Wtorek 20 Października 2020r. - 294 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.04.10 - 16:17     Czytano: [2049]

Dział: Nasze zdrowie

Walka o zdrowie

NSZZ Solidarność wraz z OPZZ (Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych) zdecydowały dać wyraz niezadowoleniu z ograniczeń w dostępie obywateli do świadczeń zdrowotnych, nie przestrzegania praw pacjenta i trudnej sytuacji środowiska pracowniczego.

www.solidarnosc.org.pl/pl/strona-glowna/zdrowie-staje-sie-towarem.html
http://opzz.org.pl/aktualnosci/glowna.html/id/773

Przewodniczący NSZZ Solidarność, Janusz Śniadek i Przewodniczący OPZZ, Jan Guz, zwrócili się o współudział w proteście organizowanym dnia 7 kwietnia przed Sejmem RP.

Do teraz nie jest załatwiona przez władze państwa, podstawowa sprawa dla osób związanych ze Stowarzyszeniem Primum Non Nocere, jaką powinno być stworzenie prawa gwarantującego udzielanie natychmiastowej pomocy socjalnej i medycznej, wszystkim poszkodowanym w wyniku błędów i wypadków medycznych.

Zamiast tego ( nie zmieniając zasad dowodzenia w sprawach o błędy i wypadki medyczne ) utworzono prawo, będące drogowskazem kierującym poszkodowanych do nierównej wieloletniej walki przed Sądami. Sprawy te są najczęściej przegrywane przez poszkodowanych, którzy nie otrzymują pomocy, a zamiast pomocy otrzymują postanowienie o obciążeniu kosztami sądowymi.

Zarząd Stowarzyszenia podjął w tej sytuacji decyzję o przyłączeniu się do protestu.
Ze względu na chorobę honorowego przewodniczącego Stowarzyszenia, który wcześniej wszystkie takie działania koordynował, jak i ze względu na późny termin, w którym zostaliśmy powiadomieni, nasz udział będzie dość ograniczony, ponieważ jesteśmy w stanie tylko e mailami, a nie korespondencyjnie powiadamiać członków Stowarzyszenia i osoby zainteresowane.

Zwracam się do wszystkich Państwa z apelem o przybycie dn. 7 kwietnia o godz. 11: 30 przed Sejm RP. Wśród manifestujących, będziemy tam pod transparentem Stowarzyszenia Primum Non Nocere.

Dr Adam Sandauer
honorowy przewodniczący Stowarzyszenia

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

20 Października 2012 roku
W wieku 61 lat zmarł Przemysław Gintrowski, muzyk i kompozytor, legendarny bard antykomunistycznego podziemia


20 Października 1677 roku
Urodził się Stanisław Leszczyński, król polski w latach 1704–09.


Zobacz więcej