Poniedziałek 6 Lipca 2020r. - 188 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.04.12 - 23:19     Czytano: [1580]

„Musieli zginąć”

– nowe fakty o Smoleńsku3 kwietnia 2012 r. (wtorek) w kioskach i salonach prasowych ukaże się specjalne, książkowe wydanie „Gazety Polskiej” poświęcone katastrofie smoleńskiej. Na prawie 200 stronach znajdą Państwo niepublikowane dotąd informacje o przełomowym znaczeniu w odkrywaniu prawdy o największej tragedii w historii powojennej Polski.

Z obszernego fachowego wywiadu z wybitnym polskim specjalistą lotniczym od budowy płatowców dowiedzą się Państwo, dlaczego zamach terrorystyczny jest najbardziej prawdopodobną hipotezą katastrofy 10 kwietnia 2010 r. Szczegółowe wyjaśnienia naszego eksperta – autora wielu naukowych publikacji – to gotowy materiał dla prokuratorów badających przyczyny tej katastrofy, wyjaśniający nie tylko, jak mogło dojść do tragedii, ale także, w jaki sposób biegli prokuratury mogą to zweryfikować.

Specjalne książkowe wydanie „Gazety Polskiej” pt. „Musieli zginąć” zawiera także nowe fakty przemawiające za tym, że Tu-154 został zniszczony w wyniku działania osób trzecich, a także opis działań władz polskich i rosyjskich, nieznanych opinii publicznej, zmierzających do ukrycia śladów, które mogłyby wskazać na prawdziwy przebieg katastrofy.

W książce „Musieli zginąć” odpowiadamy na pytania związane z przygotowaniem wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Dowiedzą się Państwo, kto decydował o liście pasażerów i dlaczego miała ostatecznie taki skład, a także o tym, jak w relacji bezpośrednich świadków przebiegały ostatnie chwile przed wylotem Tu-154 z Okęcia. Poznają poruszające zwierzenia – „spowiedzi życia” niektórych przyszłych pasażerów tragicznego lotu, którymi w przeddzień katastrofy podzielili się z pracownikiem Kancelarii Prezydenta. Opisujemy też zaniedbania osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie lądowania tupolewa w Smoleńsku. Znajdą Państwo w naszej książce odpowiedź – czy na lotnisku Siewiernyj czekała na prezydenta Kaczyńskiego pancerna limuzyna i dowiedzą się o „tajnych” zdjęciach aut z kolumny samochodowej, jaka miała czekać na delegację, a także który z urzędników Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał po katastrofie smoleńskiej niespodziewany awans i dlaczego rozdział o niektórych urzędnikach państwowych, zaangażowanych w organizację wizyty, nazwaliśmy „Małą Moskwą”.

Jako pierwsi poruszamy też bulwersujący, nieznany dotąd opinii publicznej temat organizacji pochówku ofiar katastrofy smoleńskiej. Piszemy również o głośnej w ostatnich tygodniach sprawie ekshumacji ciał i o skandalu, jakim było usankcjonowanie przez polskie władze fikcyjnych sekcji zwłok przeprowadzonych przez Rosjan.

„Musieli zginąć” to unikatowe kompendium wiedzy na temat katastrofy, wzbogacone o ciekawe wywiady i wiele najnowszych ustaleń dotyczących wątków sprawy poruszanych już wcześniej w „GP”. Jest to też pierwsze książkowe podsumowanie dziennikarskiego śledztwa prowadzonego przez „Gazetę Polską” od pierwszych dni po tragedii w Smoleńsku.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

06 Lipca 1925 roku
Urodził się Bill Haley, amerykański muzyk i wokalista - jeden z pionierów rock and rolla (zm. 1981)


06 Lipca 1950 roku
W Zgorzelcu podpisano układ pomiędzy Polska a NRD, w której uznano granice na Odrze i Nysie Łużyckiej.


Zobacz więcej