Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.01.15 - 12:42     Czytano: [1691]

Czeka nas kolejna afera?

Chyba mamy potężny problem w systemie bankowym


Czy już wkrótce możemy być świadkami nowej „afery finansowej” związanej z kredytami mieszkaniowymi we franku szwajcarskim? I czy wówczas nie należałoby powołać komisji śledczej w tej sprawie?

Skoro dzisiaj fundusze własne wszystkich banków działających w Polsce to aktualnie około 150 mld złotych, zaś zobowiązania w związku z kredytami mieszkaniowymi w FCH to równowartość 162 mld złotych, które właśnie podskoczyły od 15 stycznia o 30 mld złotych, to chyba mamy potężny problem w systemie bankowym w Polsce. Zwłaszcza jeśliby się potwierdziły obawy, że co najmniej kilka dużych banków działających w Polsce nie miało pełnego zabezpieczenia w walutach obcych.

Skoro po stronie „ma” widnieją w tych bankach zapisy obecnie na poziomie ok. 40 mld franków szwajcarskich w udzielonych kredytach, to pytanie czy może im realnie brakować blisko połowy tej kwoty, czyli od 15 do nawet 20 mld FCH? Czy może to rodzić obawy o wypłacalność co najmniej kilku dużych banków i czy w tej sytuacji nie zajdzie potrzeba ratowania ich dziesiątkami miliardów złotych z publicznych pieniędzy.

Słuszne wątpliwości co do toksyczności tego typu aktywów i kredytów, które publicznie przedstawił wybitny prawnik prof. Modzelewski, wydają się w pełni uzasadnione, również gwałtowna decyzja Przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka o możliwości przewalutowania tych kredytów po kursie z dnia zawarcia umowy mogą wskazywać na tzw. drugie dno.
W tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań i coraz więcej zasadniczych wątpliwości i to natury prawnej. Sprawa może mieć fundamentalne znaczenie dla stabilności systemu finansowego i bankowego w Polsce na straży, której powinna stać Komisja Nadzoru Finansowego w Polsce.

Polacy powinni wiedzieć czy w tej sprawie nie mamy do czynienia z wielką mistyfikacją i możliwością wprowadzenia w błąd polskich kredytobiorców.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Artykuł ukazał się wPolityce

Wersja do druku

adam - 04.02.15 23:28
Tak po prawdzie, to zupełnie nie rozumiem tego lamentu nad „frankowiczami”, no chyba, że autor tego tekstu też ma kredyt w szwajcarskich frankach.
Tymczasem jednak gro „frankowiczłów” to przecież „lemingi”, bo tylko lemingrad było stać na taki luksus, gdyż zdecydowana większość pracowników w Polsce zarabia ledwie o kilkanaście procent powyżej ustawowej minimalnej płacy krajowej i nie stać ich na tego typu fanaberie, bo po prawdzie ledwie wystarcza im na życie, od wypłaty, do wypłaty
Zatem więc, ta sprawa z uwolnieniem kursu franka jest karą niebios wymierzoną całemu lemingradowi, za popieranie Platformy Oprychów i należało im się to, jak przysłowiowa „psu buda”.
Niech dalej, więc popierają Platformę Oprychów i jak ktoś napisał Bredzisława Kompromitowskiego ?!

Robert - 03.02.15 13:19
Iza M, wsłuchuj się w głos Ludu polskiego, tam jest prawda przegłosowana. Pójdź na stadion Legii - to się dowiesz kim jest sędzia, dotyczy to sądów również i najwyższych. Tym niesportowym akcentem, Żegnam.

Iza M. - 03.02.15 11:38
Z dzieciństwa pamiętam powiedzonko "za przezwisko to po pysku", krótko i treściwie. Kogo nie wychowano za młodu, temu nie pomogą nawet Harvardy.
Cham pozostanie chamem. Goń się leszczu !

Robercik(???) - 03.02.15 11:04
Iza M, a skąd wiesz? jakie ścierwo jest pod tym nickiem, których wiele jest nadanych przez społeczeństwo z "miłości do nienormalnej polskości". Iza M, pomału robisz postępy - brawo(???). Jak ciebie interesuje język potoczny "żywy", to opracuj - podręczny słownik, kto jest kto?. A teraz zagadka, oczywiście dla inteligentnych - kto jest? komornikiem Polski.

Iza M. - 02.02.15 22:08
Właśnie Robercik udowodnił jakim ścierwem jest przekręcając jedno nazwisko lecz szanując inne nacje. Szmata szmatą pozostanie nawet na tamtym świecie.

Robert - 02.02.15 9:34
Iza M, Jak świat światem i dziennikarskiego "przekomarzania" a nawet język polskich dyplo-dygnitarzy podobno po Oxfordzie jak i prawych patriotów nie we własnym interesie - określają dokładnie osoby, tak jak na nie zasługują. I to jest wspaniała reguła która określa, z kim naprawdę mamy do czynienia, bez kamuflaży i dobrych obyczajów - bo na to trzeb sobie zasłużyć, swoją osobowością i postępowaniem. W skrajnych przypadkach, jest to nawet pożądane i edukacyjne dla młodych, którzy są źle wychowani i niedouczeni polskiej historii - dwa, tzw brzydkie słowa, mogą naprawić i naprowadzić na właściwe tory oszukańcza wiedzę. Jest to najkrótszy uniwersytet pojęć - przypomnę pewną wspaniałą postać, Marysia Sokołowska. Bez "ślinienia" się /co jest też brzydkim określeniem, ale krótkim i wiadomo o co chodzi/ powiedziała tusskowi, kim jest to ścierwo. Dla mnie ścierwem są tez: rosja niemcy, państwa na polskich ziemiach kresowych, nasi sojusznicy w Jałcie, obecna kasta mafii rządzącej w Polsce. ...ect. I nikt nie jest w stanie zmienić moich uczuć pogardy - gdyż ciągle stosują w stosunku do Nas wrogość i barbarzyństwo, codziennie są na to nowe dowody.

