Środa 27 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.05.09 - 21:30     Czytano: [3990]

Weterani o 11 września - część II

Część II
FEDERALNE BIURO ŚLEDCZE

Wśród 25 sygnatariuszy listu z 14 września 2004 roku kwestionującego raport Komisji 9/11 i żądającego nowego śledztwa w tej sprawie, skierowanego do Kongresu Stanów Zjednoczonych, znalazło się dziewięciu weteranów FBI.
Edward J. Costello, Jr. – były agent specjalny w Dziale Kontrwywiadu FBI. Były, tymczasowy sędzia Sądu w Los Angeles, w Kalifornii.

John M. Cole – były specjalista Wydziału Operacyjnego w Kontrwywiadzie FBI. Był odpowiedzialny za międzynarodowe dochodzenia wywiadowcze obejmujące tereny Indii, Pakistanu i Afganistanu. W FBI służył 18 lat. Aktualnie pracuje jako starszy analityk kontrwywiadu.


Sibel D. Edmonds – była świadkiem przed Komisją 9/11. Jako tłumaczka przysięgła, służyła pomocą w wielu sprawach operacyjnych wywiadu i kontrwywiadu FBI. Jest założycielką i Przewodniczącą National Security Whistleblowers Coalition.

W prywatnym liście do Komisji 9/11 z sierpnia 2004 roku, S. Edmonds napisała:

„Po przeczytaniu raportu Komisji muszę stwierdzić, że jest on niekompletny. Pominięte zostały bardzo ważne dane wywiadowcze, o których sama jako świadek Komisję informowałam, a które zostały później potwierdzone. Dlatego tez uważam, że są i inne informacje, o których nie wiem, a które zostały pominięte w waszym raporcie. Ominięcia te rzucają cień na ważność raportu oraz zawarte w nim konkluzje i rekomendacje.” (26)

Rosemary N. Dew – była agentka specjalna służb antyterrorystycznych i kontrwywiadu FBI. Była członkini Komitetu przy Prezydencie do spraw Narodowego Bezpieczeństwa Łączności (NSTAC) oraz grupy zajmującej się zwalczaniem przestępstw internetowych. 13 lat pracy w FBI.

Gilbert M. Graham – emerytowany agent specjalny Biura Kontrwywiadu FBI z siedzibą w Waszyngtonie. Przepracował w FBI 24 lata.

Behrooz Sarshar – świadek przed Komisją 9/11. Emerytowany tłumacz języka farsi, pracujący dla FBI i uczestniczący w przesłuchaniach operacyjnych służb antyterrorystycznych oraz kontrwywiadu, w sprawach dotyczących Iranu i Afganistanu.

Jane A. Turner – emerytowana agentka specjalna FBI z 24-letnim stażem.


John B. Vincent – emerytowany agent specjalny Wydziału Antyterrorystycznego. 27-letni staż pracy w FBI.Fred Whitehurst – emerytowany agent specjalny i pracownik laboratorium kryminalistycznego. W FBI przepracował 16 lat. Były oficer wywiadu armii amerykańskiej.


Inni weterani FBI również wyrażali swoje wątpliwości, co do oficjalnej wersji wydarzeń 9/11.

Coleen Rowley – była agentka specjalna i doradca oddziału FBI w Minneapolis. Przepracowała w FBI 24 lata. Agentka C. Rowley została wybrana jedną z trzech Osób Roku 2002 przez Time Magazine, za ujawnienie działań Biura Centralnego FBI. Utrudniały one agentom w terenie, zdobywanie informacji na temat członków Al. Kaidy, na cztery tygodnie przed 9/11.

21 maja 2002 roku, agentka Rowley wysłała 13-stronicowy list do Dyrektora FBI Roberta Muellera, w którym napisała:

„Faktem jest, że personel Biura Centralnego FBI, którego podstawowym zadaniem jest koordynacja działań i pomoc agentom pracującym w terenie i prowadzących operacje przeciw terrorystom, zdobywa także i wydaje zgody na rewizje. Z założenia ma on większy dostęp do źródeł wywiadowczych niż agenci terenowi. Tymczasem ludzie ci mnożyli przeszkody uniemożliwiając agentom z Minneapolis zdobycie nakazu rewizji, jeszcze długo po tym, kiedy wywiad francuski przekazał potrzebne informacje. Pracownicy Centrali FBI robili wszystko, aby utrudnić prace agentów, a następnie uniemożliwić odkrycie prawdopodobnych przyczyn....”

