Poniedziałek 14 Października 2019r. - 287 dz. roku,  Imieniny: Alany, Damiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.02.11 - 18:36     Czytano: [2937]

Dział: Interwencje

Walka o miejsca parkingowe
List do Seniorów i członków ich rodzin.
Dzielnica Targówek, miejsca postojowe a miejsca parkingowe…

Po lekturze artykułów z gazety Echo Targówka Bródna i Zacisza: z dnia 08.10.2010 „Walka o parkingi na Orłowskiej”, z dnia 22.10.2010 „Robią z nas złodziei”, oraz, z dnia 03.12.2010 „Strajkują na Orłowskiej”, nasuwa się wniosek, że były pisane w związku z kampanią wyborczą do samorządów, na zamówienie pewnej wpływowej grupy osób. Autor artykułów nie analizuje problemu i sytuacji w jakiej znajdują się mieszkańcy Targówka, która dotyczy braku wyznaczonych miejsc postojowych przynależnych do ich lokali, tylko pisze o miejscach parkingowych, które Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Targówek próbuje likwidować pod hasłami: „dzikich parkingów”, „Eko – terrorystów”…itp.

Mieszkańcy Orłowskiej 1, 2, 3, 5 w 1998 roku uzyskali zgodę, od ADM obecny ZGN, na piśmie, z mapą lokalizacyjną terenu na zorganizowanie (na własny koszt) miejsc postojowych przed swoim blokiem. W dniu 14.10.2010 roku dyrektor ZGN Targówek podjął nieudolną próbę likwidacji miejsc postojowych, bez uchylenia wcześniej wydanej decyzji. Nie zostało również wdrożone postępowanie egzekucyjne w administracji i braku klauzuli o natychmiastowej wykonalności zatwierdzonej przez uprawniony podmiot. Przy pomocy Straży Miejskiej próbowano zastraszyć i usunąć właścicieli i pojazdy. Do tego typu egzekucji Straż Miejska nie posiada uprawnień. Po interwencji POLICJI odstąpiono od dalszej egzekucji. Zdemolowany teren przy użyciu ciężkiego sprzętu do dnia dzisiejszego pozostaje w nieładzie i nie jest zabezpieczony, stwarzając potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci zwłaszcza w okresie zimowym.

W rzeczywistości ludzie z ulicy Orłowskiej, Turmonckiej Smoleńskiej, i innych, nie walczą o miejsca parkingowe, jak opisuje „Echo”, lecz o miejsca postojowe przynależne (z mocy prawa) do lokali mieszkalnych kwaterunkowych, własnościowych i spółdzielczych. Suma tych miejsc na osiedlu, o określonych parametrach technicznych – daje prawo wydzielenia z nieruchomości wspólnej, terenu spełniającego wymogi miejsc postojowych dla mieszkańców stałych, gości i służb ratowniczych. Uporządkowanie tego problemu i uwzględnienie w planach zagospodarowania przestrzennego, zapewni prawidłowe i bezpieczne rozwiązanie planów komunikacyjnych na osiedlach.

Na temat miejsc postojowych wypowiedział się m.in. gospodarskim okiem zastępca burmistrza Dzielnicy Targówek pan Janusz Janik na łamach Nowej Gazety Praskiej pt. „Szansa dla Wspólnot”. Artykuł dostępny na stronie internetowej w archiwum Nowej Gazety Praskiej.

Problem związany z miejscami postojowymi dla pojazdów nie dotyczy tylko dzielnicy Targówek. Duży chaos i zamieszanie wprowadziła ustawa o nowelizacji zasad ruchu drogowego. Na ten temat ukazał się na łamach Gazety Prawnej nr 284/2879/ z 22.12.2010 roku, bardzo ciekawy i pouczający artykuł pióra red. Małgorzaty Kryszkiewicz pt. „Na osiedlach panuje chaos”. Z tresci w/w artykułu wynika, że brak wyznaczonych miejsc postojowych na osiedlach zmusza mieszkańców do zostawiania samochodów w sposób nie zorganizowany. Parkują gdzie się da i później są karani przez Straż Miejską.

Póki co, tymczasem zgodnie z prawem o ruchu drogowym od 04.09.2010 r. Policja i Straż Miejska mogą egzekwować przepisy wynikające ze znaków i sygnałów drogowych także na osiedlach.

Jednak aby wyegzekwować te nowe uregulowania prawne niezbędne jest wydanie dodatkowych rozporządzeń, dotyczących:
1. znaków strefy ruchu,
2. zasad ustanawiania strefy ruchu na drogach wewnętrznych.

W tym miejscu jest dyskusyjne stwierdzenie Pani Redaktor, że po ukazaniu się tych dwóch rozporządzeń będzie można karać użytkowników samochodów parkujących na Osiedlach. Naszym zdaniem będzie można karać jedynie przypadkowych gości, odwiedzających członków rodzin i znajomych. Stali mieszkańcy obronią się przed postępowaniem mandatowym, jak i w postępowaniach odwoławczych przed sądami wskazując jako winnym Prezydenta m.st. Warszawy.
Z uwagi na powyższe apelujemy do społeczności lokalnych o powszechną społeczną dyskusję w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu!!!
Wyk: WP/JP

Jerzy Pecura p-cy Koła Nr6 PZE,Ri
Warszawa dn 07.01.2011 r.
www.pzeri-targowek.pl

Wersja do druku

ona - 02.10.12 19:18
mądrego warto posłuchać czyt.przeczytać.Kiedyyyyyy te wszystkie kupy znikną,ratunku!

Lubomir - 17.02.11 22:45
Można stawiać w nieskończoność pytania: polskimi miastami rządzą notoryczni debile czy przeszkoleni sabotażyści?. Od lat miasta toną w psich odchodach, niczym miasta sowieckiego lub postsowieckiego imperium a parkingi osiedlowe i przyszpitalne przypominają bardziej mongolskie stepy niż europejskie miejsca do parkowania samochodów i jakoś żadnemu z satrapów nie przyjdzie do głowy by zmienić ten stan rzeczy. Mają władzę to uważają, że wreszcie mogą nic nie robić. Tylko to 'wreszcie' staje się ponadkadencyjne, wręcz dożywotnie. Cóż, obserwujemy niekończący się renesans gnojarstwa.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Października 1978 roku
W Watykanie rozpoczęło się konklawe, które 2 dni później wybrało na papieża metropolitę krakowskiego Karola Wojtyłę


14 Października 1939 roku
Członkowie przedwojennego ONR powołali Organizację Wojskową Związek Jaszczurczy


Zobacz więcej