His - 02.02.15 9:26
Działania ekipy Tuska w Polsce niczym się nie różnią od metod opisanych przez Johna Perkinsa w książce "Hitman - Wyznania ekonomisty od brudnej roboty".

https://pracownia4.wordpress.com/ksiazki/john-perkins-hit-man-wyznania-ekonomisty-od-brudnej-roboty/

"John Perkins wie, co mówi – był jednym z tych ekonomistów. Jego praca polegała na przekonywaniu przywódców krajów posiadających, z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych, znaczenie strategiczne – od Indonezji po Panamę – by zgodziły się na gigantyczne inwestycje w rozwój infrastruktury, a wynikające z nich kontrakty przyznały korporacjom amerykańskim. Obciążone ogromnymi długami kraje te stawały się wasalami rządu amerykańskiego, Banku Światowego i innych, zdominowanych przez USA agencji, które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską działalność – narzucając terminy spłat i uzależniając od siebie rządy suwerennych państw.
Ta oparta na faktach opowieść odsłania międzynarodowe intrygi, korupcję i sekretne działania rządu oraz korporacji, pociągające za sobą konsekwencje zgubne dla demokracji amerykańskiej i całego świata."

Może Tusk na starość leżąc na dolarach gdzieś na Hawajach zleci komuś napisanie podobnej książki o swoich agenturalnych wyczynach.
Jak zwykle społeczeństwa dowiadują się o prawdzie po wielu latach a i tak od tego nie mądrzeją.

Agamemnon - 01.02.15 22:39
ad Iza

Sakrament związku małżeńskiego Donald Tuska zawarł w 27 lat po ślubie cywilnym, nie z powodów religijnych lecz z przyczyn politycznych.
Jest to jeden z licznych przykładów obłudy Donalda Tuska, który stanowić może wzorzec wychowania dla jego dzieci.

Syn Michał pracował w Amber Gold (sukces wychowawczy Tuska).

W jaki sposób oszust, cwaniak, człowiek który zrujnował życie swojej żonie, który był przyczyną nieszczęść dziesiątków tysięcy, może nawet setek tysięcy Polaków, człowiek który doczekał się 176 znaczących demonstracji w kraju i zagranicą, człowiek podejrzany o liczne zabójstwa polityczne, człowiek który wprowadził do przedszkoli i szkół genderowy program pedalizacji dzieci i młodzieży może dobrze wychowywać dzieci?

W książce autobiograficznej, która jest wielkim aktem oskarżenia Donalda Tuska, żona Tuska napisała: "Ten gnojek zrujnował mi życie"( cyt. za L. Dornem).

Załączam dwa dzieła wychowawcze Donalda Tuska:

Tussistowcy (styczeń 2015 rok) wyrzucają na bruk ludzi w Katowicach przy ul.Klimczoka. Pośród nich znajdują się osoby stare.

Tussistowski urząd skarbowy w zielonogórskim odciął młodemu rolnikowi źródło utrzymania zmuszając go do popełnienia samobójstwa z braku środków na przeżycie.

Oby jego dzieci nic nie przejęły po takim ojcu.

Na temat Donalda Tuska i jego przestępczej działalności możemy na niniejszych lamach w sposób oczywiście kulturalny podyskutować. Zatem zapraszam.
Pozdrawiam

Iza M. - 01.02.15 21:54
O ile jestem w stanie zrozumieć użycie partykuły wzmacniającej w trakcie gorączkowej dyskusji, to chamstwa z przekręcaniem i tykaniem wybranych nazwisk nie toleruję i uważam to za szczyt braku elementarnej ogłady. Widać czyje tytuły są diabła warte, cham będzie chamem zawsze, bez wzgledu jakie literki bądź tytuły ma przed nazwiskiem. Takich fałszywych postaw jest bardzo dużo u ludzi mających się za strażników myśli polskiej, typowy przerost ego nad rozumem. To ma być przykład dla młodych pokoleń ?

Jan Orawicz - 01.02.15 19:39
Panie Robercie, całkowicie podzielam Pańskie zdanie. To jest bardzo
ważna sprawa,która zainteresowanym Polakom pokaże stopień wiedzy
i zainteresowania tą istotna tematyka kandydatów na urząd Prezydenta
i Premiera. A szczególnie premiera. Ale w wypadku Premiera nie jest to
sprawa łatwa,ponieważ wiadomo kto wybiera premiera... Pozdrawiam

His - 01.02.15 19:06
Pan Janusz Szewczyk jako ekspert od finansów powinien nam wyjaśnić dokładnie w jaki sposób Argentyńczycy utracili Patagonię.

http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/104758,patagonia-miedzynarodowa-spolecznosc-zydowska-kupila-patagonie-argentyny-i-chile-azeby-zbudowac-drugi-izrael

Przypuszczam, że ten sam mechanizm nam zainstalowano i już nie długo czeka nas los Argentyńczyków. Argentyńczycy mają za to Papieża na otarcie łez.
W internecie nie można znaleźć ile $ wynosiła ta pułapka kredytowa i ile terenu stracili Argentyńczycy. Dokładny opis sytuacji Argentyny gdzie, ile i na ile procent pożyczono im zielone papierki pozwoli nam poznać co nas nieuchronnie czeka.
Dlaczego nasz system prawny nie zabezpiecza nas przed takimi pułapkami ?