„Kiedy po 11-godzinnych próbach ominięcia przeszkód tworzonych przez Centralę FBI, oddział w Minneapolis skontaktował się bezpośrednio z Centrum Antyterrorystycznym CIA (CTC), otrzymał bardzo poważną reprymendę od personelu Biura Centralnego za kontakt bez zgody Centrali...”

„ Może nie powinnam być taka bezceremonialna, ale nawet dowcipy zaczęły już krążyć o tym, że kadra Biura FBI składa się ze szpiegów i kretów w rodzaju Roberta Hansena, pracujący obecnie dla Osamy Bin Ladena. Tak bardzo bowiem się starali, aby w Minneapolis utrudnić pracę.”
(27)

W wywiadzie udzielonym we wrześniu 2005 roku, agentka Rowley powiedziała:

„Myślę, że to, czego dokonałam to fakt, że po raz pierwszy podważona została utrzymująca się od 8 czy 9 miesięcy teza, iż wypadkom 9/11 nie można było zapobiec.”

„... wszyscy pogodzili się z tym, że nie można było zapobiec 9/11, bo mieliśmy spóźniony refleks”.

„Condi Rice – ‘… nikt nie był sobie w stanie wyobrazić żeby ktoś użył samolotu …’ – mówiąc to zignorowała masę spraw, a ludzie jej na to pozwolili. Zapomniała o dwóch bądź trzech wcześniejszych próbach rozbicia samolotów o budynki, porwań samolotów.... Ignorujemy również fakt ze szef oddziału FBI, w Minneapolis już podczas rozmowy 22 sierpnia z Centralą FBI powiedział: „ To człowiek ( Zacarias, Moussaoui), który może rozbić samolot o WTC !(28)”


Mimo ujawnionych rewelacji i olbrzymiej wiedzy na temat działań Centrali FBI, utrudniających dochodzenie na cztery tygodnie przed atakami, agentka Rowley nie została nigdy przesłuchana przez Komisję 9/11. W „pełnym i wyczerpującym raporcie o okolicznościach ataków terrorystycznych w dniu 11 września 2001” nie ma nawet słowa o jej oskarżeniach pod adresem Centrali FBI w sprawie utrudniania agentom dochodzeń. Raport tylko raz wspomina nazwisko agentki Rowley i to zaledwie w małym dopisku u dołu kartki.

Robert G. Wright Jr. – agent specjalny, Wydział Międzynarodowego Terroryzmu w FBI. Jest on jedynym agentem FBI, któremu udało się skonfiskować ponad 1.4 miliona USD, należących do grupy terrorystycznej z Bliskiego Wschodu, mającej swoją bazę na terenie USA. Udało mu, się tego dokonać jeszcze przed 11 września, dzięki skorzystaniu z zapisów prawa o cywilnym przepadku mienia. W FBI przepracował 17 lat.

W maju 2002 roku agent Wright pozwał do sadu FBI nie mogąc się doczekać na zgodę publikacji swego 500-stronicowego raportu, jaki złożył 7 miesięcy wcześniej. W powództwie napisał:

„Świadome zaniechanie przez FBI podjęcia dochodzenia w sprawie terrorystów przebywających w USA stało się jeszcze bardziej widoczne, kiedy to w czasie spotkania szefów Wydziału Antyterrorystycznego Centrali FBI z Antyterrorystyczną Grupą Specjalną z Chicago przyznano specjalnemu agentowi R. Wright, że nikt w Biurze nie czytał meldunków od agentów terenowych, śledzących aktywność znanych terrorystów przebywających w USA....”

„Niestety, największą przeszkodą, z jaką zetknął się agent Wright prowadzący dochodzenie przeciw organizacji HAMAS w USA, było dowództwo Biura FBI w Chicago oraz Wydział Antyterrorystyczny Centrali FBI w Waszyngtonie....”

