Środa 11 Grudnia 2019r. - 345 dz. roku,  Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.11.12 - 20:56     Czytano: [2723]

Dział: Nasze zdrowie

MANIFESTACJA - 8 listopada (Foto)

Szanowni Państwo,
podczas posiedzenia Sejmu w dniach 7-8-9 listopada posłowie będą głosować nowy projekt ustawy o nasiennictwie w którym są zapisy dopuszczające uprawy GMO. Nie pozwólmy aby ta ustawa została przegłosowana!

ZAPROSZENIE

W trosce o Polskę wolną od GMO, w trosce o suwerenność żywnościową, o ochronę polskiej wsi, polskiego rolnika i konsumenta, w trosce o zdrowie i życie Polaków zapraszamy
DO WARSZAWY 8.11.2012 NA MANIFESTACJĘ –
wydarzenie edukacyjno - informacyjne dla Polski wolnej od GMO, z plakatami, banerami, z podkładem muzycznym, z czytaniem listu otwartego 50 POWODÓW DLACZEGO NALEŻY NATYCHMIAST WPROWADZIĆ ZAKAZ GMO, z żądaniem NATYCHMIASTOWEGO wprowadzenia zakazu upraw MON 810 i AMFLORA.

Manifestacja odbywać się będzie kolejno w trzech miejscach, przed:
1. Ministerstwem Rolnictwa: w godz. 9:30 – 11:00
2. Sejmem RP: w godz. 11:30 – 14:00
3. Kancelarią Premiera Rządu RP: w godz. 14:30 – 15:30

WE WSZYSTKICH TRZECH MIEJSCACH:
1. powtórzymy te same sceny dwa-trzy razy. NAJWAŻNIEJSZY przekaz wyrażony na banerach i plakatach brzmi: NASZE DZIECI NIE SĄ SZCZURAMI LABORATORYJNYMI. Bębny wesprą POWAGĘ przekazu .

2. politykom przekażemy list otwarty 50 POWODÓW DLACZEGO NALEŻY NATYCHMIAST WPROWADZIĆ ZAKAZ GMO.

ZAPRASZAMY DO uczestnictwa w wydarzeniach we wszystkich trzech miejscach lub chociaż w jednym ze wskazanych powyżej. DZIAŁAJĄC WSPÓLNIE ZWYCIĘŻYMY!

Z poważaniem:
Anna Szmelcer – Przewodnicząca Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO
Paweł Połanecki, Jadwiga Łopata i Roman Andrzej Śniady – w imieniu Komisji Sterującej Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO
Edyta Jaroszewska-Nowak, Ekoland o/Zachodnipomorski
Julian Rose – Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Poskiej Wsi-ICPPC
Anna Bednarek – w imieniu BEST PROEKO

Informacji udziela:
Anna Szmelcer, tel. 607295055FOTO: KWORUM


.............................................................................................................................

Zapraszamy do udziału w akcji WETO DLA GMO. Celem tego ogólnopolskiego kroczacego protestu jest zawetowanie przez Prezydenta RP ustawy o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO i znacznie ogranicza dostęp do tradycyjnych nasion. Do akcji włączyli się już artyści. Prosimy o udział w ich koncertach oraz o organizowanie własnych akcji (rozdawanie tradycyjnych nasion, pikiety, protesty, warsztaty, ogniska, pieczenie chleba, koncerty, wystawy, festiwale i inne akcje informacyjno - edukacyjne) oraz o wspacie akcji w Warszawie (poniżej szczegóły).
Więcej informacji na stronie www.wetodlagmo.pl


WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO
http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/

Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
Sir Julian Rose, prezes ICPPC

www.wetodlagmo.pl


Wersja do druku

Jan - 05.11.12 2:37
Patrzę na walkę z GMO bardzo pesymistycznie,ponieważ jest to sprawa dużego kapitału,a kapitał ma to do siebie, że nie dotyczą go uczucia wyższe. Liczy się mamona!!! By zatrzymać ten śmiercionośny pochód tego grożnego twora GMO. zapewne dorażne protesty na ulicach nie wiele wskórają! Tu są potrzbne przepisy prawne,surowo zakazujące produkowanie tego sztucznego potwora.Ale praktyka życia wskazuję i na to,że prawo też bywa bezsilne na duża MAMONĘ! Myślę,że tę sprawę może zażegnać tylko solidny bicz, spleciony z silnych organizacji na całym cywilizowanym świecie, z użyciem środków- także przymusu fizycznego.

Robert - 04.11.12 23:03
To jest poważny argument i powód aby, to towarzystwo popaprańców czyniące ustawy przeciwko Polsce i Polakom - rozpędzić na cztery strony bezpowrotnie.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Grudnia 1994 roku
Na rozkaz Borysa Jelcyna wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Czeczenii.


11 Grudnia 1941 roku
Niemcy i Włochy wypowiedziały wojnę Stanom Zjednoczonym.


Zobacz więcej