Lubomir - 01.02.15 14:02
Re: Iza M Język, językiem...Jednak trudno o tych co zdradzili Polaków, Polskę i polskość - wyrażać się kulturalnie. Oni właśnie liczą na tą nieustającą wielkoduszność rujnowanych Polaków. Superkulturalny był np chodzący w śnieżniobiałej koszuli i pod krawatem - Rudolf Hoess. Cóż, naiwnych widać nie sieją, tylko rodzą się sami. Mający 'obrywy' ze zdrady, też kulturalnie mówią o zdrajcach.

Iza M - 01.02.15 1:41
Chodzi mi o język chamstwa używany przez autora wpisu. Teoretycznie portal z tradycjami, ludzie niby kulturalni a chamstwo niczym pod przysłowiowym stadionem Legii.

Robert - 31.01.15 23:18
WARTO BYŁOBY PRZYBLIŻYĆ SYLWETKI PRZYSZŁYCH KANDYDATÓW A MOŻE i PREZYDENTÓW. jakie maja też zapatrywania na sprawy polskie i system finansów państwa. Zbyt wiele pojawia się odciągaczy od spraw wyborczych.
których wiedza nikomu nie będzie pomocna przy urnie. Jeżeli nie tutaj to gdzie?

Lubomir - 31.01.15 17:18
Re: Iza M. Proszę wyrażać się zrozumiale dla wszystkich. O jaki to język domowy, ukrywany przed Polakami chodzi?. O jidysz, czy o niemiecki?.

Iza M. - 31.01.15 12:06
Autor któregoś wpisu pisze ..jakiegoś Ttuska! Gdyby Pan dr Jarosław
Kaczyński ......
Ośle ! Tak samo pan Tusk, jak pan Kaczyński.
Pan Tusk może ci się nie podobać, lecz wychował dzieci, wie co to rodzina i obcy język opanował, natomiast pan Kaczyński o dzieciach ma pojęcie mgliste, o wychowaniu ich żadne, z języków obcych zna tylko rosyjski którego uczyli się wszyscy, bo taki był program w szkole i obowiązkowy lektorat na studiach, inne były fakulatywne.
Nawet podyskutować bez chamstwa nie potraficie.

parafianka ? - 30.01.15 19:57
Lubomir! Co do tych granatem oderwanych od pługa, to lepiej zajmij się tymi co ich chyba ręcznie od rozumu oderwali. Tych z dyplomami co mówiom: robiom, słuchajom i diabeł wie czego tam jeszcze nie umiom. Tych co znają irlandzki zespół "U dwa" - koniec cytatu. Specjalistów od życia rodzinnego, wychowywania gromadki dzieci i prowadzenia domu za 1.200 (tysiąc dwieście zeta) bez ochrony. I jeszcze zajmij się specjalistami od zaglądania pod cudzą kołderkę i badaczami bruzdy dotykowej u małoletnich, co to dnia bez słowa gender przeżyć nie mogą a których małoletnie dzieci podobno na złom drogem sprowadzajom . O.h.y.d.a !!!

Ranek - 30.01.15 17:38
Pan Lubomir. Jeśli nie potrafisz,nie pchaj się na afisz! Nie ośmieszaj się
Człowieku!! Widać,że dla pana zagadnienia ekonomii,finansów i zasad
zarządzania i kierowania, to czarna magia!! Może jeszcze pan zechce
uczyć latania lotników...!?? Ja gwarantuje,że pan miał w szkole kłopoty
z przedmiotami ścisłymi! Pan pisze i nie myśli o tym,że wypisuje rzeczy
niedorzeczne.Pan nie potrafi się ustosunkować logicznie do tematu.
ŻYCZĘ PANU ROZWAGI !!!

Lubomir - 30.01.15 9:34
Re: Ranek Na rany Chrystusa, nie zaniżaj człowieku poziomu dyskusji. 'Trza było', 'czy Panu umie czytać', 'Jęśli'. Co to za rodzaj polszczyzny?. Mądrzy Polacy mówili o takich psudointeligentach z papierami: granatem oderwani od pługa. Proponuję panu wsłuchanie się w telewizyjne wykłady profesora Miodka i Bralczyka. Na początek to zawsze coś. Ponoć uczyć trzeba się przez całe życie.