„Dochodzenie agenta Wright’a, o kryptonimie „Wulgarna Zdrada” zakończyło się dużym sukcesem i doprowadziło 9 czerwca 1998 roku do skonfiskowania ponad 1.4 miliona USD przeznaczonych na działalność terrorystyczną. Zarekwirowane pieniądze były bezpośrednio powiązane z biznesmenem pochodzącym z Arabii Saudyjskiej o nazwisku Yassin Kadi. 12 października 2001 roku, Yassin Kadi vel Yassin al-Qadi został uznany przez rząd Stanów Zjednoczonych za finansowego sponsora Osamy Bin Ladena. Źródła rządowe podają, że Kadi ofiarował jemu i jego organizacji Al Kaida, 3 miliony USD..” (29)


Grupa kontrolująca działania rządu o nazwie „Judicial Watch” udzielała pomocy agentowi Wright w jego procesie przeciwko FBI, a w oświadczeniu prasowym z września 2002 roku napisała:

„FBI bezprawnie odmawia wydania 500-stronicowego raportu agenta Wright’a, zatytułowanego ‘Fatal Betrayals of the Intelligence Mission’, który przekazał on do recenzji w październiku 2001 roku. Faktycznie to FBI odmówiła przekazania dokumentu senatorowi Richardowi C. Shelby wiceprzewodniczącemu Komitetu do spraw Wywiadu Kongresu Stanów Zjednoczonych, zajmującemu się śledztwem w sprawie błędów i niedociągnięć w dochodzeniach wywiadowczych prowadzonych przez FBI.” (30)

Zadziwiające jest, że agent Wright nigdy nie został wezwany w charakterze świadka przed oblicze Komisji 9/11, ani nawet wymieniony w jej „pełnym i wyczerpującym raporcie o okolicznościach ataków terrorystycznych w dniu 11 września 2001”, jak również w jej oddzielnym, 155-stronicowym dokumencie, zatytułowanym „Monografia na temat finansowania terroryzmu”.

- Pomimo w pełni uzasadnionej i bardzo krytycznej oceny prowadzenia dochodzenia przez FBI w sprawie osób podejrzanych o terroryzm jeszcze przed atakami z 9/11, dokonanej przez agenta Wright’a;

- Pomimo publicznej dyskusji spowodowanej odmową przekazania jego raportu Komisji do spraw Wywiadu Kongresu Stanów Zjednoczonych (JICI) zajmującej się dochodzeniem w sprawie wydarzeń z 9/11;

- Pomimo tego, że Wright był jedynym agentem FBI, któremu udało się skonfiskować majątek grupy terrorystycznej;

- Pomimo, iż jedną z osób powiązanych z owym majątkiem był Yassin Al. Qadi, sponsor Al Kaidy …


… nazwisko Yassina Al Qadi również nie zostało wymienione w raporcie Komisji 9/11, a tylko znalazło się w dopisku u dołu kartki owej „Monografii”.

ABC News podało w grudniu 2002 roku:

„w dramatycznym wywiadzie przeprowadzonym przez ABC NEWS agenci specjalni FBI i zarazem partnerzy zawodowi Robert Wright i John Vincent wyznali, że zostali odsunięci od śledztwa, które prowadzili w sprawie terrorystów podejrzanych o dokonanie zabójczych zamachów na amerykańskie ambasady w Afryce. Urzędnicy rządu Stanów Zjednoczonych podają, że to Al. Kaida odpowiedzialna jest zarówno za te zamachy, jak i za ataki na Amerykę 11 września.”

- Bezpośrednią przyczyną niekompetencji Wydziału Międzynarodowego Terroryzmu FBI są wydarzenia z 11 września. Nie mam, co do tego najmniejszych wątpliwości. Absolutnie żadnych - powiedział Wright. - Nie mogę nie ujawnić tego, co wiem.

