Piątek 26 Kwietnia 2024r. - 117 dz. roku,  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.06.09 - 14:01     Czytano: [2312]

Uznanie dla Polskiej Solidarności w Australii

Witam i pozdrawiam z ogarniętej zimą Australii, temperatura w dzień nie przekracza 17 stopni a w nocy spada nawet do 6 stopni Celsjusza, brzoza w ogrodzie zrzuciła liście a dzień jest krótki, ciemno zapada o 5 po południu. W ten zimowy dzień, słońce zaświeciło dla Polski. Na wniosek parlamentarzysty (posła), Australijczyka żydowskiego pochodzenia, Parlament Australijski przyjął ustawę, dotyczącą przemian w Europie Środkowej, wyrażając uznanie dla Polskiej Solidarności, za zapoczątkowanie przemian w tym rejonie świata, poprzez pierwsze wolne wybory, jakie odbyły się 4 czerwca 1989r.

W sytuacji, jaka zaistniała po tej uchwale, jest rzeczą niemożliwą, prostowanie tego tekstu Uchwały w środowisku australijskim, mam na myśli wybory, które – jak wiemy, nie były wolne, a kontraktowe. Dzisiaj działanie w tym kierunku byłoby działaniem przeciw Narodowi Polskiemu. Również takie działanie, wśród Polonii Australijskiej jest niewskazane, z tego względu, że sprawami sprzed 20 laty jest zainteresowana około 10 procent Polonii, takie działanie byłoby strzelaniem goli samobójczych.

Po uchwaleniu tej propolskiej Uchwały, sprawa Okrągłego Stołu jest fachowo wykorzystywana przez zwolenników tego porozumienia, przedstawia się to porozumienie jako zbawienne dla Polski, a konstruktorów tego porozumienia, jako bohaterów, którzy doprowadzili do upadku komunizmu.
Jak do tej pory nie słyszałem przeciwnej opinii w polskojęzycznych środkach masowego przekazu.

Na obecnym etapie wydarzeń negacja Okrągłego Stołu może stać się pułapką, a ujawnianie ujemnych skutków tego porozumienia może być przegrana propagandowa.

Po przedstawieniu obecnej sytuacji członkom KPN i innym, czekam na instrukcje w tej sprawie od Zarządu Krajowego ZKPN.

Jacek Klas - przedstawiciel ZKPN

Wersja do druku

Włodzimierz Kowalik - 06.06.09 20:34
Personalia tego posła są następujące: Michael Danby. Właściwie nazywa się Dantziger.
Antony Loewenstein, na stronie 25 swojej książki "My Israel Question" przedstawia go jako "staunch Zinist"....co tłumaczy się jako...."wierny Syjonista".

Danby złożył wcześniej wniosek (submission, motion) do niższej izby parlamentu australijskiego (House of Representatives, w skrócie Reps.) związany z powstaniem Solidarności.
Adam Warzel (Polonia podejrzewa że nazwisko naprawdę brzmi, Wurzel lub Wuerzel), prezes organizacji pod nazwą Australijski Instytut Spraw Polskich grupującej polskojęzycznych Żydów w Australii, przedstawił posła Danby jako przewodniczącego Parlamentarnej Grupy Przyjaźni z Polską.
Grupy parlamentarne luźno reprezentujące (raczej wspominające) związki z innymi krajami istnieją w parlamencie australijskim. O innym parlamentarzyście, senatorze Garry Humphries mającym mieć coś wspólnego z grupą przyjaźni z Polską wspominają niekiedy inni aktywiści tego "instytutu"; Eugeniusz Bajkowski i Aleksander Gancarz.
Ale, dlaczego akurat poseł Danby a nie jakiś inny parlamentarzysta jest przewodniczącym tej grupy - i jak jest ona duża - oraz składa takie wnioski mam ochotę się dowiedzieć. Oczywiście, podzielę się informacją z czytelnikami Kworum.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Kwietnia 1848 roku
Wojska powstańcze w Wielkopolsce odmówiły demobilizacji.


26 Kwietnia 1959 roku
Urodził się Stanisław Sojka, polski piosenkarz, instrumentalista i kompozytor jazzowy.


Zobacz więcej