Obiektywny - 30.01.15 7:13
„Mamy do czynienia z jedną z większych mistyfikacji, a można również podejrzewać, że miała ona na celu wyłudzenie od kredytobiorców nienależnych świadczeń poprzez wprowadzenie ich w błąd czy też wyzyskanie błędu, czyli są to podejrzenia dość poważne, a sprawę powinni obejrzeć także prokuratorzy”. pisze prof. Witold Modzelewski na portalu Onet.pl.
Problem w tym, że Amber Gold też był pod lupą prokuratury ale Amber Gold niczego nas nie nauczyło. Polacy stracili przez parabanki ponad 2 miliardy złotych.
Parabanki wciąż są aktywne, a Polacy mimo afery Amber Gold wciąż im powierzają swoje pieniądze albo pożyczają…
^
Chciwość! Profesor PAN stracił dorobek życia m.in na Amber Gold. Teraz prosi ministra o “pomoc w odzyskaniu środków”.
^
Podobnie jest z tymi, którzy szybko” i bez pracy chcą się wzbogacić na obcej walucie, i zapominają albo nie wiedzą, że decydując się na kredyt
w walucie, trzeba pamiętać, że banki stosują różne SPREAD'y, a im są one szersze, tym bardziej niekorzystne jest to dla kredytobiorcy.
^
Ale mnie TO nie grozi! Trzymam się polskiej waluty, złotego, zanim go nie pochłonie EURO. Oszczędzam w SKOK’u, a jak zachodzi potrzeba to i tam pożyczam
^
A teraz coś od czego włos się jeży, bo na KWORUM pod artykułem czysto ekonomicznym ukazał się poeta-fraszkopisarz Jerzy - Stanisław Jerzy Lec...
Ranek pisze: „Był taki poeta. Stanisław Jerzy Lec, który bardzo mądrze zauważył te sprawy i napisał: "Jęśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz." A panowie się pchają!! I nawet nie potrafią zauważyć, ze się ośmieszają. Szanowny poeto Janie, w jednym z komentarzy może rok temu właśnie pan wskazał LECA, i ja odszukałem sobie tego poetę, który ma sporo
trafnych fraszek”.
^
Stanisław Jerzy Lec, prawdziwe nazwisko baron Stanisław Jerzy de Tusch-Letz zmarły w 1966 roku.
Podczas okupacji wydawał pismo PPR pt. „Wolny Lud”.
W okresie międzywojennym związany z ruchem lewicowym, potem komunistycznym. W latach 1939-1941 przebywał we Lwowie, gdzie wstąpił do Związku Radzieckich Pisarzy Ukrainy. 19 listopada 1939 roku podpisał oświadczenie pisarzy polskich witające przyłączenie do Sowietów Zachodniej Ukrainy. Z tego okresu pochodzi szereg jego utworów zgodnych z oczekiwaniami stalinistów, m.in. PIERWSZY POLSKI wiersz o Stalinie. publikowany m.in. w „Czerwonym Sztandarz”e.
Oto fragment jego stalinowskiej twórczości
^
Którą poeci wyśpiewali,
ojczyzna, co to od Kamczatki
po szynach pędzi aż po San,
którą, jak mleka pełny dzban
podają dzieciom czułe matki
to Stalin
^
Owszem, miał dobre komusze rymowanki, ale byli i są lepsi od niego!
Z braku czasu to tylko krótka informacja.

Robert - 29.01.15 23:20
"kredyt umarł" i "ranek" - czerwoni mąciciele na Kworum. Satysfakcjonuje was jedynie anty klerykalizm i związane z tym kretyństwo i nie wiedza Polaków, oraz niszczenie i degradacja Państwa, bo Polacy są głupim narodem niewykształconym. Co jest główna przyczyną, tych którzy tutaj piszą prawdę. Co ma do dzisiejszej sytuacji okradania Polski i dewastacja Polskich Rodzin, z profesorem Kotarbińskim i jakieś inne układy z przeszłości co niema żadnego uzasadnienia na które się powołujcie. Janusz Szewczyk już na wstępie podaje konieczność wkroczenia prawa i prokuratury - i taka powinna być sekwencja postępowania. Tylko wrogowie Polski i Polaków jak wyżej widzą to co chcą widzieć, dla uciechy tych którzy ich tutaj zainstalowali i zrabowali w sposób ukartowany, nie tylko to Państwo ale też ich Obywateli z rodzinami w tym i Katolików co was bardzo cieszy. W/g waszego kierunku zgodnego z rabunkiem Polski, gdyby temat zawarty w/p artykule, by przedmiotem dyskusji to polecam jeszcze raz - to co napisał autor, a z czego wynika wprost, że banki /czyje one są?/ razem posiadają 150 mild co by oznaczało ze nie mieli pieniędzy i pokrycia, aby pokryć potrzeby kredytobiorców w masie całości operowania środkami - zastosowali manewr kryminalny, okraść kredytobiorców/Głupich?/. Sprzyjała w tym jawna tendencja w rujnowaniu Polski.
A teraz panowie mąciciele i pomocnicy złodziei, że to wina głupich Polaków?. z tego wynika ze każdy Polak powinien kończyć nie tylko wydział ekonomi ale i tez studia medyczne, zniknęłyby kolejki, przychodni tez by nie trzeba było otrzymywać i jeszcze wydział prawa aby każdy mógłby być w swojej sprawie prokuratorem i sędzią. Szczęść Boże

Ranek. - 29.01.15 19:28
Komentarz zatrzymany.
Proszę skupić się na treści artykułu a nie na innym forumowiczu.
Admin

Ranek - 29.01.15 18:16
kredyt i lubomir - obu was ponosi nie to,co ponosić powinno.
Nie potraficie się logicznie ustosunkować do treści komentarza
pana J.Orawicza,który wskazał,że wreszcie powinni - przy nawie
państwowej być wysokiej klasy fachowcy,a nie partyjniacy z
nie adekwatnym wykształceniem do wysokości zadań w zakresie
rządzenia PAŃSTWEM!!! Nawet tego oczywistego stwierdzenie
nie zrozumieliście panowie,a zabieracie głos. Ośmieszacie się i
nic poza tym. Kredyt włąśnie pan Orawicz odpolitycznia te tematy!
Czy Panu umie czytać i choćby trochę myśleć? Wyrażnie pana
ponosi,że ktoś pana intelektualnie przerasta. Trza było się ksztalcić!
Czy pan kredyt kiedyś słyszał choćby nazwisko światowej sławy
naszego prof Tadeusza Kotarbińskiego,a co tu mowić o znajomości
jego wspaniałych prac właśnie na temat nowoczesnej ogranizacji
pracy. Był taki poeta. Stanisław Jerzy Lec,który bardzo mądrze
zauważył te sprawy i napisał: "Jęśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz."
A panowie się pchają!! I nawet nie potrafią zauważyć,ze się ośmieszają.
Szanowny poeto Janie, w jednym z komentarzy może rok temu właśnie
pan wskazał Leca,i ja odszukałem sobie tego poetę,który ma sporo
trafnych fraszek. Gratuluje panu poecie Orawiczowi tego komentarza.
Niechaj pan się nie zraża ewidentnymi mądralami.