- Moj przełożony, który przyjechał z Centrali FBI stanął naprzeciw mnie i zaczął krzyczeć: „ Nie rozpoczniesz żadnego nowego śledztwa. Zakazuję wam obu. Nie rozpoczniesz żadnego dochodzenia w sprawie ani jednej z tych podejrzanych osób” - wyznał - Mimo tego, że działałem w grupie zwalczającej terrorystów i miałem dowody na to, ż ci ludzie robią przestępstwa, powiedziano mi, że nie mogę prowadzić w tych sprawach dochodzenia.”
(31)


FEDERALNA ADMINISTRACJA LOTNICTWA CYWILNEGO

Trzech byłych pracowników wydziału do zwalczania terroryzmu przy FAA znalazło się wśród 25 sygnatariuszy listu z 14 września 2004 roku, o którym pisałem wcześniej, skierowanego do Kongresu Stanów Zjednoczonych. List kwestionował raport Komisji 9/11 i żądał nowego śledztwa w tej sprawie.

Bogdan Dzakovic – świadek przed Komisją 9/11. Ekspert z 14 letnim stażem w Wydziale Bezpieczeństwa FAA. Głównodowodzący Grupy RED (Terroryzm), która przeprowadzała tajne operacje sprawdzające ochronę lotnisk, pozorując ataki terrorystyczne. Były dowódca grupy Federal Air Marshal. Były oficer obrony wybrzeża.

W filmie dokumentalnym pod tytułem „Inside 9/11” wyemitowanym w sierpniu 2005 roku B. Dzakovic powiedział:

„To, co się stało 11 września, to nie był defekt systemu. To był system, tak zaprojektowany, aby zawieść. Olbrzymią porażką Komisji było to, że nie odpowiedziała na pytanie, dlaczego tak się stało.” (32)

W innym filmie dokumentalnym, także z sierpnia 2005 roku, pod tytułem „On Native Soil”, B. Dzakovic powiedział:

„Najlepiej mogę to opisać stwierdzeniem, że całkowicie to spaprali. Dochodzenie nie zajęło się szukaniem błędów... Co gorsze, raport Komisji 9/11 uważam za zdradę.” (33)

Steve Elson – były agent specjalny Marynarki Wojennej USA, pracujący 9 lat w DAA i FAA. Specjalista od zagadnień wywiadu, ochrony i antyterroryzmu. 22 lata spędził w służbach specjalnych amerykańskiej marynarki. Emerytowany komandos Navy Seal. Posiada dyplom ukończenia studiów na wydziale obrony kraju i wywiadu morskiego ze szczególnym uwzględnieniem terroryzmu.


Salon.com w sierpniu 2004 roku przeprowadził wywiad z S. Elsonem, w którym napisał:

”Były komandos Navy Seal i agent amerykańskich służb antynarkotykowych działający w Południowej Ameryce - S.Elson nie jest człowiekiem, którego można łatwo zastraszyć. O Komisji powiedział: ‘Oceniam jej prace w sprawie FAA na dwóję...Komisja wiedziała więcej, niz zamieściła w końcowym raporcie. Po prostu się sprzedali...” (34)


Pułkownik Brian F. Sullivan – emerytowany policjant armii amerykańskiej. Były agent specjalny FAA regionu Nowej Anglii, pracujący w jej wydziale ochrony. Ukończył kilka fakultetów, miedzy innymi w Wyższej Szkole Kadr Dowodzenia.


URZĄD CEŁ I OCHRONY GRANIC

Mark Conrad – były agent Urzędu Ceł. Odpowiedzialny za bezpieczeństwo wewnętrzne jak i za ochronę placówek w 9 stanach i 2 ośrodkach poza granicami USA. Były szeryf lotniczy (Sky Marshall) W Urzędzie Ceł przepracował 27 lat. M. Conrad był wśród 25 sygnatariuszy listu z 14 września 2004 roku.


