Niedziela 8 Grudnia 2019r. - 342 dz. roku,  Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.07.14 - 20:58     Czytano: [1184]

Włoska prezydencja


Włosi przez pół roku będą kierować pracami na kontynencie europejskim. Rzecz jasna Niemcy jak to leży w ich naturze, będą usiłowali 'kierować z tylnego siedzenia'. Tyle, że ambitni i waleczni Włosi mogą nie akceptować podejścia niemieckich masonów, komunistów, eurokomunistów, neonazistów i euronazistów.

Zjednoczona Italia to nie podzielony i zdemolowany Cypr. Włochy to dumne i wielkie państwo. Włosi od lat próbują przejść do kontrofensywy. Nie godzą się na niemiecką dominację i na niemiecki monopol, zarówno w Europie, jak i na świecie. Włosi mają ku temu warunki intelektualne i techniczne. Seneka, Patrarca, Alighieri Dante, Giuseppe Verdi, FAC, Lamborghini, Iveco, Alfa-Romeo, Indesit, Ferroli, Pendolino, muszą teraz rzucić rękawicę Goethemu, Beethovenowi, 'Volkswagenowi', 'Manowi', 'Siemensowi' i m.in. 'Viessmanowi', umacniając włoską obecność m.in. w Polsce.

Czasy włoskiej kadencji mogą być czasami budowy strategicznego partnerstwa polskiej i włoskiej kultury, polskiej i włoskiej nauki, polskiej i włoskiej sztuki, polskiej i włoskiej gospodarki a także polskiej i włoskiej obronności. Polskę i Włochy zawsze integrował Bursztynowy Szlak. Od pewnego czasu także Inicjatywa Państw Środkowoeuropejskich. Te idee muszą żyć. Od nich może zależeć przyszłość m.in. milionów Polaków i milionów Włochów.

Inicjatywy polskie i włoskie zawsze wyzwalały wolność. Inicjatywy niemieckie zawsze eksponowały Niemców i zrzucały na dno ludzkiej egzystencji tych, którzy należeli do innych narodów. To Włosi powinni doprowadzić m.in. do urealnienia medialno-fikcyjnego Wolnego Państwa Bawarskiego. Włosi mają potencjał do przerwania niemieckiej obłudy i fikcji. Włosi z dystansem odnieśli się do pokojowych podbojów DR Deutschland. Zarówno do anszlusu Brandenburgii, jak i do aneksji Saksonii i Meklemburgii.

Lubomir

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

08 Grudnia 1953 roku
Urodził się Władysław Kozakiewicz, polski lekkoatleta, tyczkarz, złoty medalista olimpijski.


08 Grudnia 1882 roku
Urodził się Stanisław Jasiukowicz, polski polityk, narodowiec. Sądzony w Moskwie w procesie szesnastu, zamordowany w 1946


Zobacz więcej