Lubomir - 29.01.15 12:04
Re: Jan Orawicz Panie Janie, ja mimo wszystko nie 'szufladkuję' ludzi wg przynależności towarzyskich, organizacyjnych, partyjnych czy związkowych. Każdy jest wolny w obliczu Stwórcy i we własnym sumieniu. Nie przekreślam nikogo. W chrześcijaństwie najwięksi prześladowcy stawali się największymi głosicielami i obrońcami wiary. Organizacje czy partie często są instalowane z zewnątrz a uczciwi i odpowiedzialni Polacy też gdzieś muszą uczyć się sztuki organizowania się, sztuki rozmowy, czy sztuki negocjacji. Wielki Kościuszko był przecież przed polską i amerykańską karierą - rosyjskim oficerem. Wierzę, że wielkie zaslugi dla Polski mogą mieć jeszcze Polacy, których życiowe ścieżki zaprowadziły a to do Rosji, a do krajów niemieckich, czy nawet do Izraela. Polska da się lubić!. To zostawia trwały ślad w sercach, duszach, umysłach i sumieniach. Ja próbuję zawsze Polskę składać w całość. Dla mnie Polska istniała zawsze. Zawsze przecież można było w niej znaleźć prawych Polaków. Wyrzekać się Polski z powodu paru sanacyjnych hulaków czy 'socrealistycznych' karierowiczów?. To nie w moim stylu. Mnie cieszy, że mimo upadków i zakrętów polska państwowość trwa i liczy się jej ciągłość. Oczywiście od osób publicznych powinno wymagać się kompetencji. Wiejski głupek czy jarmarczny gawędziarz nie może ubiegać się o urząd ministra, chociaż potrafi ględzić 24 godziny na dobę i to na każdy temat. Oczywiście zgadzam się z Pana zdaniem na temat wysokich umiejętności zawodowych autora artykułu p.Szewczaka. Tylko gdy np niemiecki agent dobiera sobie 'drużynę', to dobiera nieudaczników i szkodników, a nie najlepszych z najlepszych. Pozdrawiam Pana jak zwykle.

kredyt umarł - 29.01.15 11:19
Orawicz już upolitycznił dyskusję i przystroił się w piórka mecenasika.
Widać brak argumentów merytorycznych, więc trzeba podeprzeć się polityką.
Jeszcze tylko odwołanie się do autorytetu Karola który nie był ekonomistą i już mamy pełny wachlarz argumentów nie z tego świata.
Pobożne życzenia czyli chciejstwo a życie czyli ekonomia, to sa dwa nie kompatybilne światy. Co kilkadziesiąt lat ktoś to boleśnie udowadnia światu i nic, następne matoły usiłują udowodnić że 2+2=5, a może nawet 7 !
Żyję z pracy rąk a nie z synekury, dotacji, funduszy czy kopertówek i tacy.
Wy żyjcie sobie w urojonym świecie, lecz na własny koszt.

Jan Orawicz - 29.01.15 4:13
Pan Szewczyk powinien być doradcą premiera... Ale uczciwego
premiera i patriotę,nie jakiegoś Ttuska! Gdyby Pan dr Jarosław
Kaczyński wygrał wybory, to Go musimy o to poprosić wszyscy
czytelnicy Kworum.Jako stały czytelnik artykułów Pana Szewczyka
cenię sobie tego Pana wiedzę - wcale nie łatwą,która pozwala Panu
Szewczykowi na wyciąganie bardzo trafnych prognoz budżetowo-
gospodarczych i zagrożeń.To wymaga dużej wiedzy i umiejetności
wnikania w budżetowe sedna sprawy. Pozdrawiam