Raymond Ciccolilli – były szeryf lotniczy i starszy inspektor celny. Przeszedł na emeryturę po 33 latach pracy w Urzędzie Celnym.
W oświadczeniu, jakie ogłosił, by poprzeć petycję złożoną przez Architektów i Inżynierów żądających nowego dochodzenia napisał:


„Wstydzę się, że spędziłem tyle lat broniąc granic tego kraju, by teraz dowiedzieć się, iż żyjemy w najbardziej skorumpowanym okresie historii USA. Miałem wiele pytań i wątpliwości dotyczących wypadków 9/11, ale dopiero, kiedy zobaczyłem ten film wszystko ułożyło się w logiczną całość. I ja wcześniej żyłem próbując negować prawdę. Nikt nie chce w to uwierzyć, ale będąc świadkiem 2 wypadków lotniczych w przeszłości i oglądając upadek dwóch wież WTC wiem, że nic się tu nie zgadza. Po obejrzeniu kilku innych filmów dokumentujących wypadki z 9/11 jestem przekonany, że budynki te zostały celowo zburzone i ktoś musi za to ponieść odpowiedzialność.” (35)
DEPARTAMENT OBRONY I WETERANI WYWIADU WOJSKOWEGO

Generał Albert Stubblebine – były Naczelny Dowódca Centrum Obrony i Wywiadu (INSCOM) amii USA. Zdecydowany krytyk oficjalnej wersji wydarzeń 9/11. W filmie z 2006 roku pod tytułem „One Nation Under Siege” powiedział:


„Jedną z moich specjalności w armii było interpretowanie zdjęć wywiadowczych dla działu Nauki i Techniki, ponieważ byłem szefem tej komórki. Mierzyliśmy wielkości radzieckich rakiet i innego sprzętu. To była nasza praca. Zobaczyłem dziurę w Pentagonie i porównałem ją z wielkością samolotu, który podobno w niego uderzył. Ten samolot nie mieścił się w tej dziurze. Więc, co uderzyło w Pentagon? Gdzie to jest? Co się tu dzieje?” (36)

W swojej 32-letniej karierze generał Stubblebine był również Dowódcą Centrum Badań i Rozwoju Sprzętu Elektronicznego. Został wpisany na listę asów wywiadu wojskowego. (37)


Morton Goulder (1921-2008), to były asystent Sekretarza Obrony do spraw wywiadu za prezydentów R. Nixona, G. Forda i J. Cartera. Podczas II wojny światowej był oficerem Marynarki Wojennej USA. Był również współzałożycielem dużej firmy zbrojeniowej „Sanders Associates”.
W październiku 2004 roku, w trzy miesiące po ukazaniu się raportu Komisji 9/11 M. Goulder razem z ponad stu znanymi obywatelami społeczności amerykańskiej podpisał petycję wzywającą Kongres do natychmiastowego wszczęcia nowego dochodzenia w sprawie wypadków z 9/11. ( spójrz wyżej - Departament Stanu: Edward Peck)
Senator Mike Gravel – były oficer wywiadu Armii USA, stacjonujący w Niemczech i Francji. Były senator stanu Alaska. Najbardziej znany z tego, że umieścił w archiwum Senatu ponad 4000 stron dokumentów Pentagonu dotyczących manipulacji poprzednich administracji. Pozwoliło to opinii publicznej poznać prawdziwe przyczyny wybuchu wojny w Wietnamie. Senator Gravel jest członkiem organizacji „Political Leaders for 9/11 Truth”, która pisze na swoich stronach:

„Naukowcy i profesjonaliści różnych specjalności, m. in. architekci, inżynierowie, oficerowie wywiadu, strażacy, adwokaci, lekarze, wojskowi, filozofowie, przywódcy religijni, fizycy i piloci nie zgadzają się z oficjalna wersją 9/11, zwracając uwagę na ogromną ilość nieścisłości i błędów, jakie znaleźli badając tę sprawę.”

„Ustalili ponad wszelką wątpliwość, że oficjalna wersja wydarzeń 9/11 jest fałszywa i uważają, że prawdziwym zadaniem Komisji było zatarcie śladów.”

„Nasza organizacja „Political Leaders for 9/11 Truth” powstała, aby informować o prawdzie, o 9/11, ponieważ nie ma żadnej reakcji na nasze apele ani ze strony administracji w Waszyngtonie, ani z innych światowych stolic.”
(38)


Wayne Madsen – były oficer wywiadu Marynarki Stanów Zjednoczonych, specjalista od wywiadu elektronicznego i podsłuchu. Były pracownik NSA i Departamentu Stanu. Aktualnie pracuje, jako dziennikarz dochodzeniowy i pisarz, którego artykuły ukazują sie w wielu znanych publikacjach. W referacie wygłoszonym w listopadzie 2006 roku powiedział:


„Po pięciu latach rozmów i dyskusji z wieloma pracownikami wywiadu rodzimego, jak i obcego, wojska i innych profesji np. kontroli ruchu lotniczego, FAA, doszedłem do wniosku że to, co widzieliśmy rano 11 września, było rezultatem bardzo zaawansowanej tajnej operacji zmierzającej do przejęcia władzy przez faszystowski rząd....”

