Niedziela 9 Sierpnia 2020r. - 222 dz. roku,  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.09.12 - 21:48     Czytano: [1709]

Sałata po Trójmiejsku


Na dzisiaj mamy przystanek Amber Gold, ale zanim sprzedano tą wiatę przystankową było wiele innych i na pewno nie mniej zasobnych.
Moja Gdynia to pierw podwórko przy Kopernika, a potem kręgi były coraz większe i zasobniejsze w umiejętności i wiedzę.
Aby nie rozpuścić się w tych tkliwych powrotach, ruszę te rewiry z bursztynem i złotem.

Gdynia jako nasze okno na świat dawało te minimum światła które było potrzebne aby ówczesne "gwiazdy" władzy mogły wychylić się z szarości która była wszechobecna. Wychylić się i nie być utrącone z piedestału klasy robotniczej! Bo to że czołówka lemingów i robali dzikunów (dziatwa muchy plujki) w takim ogromie obrodziła na wybrzeżu nie jest przypadkiem, ba, to wychów trójmiejski pokazał jak się kręci sałatę!

Które śródmieście miało kluby nocne, szulernie, dziwki w "przedziałach" eksportowych, komitetowych, prywatne banki dewiz i całej reszty potrzebnej kasy, rynek: złota,1000-siączki srebra, czerwonej rtęci, prosiaczków, guldenów! Jak to się mogło wtedy kręcić? Odpowiedź jest krótka! Każdy pierwszy sekretarz marzył o jednym ,aby mieszkać w trójmieście i ten ciąg był wszech obecny!

A gdzie to niezłomni tuskowicze nauczyli się czcić mamonę, łatwą mamonę, a na uczelniach, gdzie Alki i Jolki zadawali szpanu! Jedni wyrośli na przychodach z Ubeckich rzeźni, drudzy czekali we wiacie na swój czas, dobici własną marnością. Mieli dosyć gapienia się na cuchy w komisach i peweksach, obserwowania tych niesamowitych bryczek sunących Świętojańską, ich Polska została rozjechana przez ich małość.
Oni od zawsze gotowi byli pójść na całość, całość która na początek znaczona była krzyżem spod którego wyszli ,aby firmować zamysły żydokomunę, bo to że to autobus czerwony, to wiedzieli doskonale!

A TAK "PO" sznurku poszło tak; PLO., DALMOR, UNIMOR, STOCZNIE, MORS, TAK W TELEGRAFICZNYM skrócie ,sałatę kręcono wszędzie tam gdzie ona była i do dziś podział jest jeden: 60 % ukręcić!

Bogdan Dziuma

Wersja do druku

MariaN - 12.09.12 14:50
.....przystanek Amber Gold, to finał mafijnego rządu i wyćwiczonej publiki o zmodyfikowanych mózgach. W normalnym kraju taka afera zdmuchnęła by rządzących w katakumby więzienne natychmiast. Cała Europa i nie tylko rozpisywała by się o przekrętach nad Wisłą. ..A tu cisza, media rządowe tuszują jak mogą, temperując emocje zdrowych jeszcze na umyśle ludzi.
Polacy nic się nie stało, Polacy nic się nie stało, Polacy nic się nie stało, my to naprawimy, my się uczymy, jesteśmy młodą demokracją, w kolejnej kadencji będzie lepiej, zaufajcie nam, przecież nie ma alternatywy, tylko my potrafimy rządzić, tylko my mamy poparcie Unii, Merkel i Putina...
A niech ich jasna cholera. Pobudka. Ludzie, czyście ogłuchli do reszty i oślepli. A może wy też kombinujecie jak oni, zbieracie resztki z pańskiego koryta?

Lubomir - 11.09.12 18:37
Pomorskim cinkciarzom nadali glejt koledzy i koleżanki z Berlina. Dla nich Gdańsk i Gdynia to nadal ich tereny i przysługuje im niemiecka protekcja. Podobnym glejtem i ochroną cieszyli się niemieccy konfidenci - polskojęzyczne szumowiny i sprzedawczyki w okresie europejskich rządów Hitlera...bez spódnicy.Takich nierobów denerwowały tętniące życiem stocznie, ponieważ proponowały uczciwe życie, życie człowieka pracującego na rzecz państwa i rodziny. Nieroby jak nieroby, za butelkę gorzały mogą zagrać rolę stoczniowego buntownika...i wielu zagrało takie swoje życiowe role. Tyle, że teraz trudno odtworzyć polski stan posiadania, polski potencjał intelektualny i wytwórczy. Nieroby zaś udają Aniołów, którym patronuje święta Anielica Merkel z Hamburga.

Wlodzimierz Kowalik - 09.09.12 0:59
Bardzo dobry tekst.

Cinkciarska mentalnosc, nawet juz nie ukrywana pod maska "dzialacza zwiazkowego" czy "niepodleglosciowego" zawsze dominowala nad mysleniem "biznesmenow" i "politykow" z Wybrzeza.
Oni w tym wyrosli, to byla ich edukacja, ich idealy do nasladowania i ich jezyk bo cinkciarz zyl duzo lepiej niz reszta populacji.
Mial kontakty z kazdym segmentem spolecznym i sprawnie w tym sie obracal.

AmberGold to w istocie taki cinkciarski przekret.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Sierpnia 1944 roku
9 d. Powst. Warszaw.: ewakuacja tzw. dzielnicy rządowej wraz gubern. Fischerem. Ataki Niemców na pl. Zamkowy, Miodową zostają odparte


09 Sierpnia 1650 roku
Zmarł Jerzy Ossoliński, polski polityk, kanclerz wielki koronny, marszałek sejmu 1631 (ur. 1595).


Zobacz więcej