Jan Orawicz - 29.01.15 2:08
Tak czytam o tych sprawach myśle sobie,że wreszcie panstwami powinni
rządzić wyłącznie f a c h o w c y z naukowymi tytułami w dziedzinie ekonomii
gospodarczej i budżetu.Oprócz tego ze znajomościa prawa. A co było w PRL?
Jak był ktoś fanatykiem PZPR,to był głową państwa - zresztą nadawana przez
Moskwę.I jak to faktycznie było i jak to się skończyło to każdy z nas wie.
A kto nie wie to może się dowiedzieć z prawdziwej historii. W II PRL do osób,
których mozna zapisać jako fachowców to był pan prf. Balcerowicz. Po nim
bracia Kaczyńscy z naukowymi tytułami. A panowie Tusk i Komorowski tylko
historycy. A pan Tusk taki historyk,co to stwierdził,że istnienie Polski jest
nieporozumieniem. Czyli 1OOO letnie istnienie naszego państwa i narodu jest
n e p o r o z u m e n i e m !! I taki historyk od kilku boleści rządził Polską!
A jak rządził ? Tego nie musze pisać,ponieważ świadczy o tym duże bezrobocie
i dalsze wyjazdy za chlebem w świat tysiące Polaków. A więc padło wiele fabryk
w tym kombinaty. Reasumując sprawę myślę o wspaniałym polskim uczonym
prof.Tadeuszu Kotarbińskim i jego wspaniałych 2 pracach z prakseologii pt.
Traktat o dobrej robocie,a następna - Sprawność i bląd. Te dzieła profesora
światowej sławy,każdy Polak z wykształceniem wyższym - także humanistycznym powinien znać . A szczególnie ekonomiści itp. Ja już pewnie
nie dozyję tego czasu,Ze państwami bedą kierować wreszcie wybitni fachowcy z tytułami naukowyi,a nie aktywisci partyjni. Oszem, oprócz tego uwzgledniam
doradców z różnych dziedzin wiedzy,a głównie gospodarki kraju i budżetu.
Świat idzie z postępem. Partyjniackie drogi do najwyższych szczebli władzy
musza zniknąć. Oczywiście należy dalej wliczać p a t r i o t y z m. Jet to temat
bardzo ważny i ciekawy. Prof. T. Kotarbinski za swoje w/w prace nie był ile
widziany przez towarzyszy,którzy sie stawiali za sterami władzy,na której się
znali jak wilk na gwiazdach. Pozdrawiam

Robert - 28.01.15 22:27
"kredyt umarł" "rankiem" 10 kwietnia. Sprawa niesłychanie prosta, osądzić i zlikwidować parlament, odpowiedzialnych ekonomistów za finanse Państwa, złodziejską mafię okradającą Polskę, i czerwonych popleczników "kredyt umarł" i "ranek" na Kworum. Mammy tutaj samych geniuszy złodziei anty polaków, i głupi, chciwy, naród - do zobaczenia na Rekolekcjach i spowiedzi wielkanocnej, ŻEGNAM.

Agamemnon - 28.01.15 22:05
Rząd ma do dyspozycji instytuty analityczne i winien nie dopuszczać do
gróźb jakie czyhają z różnych stron wobec obywateli. W przeciwnym wypadku rządy nie są nam potrzebne jeśli nie gwarantują Polakom poczucie bezpieczeństwa.

W latach 2005- 2007 obowiązków wobec swoich obywateli w tej kwestii nie dopełnił Jarosław Kaczyński. W latach 2007 - 20014 obowiązków tych nie dopełnił Donald Tusk. Za politykę wewnętrzną państwa odpowiada premier.

Ten ostatni bez rozliczenia wyjechał do Brukseli, by uszczęśliwiać wszystkich Europejczyków swoim niezwykłym talentem miernoty chciwej na pieniądze.
Poza tym ciążą na nim niewyjaśnione zbrodnie zabójstw na tle politycznym jakie miały miejsce w okresie jego rządów w Polsce.

Lubomir - 28.01.15 21:44
Kiedy ekonomistów i finansistów zaczynają zastępować historycy, to raczej trudno liczyć na rozkwit banków i wzrostu zamożności obywateli. Jedynie można liczyć na rozkwit kolejnych muzeów. Dobrze jeszcze, gdy muzea dotyczą historii Polski Piastów i Jagiellonów, i odbudowy niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej, a nie imperiów trzech cesarzy czy działań okupantów albo antypolskich sabotażystów. W Sejmie czy Senacie RP niewiele jest dyskusji na tematy ekonomiczne i finansowe. Uwagę Izb Parlamentu kieruje się na osobnika o cechach ludozwierza. Osobnika biegającego po Sejmie z plastikowym penisem lub zrywającego krzyż, albo na zezwierzęconego sodomitę, grającego rolę pioniera ludzkości. Klon o cechach damsko-męskich, też wydaje się przykuwać uwagę udających parlamentarnych homo sapiens. Z powierzchni ziemi zniknęła niemal cała polska gospodarka i wydaje się, że żaden z posłów RP i senatorów, nie zauważył tego realnego faktu.

Ranek - 28.01.15 21:29
Robcio nie skacz jak weszka na grzebieniu! Widać twój poziom
w rozeznniu spraw skarbowych państwa i podstawowych praw
ekonomicznych. Jest zerowy!! Wielu Polaków, gdyby byli świadomi
tych spraw nie dopuścii by do tego,co się dzieje! Widać,że do
tych należysz. Nie masz nic do powiedzenia,a burczysz na znawców
spraw. Lepiej nie burcz,bo wiesz kogo cechuje takie zachowanie?!
Zrozum,że to jest mocno publiczne medium,w którym możn pisać
na różne tematy,ale trzeba mieć wiedzę,a nie jad na jezyku niczym
żmija. Teraz musze poczekać,jak się odżmiisz w stosunku do mnie.
To zapewne nastąpi,bo jadu masz chyba nadmiar,więc musisz
znaleść jadospust.

