Piątek 10 Lipca 2020r. - 192 dz. roku,  Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.04.11 - 19:16     Czytano: [1966]

Dział: Nasze zdrowie

Uwolnić nasiona od korporacji


W dniach 16, 17, 18 kwietnia 2011 odbędzie się ogólnokrajowa akcja
"UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI"
jako wyraz poparcia ŚWIATOWYCH DNI PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION.

Akcję koordynuje ICPPC - Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi. Jest już zaplanowanych ponad 60 wydarzeń w różnych częściach Polski. Czy będzie 100? Każdy z Was może zorganizować swoje wydarzenie np. wspólne sianie tradycyjnych nasion, piknik, ognisko, założyć z dziećmi ogródek warzywny, zasiać tradycyjne nasiona w doniczkach, zrobić prezentację filmu, rozdawać ulotki...itp. CZAS NA DZIAŁANIE ! Wszystko zależy tylko od nas. Nie myśl, że ktoś zrobi to za ciebie.. W solidarności i jedności jest nasza siła! WIĘCEJ INFORMACJI na www.uwolnicnasiona.pl

Wyszukajcie swoje województwo i zobaczcie co już jest zaplanowane. Pomyślcie co Wy możecie jeszcze zrobić aby zachować tradycyjne nasiona dla naszych dzieci....Obecnie 10 największych firm produkujących nasiona opanowało już 67% rynku światowego.

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO

Z poważaniem,
Jadwiga Łopata i Julian Rose
==========================
ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl w.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Przeczytaj - "Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów", autor: Julian Rose www.renesans21.pl

...................................................................

Toksyczna żywność spowoduje masowe zgony?

Stan zdrowia mieszkańców Polski jest fatalny. Konsumpcja toksycznej żywności to znacznie pogorszy - mówi prof. Stanisław Wiąckowski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, były Przewodniczący Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
Wiosenna trawa jest szczególnie bogata w kwasy tłuszczowe omega 3. - Były one zatem obecne w mleku krów wychowywanych na pastwiskach oraz w pochodnych od mleka: maśle, śmietanie, serze i jogurcie. Występowały również obficie w wołowinie z bydła karmionego trawą i w jajkach kur swobodnie żerujących, a nie karmionych ziarnem. Od lat 50 tych popyt na mleko, produkty mleczne i na wołowinę wzrósł tak bardzo, że producenci ograniczyli pastwiska, a przeszli na hodowlę masową - przypomina prof. Wiąckowski. - Kukurydza, soja i bawełna GM obfitują wyłącznie w kwasy omega 6. Stały się one głównymi składnikami pasz, a także diety dla wielu ludzi. To powoduje, że proporcje między spożywanymi przez nas kwasami omega 3 i 6 zmieniły się z 1:1 dawniej do 1:15. Jeśli chodzi o poszczególne produkty: w wołowinie stosunek ten wynosi 1:40 a w kurczakach 1:20 - ostrzega.

Podkreśla, że dodatek toksyn w roślinach GM poważnie pogarsza stan zdrowia i sztucznie wymusza popyt na genetycznie modyfikowaną paszę.

- Tłumaczy to niezrozumiałą dla lekarzy epidemię otyłości, częste stany zapalne wywołane kwasami tłuszczowymi omega 6, prowokującymi zarówno choroby nowotworowe, jak i choroby serca - alarmuje Stanisław Wiąckowski. - Następstwem takiego stanu rzeczy mogą być masowe zgony - prognozuje.

wnp.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

10 Lipca 1991 roku
Borys Jelcyn rozpoczął urzędowanie jako pierwszy prezydent Rosji.


10 Lipca 1997 roku
Powódź tysiąclecia. Rzeka Odra zalała lewobrzeżną część masta Opole


Zobacz więcej