Niedziela 28 Kwietnia 2024r. - 119 dz. roku,  Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.07.13 - 11:12     Czytano: [1535]

Dyktat państwa prawa


Zdecydowany głos z Jasnej Góry w obronie prymatu prawa Bożego nad prawem stanowionym. – Trzeba bardziej słuchać Pana Boga niż ludzi – przypominał ks. abp Sławoj Leszek Głódź podczas XXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Metropolita gdański zwrócił uwagę na problem relacji prawa Bożego i ludzkiego wywołany ostatnimi bulwersującymi wypowiedziami najwyższych przedstawicieli władz z prezydentem Bronisławem Komorowskim i marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem na czele. Obaj politycy, a także wtórujące im lewicowe media ustawicznie kwestionują prawo Boże i konieczność osadzenia demokracji na fundamencie wartości chrześcijańskich.

– Ostrożnie z szafowaniem pojęciem państwa prawa – ostrzegł metropolita gdański. Dziś usiłuje się tą wyświechtaną formułką przykryć różne niegodziwości, a nawet największe zbrodnie. – W imię państwa prawa – nacjonalistycznego – jechały pociągi do obozów koncentracyjnych. W imię państwa prawa – socjalistycznego – jechały także zwierzęce wagony na Syberię. W imię państwa prawa ginęli nasi najwięksi rodacy, a wśród nich także księża, w tym ks. Jerzy Popiełuszko – mówił do ponadpółmilionowej rzeszy pielgrzymów ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

– Trzeba bardziej słuchać Pana Boga niż ludzi. To jest podstawowe prawo – podkreślił z mocą metropolita gdański. Obowiązuje zawsze i nieodwołanie, zwłaszcza że dziś społeczeństwo, do którego Radio Maryja i Telewizja Trwam przedzierają się z prawdą, żyje w okresie paradoksów.

– Oto rozwodnicy uczą trwałości małżeństwa i jego świętości. Złodzieje uczą uczciwości. A wrogowie Kościoła, którzy nic nie mają wspólnego z Kościołem, uczą miłości do Pana Boga i Kościoła, jak należy żyć i postępować – nazywał po imieniu patologię postaw ks. abp Głódź.

Do nasilającego się oporu wobec głosu i prawa Bożego nawiązał też w homilii podczas wczorajszej Eucharystii na szczycie jasnogórskim ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP. Metropolita częstochowski odniósł się do konfrontacyjnych słów prezydenta Komorowskiego o tym, że „żyjemy dziś w świecie zróżnicowanym i nie ma jednego prawa Bożego”, oraz marszałka Borusewicza o tym, że pod względem moralnym jest dobro i zło, ale w polityce jest inaczej.

– Efekty negowania Bożego prawa przychodzą może nieco później, ale z tym mocniejszą lawiną złych skutków. Biblijny przekaz jest dramatycznie prosty: odrzucenie Boga i Jego praw zawsze prowadzi do śmierci człowieka – stwierdził metropolita częstochowski.

Ksiądz abp Sławoj Leszek Głódź i ks. abp Wacław Depo dziękowali Rodzinie Radia Maryja za tworzenie cywilizacji prawdy i rozwijanie apostolstwa prawdy. Tajemnica fenomenu tych mediów tkwi w tym, że słuchacze utożsamiają się z nimi, mówiąc: „To jest nasze Radio, to jest nasza Telewizja”.

– I niech tak zostanie – życzył metropolita gdański. – Przed nami wiele zadań – deklarował dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR, wyrażając wielką wdzięczność słuchaczom, że nie dają się zwieść propagandzie przeciwko biskupom i kapłanom.

– My, ludzie wierzący i kochający Pana Boga, wiemy, że nie można żyć na kolanach i nie będziemy przed nikim padać na kolana: przed żadną redakcją, przed żadnym przedstawicielem jakiejś instytucji. Nikt nas do upadania na kolana nie zmusi – zapewnił z mocą ojciec Janusz Sok, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Małgorzata Rutkowska
Nasz Dziennik

Wersja do druku

Jan - 16.07.13 1:18
Do składników wskazanej przez kś abp L.Głódzia patologii, zaliczyć też takich
duchownych jak Lemański i jemu podobnych,a także szpiclów SB w koloratkach,
by nie nauczali wiernych wiary w Boga,nie spowiadali itp. i wreszcie opuścili
nasz Kościół Boży i poszli sobie do tego,któremu służyli,czyli do diabła!!!
Z Bogiem

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28 Kwietnia 1934 roku
Prezydent Ignacy Mościcki dokonał uroczystego otwarcia nowego portu lotniczego na Okęciu.


28 Kwietnia 1939 roku
Niemcy wypowiedziały ponownie pakt o nieagresji wobec Polski, zażądały zwrotu Gdańska.


Zobacz więcej