kredyt umarł - 28.01.15 19:27
Poczytaj człowiecze co rozkład normalny, jak wygląda "poziom umysłowy" społeczeństwa. Zakładając że parlamentarzyści są obrazem społeczeństwa z pośród którego zostali wybrani i przedstawiają poziom wykształcenia ludu pracującego miast i wsi, to naprawdę trudno sądzić że jest dobrze. Jeśli parlamentarzysta nie wie co to kłamstwo czy oszustwo, lub rżnie głupa że nie wie, gdyż ma wszystkich wokół za głupków jak to niedawno uczyniła nieświęta trójca, to czego oczekiwać od elektoratu ? Inni znów uważają, że pieniądze w budżecie są i muszą być zawsze w ilościach nieograniczonych, bo tak było w bajkach zasłyszanych w dzieciństwie a jeśli forsy brak, to rządzący łżą jak bura suka.
Najwspanialsza jest metoda wpajana od przodków, aby uczynić zło, wyspowiadać się i hajda od nowa.
A z bankiem tak się nie da, bo spowiedzi nie ma i nie ma kto dać rozgrzeszenia, gdyż upadłość konsumencka nie jest taka prosta jak by sie wielu marzyło a jeszcze do sądu trzeba się pofatygować.
Ja nie mam i nie potrzebuję mieć obywateli za głupków, oni sami sobie wystawiają świadectwo produkując się we wszystkich telewizjach i gadając totalne głupoty, które każdego choć trochę obeznanego z ekonomią przyprawiają co najmniej o ból głowy, jak nie o przerażenie. To raczej oni mają telewidzów za skończonych kretynów, którzy jak coś usłyszą w telewizorze to musi być prawda.
Oczywiście z esemesowymi bajaniami wróżki Hermenegildy na czele.

Robert - 28.01.15 13:04
kredyt umarł, nie sil sie na chamska orginalnosć wiem kim jestes, wracaj na drzewo.

kredyt umarł - 28.01.15 12:06
Nic Robercik nie zrozumiał. Pokaż mi w USA ludzi biorących kredyt w obcej walucie. Każdy postuka się w głowę , wiedząc że to raczej domena spekulantów albo kombinatorów. Nie widzisz że w Europie problem występuje prawie wyłącznie w nowych krajach wspólnoty ? ZERO edukacji ekonomicznej, za to z "nauki" o cudach - celujący !
Wierzyli w cuda to doradca te cuda im obiecywał.
Po owocach poznacie ich - to poznaliśmy.
A z drugiej beczki.
Widziałeś analizę kredytobiorców franka ?
Ludzie o ponad przeciętnych dochodach, nie jakaś biedota.
Przez lata jechali na fali gospodarki rynkowej, gdy zaczął się zjazd z fali wrzeszczą - pomocy !! Zagrali zbyt ryzykownie i przegięli - teraz olaboga !!
Przysłowie mówi - chytry dwa razy traci.
Też bym tak chciał, lecz podatków ani zusu nikt mi nie odroczy.
Sorry - taki mamy świat.
Chyba że komuś się marzy - KOMUNO WRÓĆ !
Aaa to prosze bardzo, Władymir Władymirowicz na pewno przyjmie z otwartymi ramionami.
Byłby ewenement propagandowy - ktoś uciekł do Rosji!!!! Po chwilowej kampanii propagandowej apartament gwarantowany -- w psychuszce. :)))))
Life is brutal and full of zasadzkas.
Z Raju wszyscy spieprzają do piekła -jakaś ciekawostka przyrodnicza godna kommisji Ciarewicza.

Robert - 27.01.15 22:41
"kredyt umarł", już zrozumiałem autora komentarza. Setki tysięcy ludzi /durni?/, nie tylko w Polsce oszukanych, atrakcyjną walutą której nie widzieli na oczy. Niedouczone tępaki nie umiejący myśleć i liczyć. AK-47 przy głowie, wszyscy święci i podkładanie świni kursem obcej waluty. A już myślałem że Polska w UE to cywilizowane państwo prawa, chyba trzeba zabronić hodowania świń - Szczęść Boże.

kredyt umarł - 27.01.15 18:20
Robercik, masz jakieś problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego?
Kredyt brali pełnoletni ludzie bez gnata przy głowie. Nie rozumieli co to ryzyko kursowe czy rżnęli głupa biorąc kredyt w walucie w której nie zarabiali ?
Dyskusyjne jest kto był bardziej chciwy - kredytobiorcy czy kredytodawcy ?
Tak wygląda życie gdy zamiast podstaw arytmetyki wierzy się w cuda.
W szkole nie nauczono ich co to jest procent składany, za to pewnie opanowali żywoty czterech ewangelistów na celujący. Więc teraz niech się pomodlą do Marka, Łukasza, Jana i Mateusza i liczą na cud. Dlaczegoś biedny? Bo głupi? Dlaczegoś głupi ? Bo biedny.

Robert - 27.01.15 14:15
'kredyt umarł', niech żyje szyderstwo. Postaraj się ocenić, to za dożo powiedziane, raczej odróżnić gdzie tutaj jest dobro i zło.
Zjawiskiem uczciwym i normalny jest dla każdego kredytobiorcy, aby koszt tego przedsięwzięcia był jak najniższy. Zakup mieszkania czy domu, jest zwykle, okupiony wieloletnim dużym haraczem. Korzyści osiągane bez pracy, spływają na kredytodawcę i państwo, które oprócz podatków, bogaci się o wartość tego majątku trwałego. Państwo jest bogate, bogactwem swoich obywateli.
Jakkolwiek nie widzę, aby z faktu kredytu pobranego, nieszczęśnik spłacający leżał pod palmą, i miał jeszcze z tego jakieś profity - po prostu jest to niemożliwe.
Oszustwo i chciwość, spowodowało rabunek zwielokrotnienia spłat zaciągniętego kredytu. A wiec uczciwy obywatel w/g twojej teorii jest złem - a przestępcy, kredytodawcy łącznie z udziałem nieprawidłowości urzędów państwowych i prawa, są gloryfikowani. WRACAJ NA DRZEWO!

