TNT, celem stała się Hiroszima.


Zobacz więcej