Piątek 13 Grudnia 2019r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.11.09 - 21:39     Czytano: [3646]

Dział: Godne uwagi

Załatwiają tylko swoje interesy

Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze – nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumowuje Janusz Rewiński. Znany satyryk wypowiedział się specjalnie dla Netbird.pl.

Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, to ludzie od robienia interesów. Po to weszli do polityki, by zabrać komunistom i wziąć dla siebie. Umówili się z młodymi komunistami, obserwowałem to z bliska, z sejmu: Siwiec głosował na Zarębskiego, Zarębski na Siwca i tak się to potoczyło. Młody Kwaśniewski i jego ludzie oraz młody Tusk, czy raczej Jan Krzysztof Bielecki i jego ludzie. Interesuje ich wyłącznie władza i pieniądze. Prędzej czy później to szydło z worka wyjdzie.

Kiedy teraz pan Janusz Lewandowski otrzymuje jakieś stanowiska od kolegów w Europie, nic nie dzieje się za darmo. W prywatyzacji uczestniczyli koledzy, którzy funkcjonują w Unii Europejskiej, europarlamencie czy instytucjach europejskich. Słodkich pierniczków dla wszystkich i tak nie starczy – mówił Bułat Okudżawa. Ktoś musiał te miody podzielić. Stąd się biorą jacyś dziwni ministrowie finansów – bo kim jest pan Jacek Rostowski? To są krewni i znajomi królika. Królik miał znajomych, kiedy dokonywano prywatyzacji Polski, później te beneficja spływają w głosowaniach.

Dziennikarze powinni wyjaśnić, jak się nazywał pan, który chciał kupić stocznię szczecińską, ale powiedziano mu: poczekaj, przecież ona padnie, dostaniesz ją za darmo. Jeżeli rzecznik rządu mieszka w domu należącym do Niemca, to ja nie dałbym tej sprawie spokoju. Codziennie pytałbym, panie rzeczniku, jak się mieszka w pałacu człowieka, który przyjął pana żonę do spółki? W tej ekipie każdy ma coś za uszami. Plują im w twarz, a oni mówią że deszcz pada. Wystarczy się rozejrzeć – w Szczecinie wypchali do europarlamentu człowieka, za którym ciągnęła się smuga brudu panów Krzystka i Atamańczuka. Był jeszcze pan Misiak, a ostatnio Wrocław i Rysiu oraz Zbysiu. Proszę spojrzeć na pana Mirosława Drzewieckiego. Jaka tam w nim jest Polska, troska o rozwój w kraju? Widać, że chodzi o biznes.

Uważam, że ten rząd to katastrofa. Tak myślałem już od dnia wygranych przez PO wyborów parlamentarnych. Mówienie o jakimkolwiek sukcesie to zwykła propaganda. Oni umieją nosić garnitury i trzymać w kieszeniach zaciśnięte pięści, z wystawionym środkowym palcem, takim gestem dla społeczeństwa. A widok uzupełnia obrazek, jak panowie Tusk i Nowak wychodzą z pałacu prezydenckiego i premier mówi do dziennikarzy: „Nie lękajcie się”. A ten debil z tyłu stoi i się śmieje, uważając że to świetny żart. To jest grupa trzymająca w tej chwili władzę.

Janusz Rewiński

Wersja do druku

ostry - 21.04.10 12:16
Panie Januszu. Bardzo trafnie wyraził Pan postrzeganie dzisiejszej rzeczywistości, oczywiście w jakimś fragmencie naszego życia. Wszystkie jego fragmenty są bliźniaczo do siebie podobne, wszystkie tak samo ohydne, we wszystkich jednakowo dostajemy w dupę, tyle, że każdy z nas dotknięty zostaje tym tragizmem, w tym bardzo wąskim zakresie, który jego dotyczy. Inteligentnych Debili, z których jednego Pan wymienił (brawo za odwagę)znacznie bardziej niebezpiecznych od Debili, jest niestety dużo, dużo więcej.Ten rząd, to nie tylko katastrofa, to rząd tragedii Narodowej znacznie większej od tej, którą jeszcze przeżywamy z dnia 10 kwietnia b.r., na co dowody otrzymywać będziemy każdego kolejnego dnia. To rząd zboczonych bestialców, paranoików, zwierząt, ale tylko w złym, najgorszym tego słowa znaczeniu!.
Kolejny, podpisał się w komentarzu z dn.12.12.2009r. A do Pani -dana.a komentarz z dn.02.12.2009r.-, czy może nie mieli powodów?, jak się wie obiektywnie tylko tyle co Pani zaprezentowała, to lepiej się obiektywnie nie ośmieszać, - w dodatku publicznie.
Pozdrawiam Pana i czytelników GI ostry

Marian - 12.12.09 11:03
Szanowny panie Januszu, zapraszamy do Sejmu. Pan z takim doświadczeniem, bystrością umysłu, ciętym językiem i przebojowością bardzo by się tam przydał. Platfusi robią sobie bezczelnie jaja z Polaków, telewizornia przemilcza POrażki tuskowe a pisowcy tak osłabli, że już nawet nie chce im się zwoływać konferencje prasowe, żeby pokazać prawdę. TRZEBA ŚWIEŻEJ KRWI.
Zapraszamy do Sejmu. Albo może tym czasem ....pod Sejm i pociągnąć za sobą resztę. Może czas rozpocząć b u d z e n i e n a r o d u - jeśli takowy jeszcze pozostał!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lalakl - 02.12.09 20:41
Dokładnie tak jest jak to p. Janusz napisał. Tylko biznes dla siebie, przetargi dla siebie, praca dla działaczy i ich rodzin. Najgorszy okres w Polsce po 1989 roku. Świetnie p. Janusz to określił- dobre garnitury, uśmiechy a w kieszeni .......

jb - 02.12.09 19:18
pozdrawiam Panie Januszu...:)

ale POlska to sekta, zindoktrynowana przez Tuska i jego bande... niestety

dana.a - 02.12.09 15:54
A Panowie Kaczynscy nie "robili" kolo prezydenta Walesy?
Myslalam,ze jest pan obiektywny,ale...

Lubomir - 30.11.09 22:35
Brukselscy biurokraci zachowują się jak Czapajew na zebraniu Komsomołu. Już dzisiaj chcieliby żeby oligarchia internacjonalistycznych pasożytów i pederastów zalała Polskę. A przecież Bruksela może pełnić rolę jak San Francisco, Nowy Jork czy Genewa. Wcale Polacy nie muszą uznawać jej za swoją stolicę. Np ONZ nigdy nie pretendował do roli globalnego superpaństwa i niech tak będzie nadal, również w wymiarze kontynentalnym.

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13 Grudnia 1642 roku
Holenderski żeglarz Abel Janszoon Tasman odkrył Nową Zelandię.


13 Grudnia 1253 roku
Książę Konrad I dokonuje lokacji Głogowa na lewym brzegu Odry oraz nadaje jemu prawa miejskie.


Zobacz więcej