Jan Orawicz - 26.01.15 23:22
Kiedy naród śpi to los z niego drwi,
Gdy się przebudzi ze spanka,
Widzi,że jest w dołku
Wielkiego manka!!
I wtedy pretensje ma -
Nawet do Boga,
Że mu się
Powinęła noga!! ... Taką można wyczytać prawdę o współczesnych
Polakach,którzy nie mogą wyzbyć się
bolszewickiej mentalności. Oczywiście,że nie
wszyscy. Pozdrawiam

kredyt umarł - 26.01.15 18:31
Cechy ludzi podpisujących dokumenty na udzielenie pożyczki:
1. pełnoletni - przynajmniej wg kalendarza;
2. umieją czytać - tak wynika ze świadectwa szkolnego;
3. umieją liczyć - tak wynika z poprzedniego zdania.
4. teoretycznie wiedzą czego chcą - w praktyce chyba nie całkiem.
I jeszcze jedna cecha wspólna:
Pożyczkę podpisywali BEZ AK-47 przystawionego do głowy.
Więc dlaczego mamy się pochylać nad naiwniakami chorymi na głupotę, takimi samymi jak hazardziści ??? Hazardzista gra czarne/czerwone, pożyczkobiorca gra kursem waluty gdy pożycza w innej walucie niż zarabia.
Przy hazardzie jedynym wygranym jest właściciel kasyna, tu wygranym jest właściciel banku.
Co podatników obchodzi że ktoś zachowuje się ryzykownie ?
Jesteście takie same głupki jak mieszkańcy Peloponezu.
Im marzy się nie pracować tylko kroić turystów i sączyć ouzo.
Spadajcie cwaniaki na drzewo !!!

His - 26.01.15 9:50
Widać, że wszędzie mamy problemy nie tylko w finansach.

http://niezalezna.pl/63571-dramatyczny-list-zolnierzy-polska-zagrozona-koalicja-rzadzaca-doprowadza-do-degradacji-wojska

Osoby, które w naszym patologicznym kraju wybrały miejsce swojej wegetacji w wojsku też są niezadowolone. Dopiero dzisiaj niektórzy zauważyli skutki ale dalej nie rozumieją przyczyny upadku morale młodzieży i całego społeczeństwa, które zaczęło sie 70 lat temu. Zakup F16, które ze Szczecina do Przemyśla przelatuje w 20 minut świadczy, że zaplanowano dla nas zadania daleko poza granicami Polski.
Żydowscy mistrzowie propagandy ciągle przygotowują nasze społeczeństwo do walki z Islamem i resztą Słowian. Już dawno mówiono, że Polacy to Judasze wsród Słowian i wciąż to jest aktualne.
Wśród kandydatów na urząd prezydenta jest Grzegorz Braun wg mnie jedyny, z poza agentury (mogę się mylić) na którego warto będzie oddać głos.

Robert - 25.01.15 2:42
Otumanić, oszukać a potem grabić, polskie społeczeństwo, efekty już widzimy. Banki w Polsce nie są bankami polskimi, pracują pełna para na wydojenie wszelkich walut z tego państwa. Bank centralny /wszelkich rezerw/ nie kontroluje w sposób prawny rzetelny - sytemu finansowego Polski, po balcerowiznie i HGW, można spodziewać się wszystkiego. W połączeniu z ekipą Tuska PO PSL - to tylko szmal, który kastruje wszelkie instynkty człowiecze, w tym kraju, tylko zwierzęta są odporne na kult pieniądza, choć każda domowa gadzina, wolałaby mieć bogatego pana. Dla przypomnienia, w znaczeniu drobnych - jeżeli stok przekracza granicę docelową, jakiegoś państwa, to od pewnej sumy musi zgłosić deklarację walutową, wywożoną lub wprowadzoną do obiegu finansowego, te dane są odnotowane w Banku Centralnym natychmiast. Podobnie w operacjach bankowych, wszystkie transakcje kupna i sprzedaży jakichkolwiek walut oraz PLZ, przechodzą przez BC. Okazuje się, że zakupu takiej wielkiej masy FCH z maleńkiej Szwajcarii, BC nie dokonywał, nie miał takich zapotrzebowań z banków w Polsce - /co by było fatalne dla Szwajcarii, dramatyczny kurs wzrostu notowań giełdowych FCH/.
Trudno sobie wyobrazić, że BC nic o tym nie wiedział - że banki w Polsce uprawiaj na dużą skalę lichwiarstwo, pożyczając złotówki mierząc ja kursami obcej waluty w sposób niedozwolonej spektakularnej tendencji. Z informacji medialnych wynika ze ten szwindel dokonano w wielu państwach.
Więc prokuratury tych państw, Interpol. UE powinny się tym zająć - chodzi tutaj o bezpieczeństwo finansowe UE. To co jest w tej chwili to rozbój i złodziejstwo, a ktoś sobie teraz będzie żerował na spłatach, nic nie robiąc, budując swoje imperium, przez kilkadziesiąt lat. Aby mówić o polskim systemie bankowym, Polacy powinni solidarnie korzystać tylko z polskich banków w 100% - czy takie jeszcze są?

Wszystkich komentarzy: (41)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1864 roku
Na stokach Cytadeli warszawskiej został stracony Romuald Traugutt, dyktator Powstania Styczniowego.


05 Sierpnia 2012 roku
W wieku 97 lat zmarł major Ignacy Skowron, ostatni żołnierz z 200. osobowej załogi, która broniła Westerplatte w 1939r.


Zobacz więcej