Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.02.13 - 9:52     Czytano: [2283]

WIELKI KONKURS POEZJI

Organizowany przez JP II Polish American Poets Academy, Inc. I Business Card Exchange Group & Media Online w ramach obchodów 10-lecia istnienia JP II Polish American Poets Academy, Inc.


REGULAMIN KONKURSU

1. W konkursie może wziąć udział każdy, niezależnie od kraju zamieszkania, zarówno poeci z dorobkiem artystycznym, jak i ci, którzy piszą “do szuflady”.

2. Na konkurs należy nadesłać od 1 to 5 wierszy, które mogą być w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe wraz z krótkim listem przewodnim oraz wpisowym wysokości $5 za każdy wiersz należy przesłać na adres: Business Card Exchange, PO Box 11513, Denver, CO 80211, USA.

3. Nadesłane wiersze, których długość nie powinna przekraczać 40 linii, mogą być rymowane lub białe i na dowolny temat. Prace konkursowe nie mogą być wcześniej ogłoszone drukiem ani opublikowane na stronach internetowych, a także nagradzane w innych konkursach.

4. Każdy z przesłanych na konkurs wierszy powinien być napisany na maszynie lub na komputerze i na osobnej kartce czystego papieru, na której powinno znaleźć się również imię i nazwisko poety, adres zamieszkania, nr tel. i adres emailowy, jeśli takowy posiada.

5. Prace konkursowe wraz z listem przewodnim i wpisowym muszą zostać przesłane do
1 kwietnia, 2013. Liczy się data stempla pocztowego.

6. Wpisowe wysokości $5 za każdy wiersz może być przesłane w formie czeku, Money Order lub za pośrednictwem Western Union. Czek lub Money Order powinien być wystawiony naBusiness Card Exchange.

7. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na regulaminowe warunki uczestnictwa.

8. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na 1 maja 2013 r. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni na stronach internetowych:
www.e-businesscardexchange.com
www.e-businesscardexchangeco.com
w sekcji JPII PAPA.

Najlepsze prace znajdą się również w specjalnym jubileuszowym wydaniu drukowanym.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych, będący członkami JPII Polish American Poets Academy, Inc., która w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia, staną przed szansą otrzymania nominacji na tytuł POETY ROKU 2013 i nagrody wysokości $2,000.

9. Business Card Exchange Group & Media Online oraz JPII Polish American Poets Academy, Inc., zastrzegają sobie prawo do publikowania wybranych prac konkursowych zarówno w wersji internetowej, jak i w druku. Autorzy prac konkursowych zachowują prawa autorskie niezależnie od wyników konkursu.

10. Główne nagrody konkursowe:

GRAND PRIZE: $1,000.00
SECOND PRIZE: $500.00
THIRD PRIZE: $200.00


Ponadto przewidziane są nagrody specjalne i wyróżnienia.

11. Prace konkursowe będą oceniane przez panel jurorów pod auspicjami John Paul II Polish American Poets Academy, Inc. i Business Card Exchange Group & Media Online.

12. Wszelkie pytania dotyczące Konkursu i opcji sponsoringu należy przesyłać na adres emailowy organizatorów: jpiipapa@mail.com lub contact@e-businesscardexchange.com .
JPII Polish American Poets Academy


Wersja do druku

australijka - 06.07.13 15:25
Chcialabym przeczytac nagrodzone wiersze, czy ktos moglby mi podac link?
A swoja droga nie dziwie sie oburzeniom komentujach, jeszcze sie nie spotkalam dotad aby gdziekolwiek pobierano oplaty od zgloszonych do konkursu wierszy. No chyba, ze ktos chce zarabiać na naiwnych.

ami-grant - 10.04.13 15:38
Rappu - Ciapu - Pucia - Mucia....$2000 NA WSZystkie nagrody, $5 oplacic za kazdy wiersz, i najlepsze w wydaniu specjalnym (bezpłatnie?) "oł śuga".
Co to to nie! wpadne w naług zarabiania na pisaniu wierszy. To już by był koniec ze mną. Powiedzmy książki, to co innego.
Organizator, powinien opublikować listę jurorów, ewentualnie bym pomyślał w co sie bawić, znajac wszystkich moich wrogów - tak jak oni znaja mnie, menta-lici. Ale to nie załatwia jeszcze wszystkiego - jeżeli to ma byc konkurs obiektywny(?) to autorzy powinni być pod pseudonimami lub numerami, w zalakowanych kopertach ich prawdziwe nazwiska. To napewno wygra żyd lub antypolak.
A teraz bomba, aby zostć laureatem nagrody "poety roku" to trzeba nim być i się wykazać w tym okresie", osiągnięciami.
Jednak będę robił to co zawsze od kilkudziesieciu lat, bedę skrobał do szuflady i wybierał "Miss Polonii", na prywatna "zgubę". Pozdrawiam Pana Janka Orawicza.

Jan Orawicz - 10.04.13 0:31
Nie wezmę udziału w tym konkursie,ponieważ POEZJA nie bawi się w modne trendy i zapędy. Modę można sobie uprawiać w ciuchach itp. Poezja ma swoje odwieczne wartości,których naginanie do mody itp. rodzi takie owoce jakie
zrodził Dadaizm. Od sporego czasu uprawia się stawianie prozy w słupek itp,co nazywa się białymi wierszami. I tacy zapewne wygrają ten Konkurs,bo w innym
wypadku nie będzie to zgodne z modą!... Pozdrawiam

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Grudnia 1995 roku
Podpisano układ w Dayton kończący wojnę w byłej Jugosławii.


14 Grudnia 1913 roku
Kreta formalnie znalazła się w granicach Grecji.


Zobacz więcej