„Ci ludzie muszą zostać postawieni przed sądem, jeżeli nie tutaj w Waszyngtonie, to w Hadze w Holandii. Bush, Blair, Rumsfeld, Cheney powinni zasiąść na tej samej ławie oskarżonych, na której siedział Milosevic i inni oprawcy wojny serbsko –chorwackiej.”
(39)

John Loftus – były oficer wywiadu wojskowego. Były Prokurator Federalny Biura do Zadań Specjalnych w Departamencie Sprawiedliwości za prezydentury, J. Cartera i R. Reagana.

W artykule The Guardian z września 2003 roku, pod tytułem „ This War on Terrorism is Bogus”, napisanym przez Michaela Machera, członka angielskiego parlamentu i byłego Ministra Środowiska, znalazł się cytat z wypowiedzi J. Lotusa:

„Informacje przekazane przez europejskie służby wywiadowcze jeszcze przed 9/11, były tak obszerne, że nie można zgodzić się z twierdzeniem CIA i FBI, iż były niedoinformowane.” (40)

Raport komisji 9/11 mówi tylko o trzech domniemanych porywaczach, którzy byli znani sluzbom wywiadowczym USA przed 9/11: Nawaf al-Hazmi, Salem al-Hazmi i Khalid al-Mihdar. Nie ma najmniejszej wzmianki o tym, że nazwiska i fotografie dwóch innych domniemanych porywaczy - Marwana al-Shehhi i Mohameda Atta, który był również przywódcą grupy, zostały zindentifikowane przez program antyterrorystyczny „Able Danger” działający w Departamencie Obrony juz na rok przed atakiem. Osoby te zostały zakwalifikowane, jako członkowie Al Kaidy. Program „Able Danger” wskazał również Nawafa al- Hazmi i Khalida al-Mihdara.

Pułkownik Anthony Shaffer – były szef programu HUMINT (ludzka inteligencja) kontrolowanego przez armię, nadzorującego centra wywiadu i obrony. W czasie przesłuchania przed Komisją Białego Domu do spraw Służb Wojskowych w 2006 roku, powiedział:


„Zwykłe metody dochodzeniowe połączone z najnowszymi technologiami XXI wieku, dały możliwość zgromadzenia danych wywiadowczych i zidentifikowanie Mohammeda Atta, jak i kilku innych terrorystów zamieszanych w 9/11 oraz powiązania ich z Al. Kaidą, juz na rok przed atakami....”

,„Kiedy dwóch następnych członków grupy „ Able Danger” skontaktowało sie z Komisją 9/11, jej pracownicy odmówili przeprowadzenia głębszego dochodzenia w sprawie informacji, które zostały im dostarczone... Było ich obowiązkiem dokładnie sprawdzić wszystkie wątki, a nie odrzucać, gdy nie pasowały im do obrazu, jaki chcieli przedstawić.... Uważam to za celowe zaniechanie ze strony personelu Komisji 9/11, które odbiło sie na samych konkluzjach, do jakich doszli jej członkowie. Są one nadal podtrzymywane, czego najlepszym dowodem jest określanie odkryć grupy ”Able Danger” mianem czystej fantazji.”
(41)

Pułkownik Shaffer, weteran z 23-letnim stażem pracy w wywiadzie wojskowym, otrzymał Brązową Gwiazdę za bohaterstwo podczas służby w Afganistanie. W wywiadzie udzielonym Fox News w 2005 roku powiedział:

„Dlaczego operacja, która została powołana do życia w 1999 roku, aby wyszukiwać i atakować Al. Kaidę na całym globie, została zakończona wiosną 2001 roku, na cztery miesiące przed atakiem? Nie znam na to odpowiedzi, ale mogę powiedzieć, że zostałem wycofany z tej operacji personalnie przez dwugwiazdkowego generała.” (42)

Kapitan Scott J. Phillpott – Marynarka Wojenna USA. Były dowódca programu „ Able Danger” stworzonego dla zdobywania globalnych informacji o strukturach Al. Kaidy. Były dowódca krążownika rakietowego USS „Leyete Gulf”. W sierpniu 2005 roku popierając informacje Kapitana Shaffera powiedział:


„Nie będę dyskutował na ten temat z nikim innym tylko z moimi przełożonymi. Co mogę powiedzieć to, że przekazałem informacje do Sztabu Armii, Centrum Operacji Specjalnych, do biura doktora Cambone ( podsekretarza obrony d/s wywiadu) i do Komisji 9/11. Moj raport się nie zmienił. Mohamed Atta został zidentyfikowany przez program „Able Danger” na przełomie stycznia i lutego 2000 roku.” (43)

Kapitan S. Phillpott w czasie swojej 23 letniej kariery w Marynarce USA został wyróżniony wieloma medalami i odznaczeniami bojowymi.

Major Scott Ritter – były oficer Wywiadu Piechoty Morskiej. Był również Głównym Inspektorem Broni w Iraku, pracującym dla ONZ od 1991 do 1998 roku. W roku 2005 powiedział:


„Ja także, jak wielu moich kolegów, jestem sfrustrowany raportem Komisji 9/11, brakiem przejrzystości działań rządu Stanów Zjednoczonych, jego przywódców, jak i obowiązującej legislatury w kwestii upublicznienia wszystkich znanych faktów związanych z wypadkami z 9/11.” (44)

W styczniu 2008 roku, w odpowiedzi na zadane pytanie odpowiedział:

„Przedstawiłeś argument, który ja popieram całym sercem. Mówi on bowiem, że Komisja 9/11 nie jest władna wyjaśnić prawdy o tych wydarzeniach. I dopóki nie odpowiedzą oni na wszystkie pytania, część ludzi będzie obstawała za teorią spiskową, zmową pewnych osób...”

„ Musimy absolutnie poznać prawdę o tym, co stało sie 11 września. Musimy prześledzić każdy wątek, każdą poszlakę. Komisja 9/11 nie spełniła tej roli. Musimy więc na nowo rozpocząć dochodzenie, aby wszyscy w USA mogli dowiedzieć się, co stało się tego tragicznego dnia.”
(45)

Kapitan Eric H. May – były oficer wywiadu wojskowego, który pełnił również obowiązki inspektora i tłumacza w grupie „ Nuclear Forces Treaty”. Kapitan May jest jednym z ponad stu znanych osobistości, które podpisały sie w październiku 2004 roku pod petycją nawołującą Kongres do wznowienia dochodzenia w sprawie wypadków z 9/11.


W 2005 roku Kapitan May napisał:

„Jako były oficer i żołnierz, w pierwszym odruchu chciałem ustawić się w szeregu i bronić mojego kraju, który - tak wtedy myślałem - został podstępnie zaatakowany przez arabską organizację, zwaną Al. Kaida.”

„Prawdę mówiąc, w kwietniu 2002 roku próbowałem wrócić ze stanu spoczynku do czynnej służby wojskowej, by pomóc w tym, tak strasznym dla kraju, okresie....”

„Dzisiaj postrzegam wypadki, jakie sie rozegrały 11 września tak samo, jak profesor David Griffin, autor książki „ The New Pearl Harbor”. Mogę je streścić następująco:

Pasywny udział w wypadkach administracji Białego Domu Prezydenta Busha poprzez zablokowanie normalnych procedur obronnych, które gdyby były zastosowane, na pewno doprowadziłyby do zidentyfikowania i przechwycenia samolotów pasażerskich, jakie uderzyły w WTC1 i WTC2 - albo, co jest jeszcze gorsze...

aktywny udział i wykonanie ataków przez skorumpowanych urzędników naszego rządu, wliczając w to Biały Dom, w celu wykreowania spektakularnych zniszczeń, które by pozwoliły na dokonanie w ramach odwetu inwazji na kraje Bliskiego Wschodu.”
(46)

