Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.04.11 - 19:16     Czytano: [1920]

Dział: Nasze zdrowie

Uwolnić nasiona od korporacji


W dniach 16, 17, 18 kwietnia 2011 odbędzie się ogólnokrajowa akcja
"UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI"
jako wyraz poparcia ŚWIATOWYCH DNI PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION.

Akcję koordynuje ICPPC - Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi. Jest już zaplanowanych ponad 60 wydarzeń w różnych częściach Polski. Czy będzie 100? Każdy z Was może zorganizować swoje wydarzenie np. wspólne sianie tradycyjnych nasion, piknik, ognisko, założyć z dziećmi ogródek warzywny, zasiać tradycyjne nasiona w doniczkach, zrobić prezentację filmu, rozdawać ulotki...itp. CZAS NA DZIAŁANIE ! Wszystko zależy tylko od nas. Nie myśl, że ktoś zrobi to za ciebie.. W solidarności i jedności jest nasza siła! WIĘCEJ INFORMACJI na www.uwolnicnasiona.pl

Wyszukajcie swoje województwo i zobaczcie co już jest zaplanowane. Pomyślcie co Wy możecie jeszcze zrobić aby zachować tradycyjne nasiona dla naszych dzieci....Obecnie 10 największych firm produkujących nasiona opanowało już 67% rynku światowego.

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO

Z poważaniem,
Jadwiga Łopata i Julian Rose
==========================
ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl w.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Przeczytaj - "Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów", autor: Julian Rose www.renesans21.pl

...................................................................

Toksyczna żywność spowoduje masowe zgony?

Stan zdrowia mieszkańców Polski jest fatalny. Konsumpcja toksycznej żywności to znacznie pogorszy - mówi prof. Stanisław Wiąckowski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, były Przewodniczący Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
Wiosenna trawa jest szczególnie bogata w kwasy tłuszczowe omega 3. - Były one zatem obecne w mleku krów wychowywanych na pastwiskach oraz w pochodnych od mleka: maśle, śmietanie, serze i jogurcie. Występowały również obficie w wołowinie z bydła karmionego trawą i w jajkach kur swobodnie żerujących, a nie karmionych ziarnem. Od lat 50 tych popyt na mleko, produkty mleczne i na wołowinę wzrósł tak bardzo, że producenci ograniczyli pastwiska, a przeszli na hodowlę masową - przypomina prof. Wiąckowski. - Kukurydza, soja i bawełna GM obfitują wyłącznie w kwasy omega 6. Stały się one głównymi składnikami pasz, a także diety dla wielu ludzi. To powoduje, że proporcje między spożywanymi przez nas kwasami omega 3 i 6 zmieniły się z 1:1 dawniej do 1:15. Jeśli chodzi o poszczególne produkty: w wołowinie stosunek ten wynosi 1:40 a w kurczakach 1:20 - ostrzega.

Podkreśla, że dodatek toksyn w roślinach GM poważnie pogarsza stan zdrowia i sztucznie wymusza popyt na genetycznie modyfikowaną paszę.

- Tłumaczy to niezrozumiałą dla lekarzy epidemię otyłości, częste stany zapalne wywołane kwasami tłuszczowymi omega 6, prowokującymi zarówno choroby nowotworowe, jak i choroby serca - alarmuje Stanisław Wiąckowski. - Następstwem takiego stanu rzeczy mogą być masowe zgony - prognozuje.

wnp.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

14 Grudnia 1658 roku
Polska kawaleria pod wodzą Czarnieckiego przeprawiła się przez cieśninę morską w Danii.


14 Grudnia 1913 roku
Kreta formalnie znalazła się w granicach Grecji.


Zobacz więcej