Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.07.14 - 20:58     Czytano: [1246]

Włoska prezydencja


Włosi przez pół roku będą kierować pracami na kontynencie europejskim. Rzecz jasna Niemcy jak to leży w ich naturze, będą usiłowali 'kierować z tylnego siedzenia'. Tyle, że ambitni i waleczni Włosi mogą nie akceptować podejścia niemieckich masonów, komunistów, eurokomunistów, neonazistów i euronazistów.

Zjednoczona Italia to nie podzielony i zdemolowany Cypr. Włochy to dumne i wielkie państwo. Włosi od lat próbują przejść do kontrofensywy. Nie godzą się na niemiecką dominację i na niemiecki monopol, zarówno w Europie, jak i na świecie. Włosi mają ku temu warunki intelektualne i techniczne. Seneka, Patrarca, Alighieri Dante, Giuseppe Verdi, FAC, Lamborghini, Iveco, Alfa-Romeo, Indesit, Ferroli, Pendolino, muszą teraz rzucić rękawicę Goethemu, Beethovenowi, 'Volkswagenowi', 'Manowi', 'Siemensowi' i m.in. 'Viessmanowi', umacniając włoską obecność m.in. w Polsce.

Czasy włoskiej kadencji mogą być czasami budowy strategicznego partnerstwa polskiej i włoskiej kultury, polskiej i włoskiej nauki, polskiej i włoskiej sztuki, polskiej i włoskiej gospodarki a także polskiej i włoskiej obronności. Polskę i Włochy zawsze integrował Bursztynowy Szlak. Od pewnego czasu także Inicjatywa Państw Środkowoeuropejskich. Te idee muszą żyć. Od nich może zależeć przyszłość m.in. milionów Polaków i milionów Włochów.

Inicjatywy polskie i włoskie zawsze wyzwalały wolność. Inicjatywy niemieckie zawsze eksponowały Niemców i zrzucały na dno ludzkiej egzystencji tych, którzy należeli do innych narodów. To Włosi powinni doprowadzić m.in. do urealnienia medialno-fikcyjnego Wolnego Państwa Bawarskiego. Włosi mają potencjał do przerwania niemieckiej obłudy i fikcji. Włosi z dystansem odnieśli się do pokojowych podbojów DR Deutschland. Zarówno do anszlusu Brandenburgii, jak i do aneksji Saksonii i Meklemburgii.

Lubomir

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

14 Sierpnia 1944 roku
14 d. Powst. Warszaw.: Najcięższe walki toczą się na Starym Mieście. Powstańcy zdobyli niemiecki transporter opancerzony wraz z amunicją


14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


Zobacz więcej