Kapitan Gregory M. Zeigler – były oficer wywiadu wojskowego. W 2006 roku, w liście napisanym do autora tego dokumentu, kapitan Zeigler napisał:


„Wiedziałem juz 18 września 2001 roku, że oficjalne doniesienia o 9/11 są kłamstwem. Stało się to wtedy, kiedy zdałem sobie sprawę, że sprawcy zamachów popełnili kolosalny błąd burząc wieżę południową przed wieżą północną, która została uderzona bardziej bezpośrednio i dużo wcześniej.”

„Inne anomalie odkrywałem równie szybko: brak nazwisk porywaczy na listach pasażerów, BBC podało, że dokumenty, którymi posługiwali sie porywacze były wcześniej skradzione, jak również, że kilku domniemanych porywaczy odnaleziono całych i zdrowych juz po atakach. Oczywiste kontrolowane wyburzenie WTC1, WTC2 i WTC7, całkowity brak szczątków Boeinga 757 przy Pentagonie, nieprawdopodobieństwo uzyskania połączeń z telefonu komórkowego (w odróżnieniu od telefonu pokładowego) przez pasażerów będących w samolotach na wysokościach przelotowych, o których bez przerwy informowano, itd. itd..”
(47)

William G. Weaver – były oficer wywiadu wojskowego. Obecnie dyrektor wielu programów akademickich Uniwersytetu Teksasu w El Paso, specjalizujących się w badaniu tajnych umów rządowych, czy nadużywaniu władzy.

W wydanym we wrześniu 2006 roku eseju „9/11 Commission: A Play on Nothing in Three Acts”, napisanym przez Dr. Weavera i Sibel Edmonds, możemy przeczytać:

„Komisja została powołana pod silna i nieustająca presją rodzin ofiar ataków z 9/11 oraz ich stronników wśród opinii publicznej, aby odpowiedzieć na trzy najważniejsze kwestie:

Zebranie wszystkich faktów, ustalenie winnych, tak umyślnych, jak i nie umyślnych, przedstawienie zaleceń, aby uniknąć podobnych aktów w przyszłości.

Komisja nie wypełniła żadnego z tych trzech założeń. W kwestii zbierania faktów: Komisja albo nie dopuściła pewnych świadków, jak i wielu ekspertów, albo ocenzurowała informacje dostarczone przez ludzi bezpośrednio zaangażowanych w badania. Oba te działania były zarówno wybiórcze, jak i celowe. Zamiast znaleźć winnych tych zaniedbań, Komisja odmówiła ich wytypowania, zasłaniając się śmieszną wymówką, że nie chce na kogokolwiek wskazywać palcem. Wszystkie te osoby pozostały na swoich stanowiskach, a niektóre nawet awansowały. Jeżeli chodzi o przedstawienie zaleceń i programu zmian, skończyło się na czystej kosmetyce i paru biurokratycznych rozwiązaniach. Uczyniły one rząd jeszcze bardziej nieudolnym w zapobieganiu przyszłym atakom. Narzucono nam jeszcze bardziej zbiurokratyzowany, skomplikowany, nieudolny i niewydolny system, czyli to wszystko, co doprowadziło do katastrofy 11 września.

W piątą rocznicę tragicznych wydarzeń z 11 września, my - National Security Whistleblowers - reprezentujący środowisko ludzi pracujących w wywiadzie, policji i lotnictwie, pragniemy raz jeszcze podać do wiadomości publicznej, że przekazaliśmy wiele ważnych i sprawdzonych informacji, które zostały całkowicie zignorowane bądź ocenzurowane prze Komisję 9/11. Nie umieszczenie tych informacji w końcowym raporcie czyni go niepełnym i kłamliwym, a jej członków wielkimi oszustami narodu amerykańskiego.”
(48)

Komandor Larry J. Tortorich – były oficer Marynarki Wojennej USA. Zakończył karierę po 24 latach spędzonych w oddziałach antyterrorystycznych i lotnictwie morskim. Były zastępca dowódcy programu logistycznego dla pocisków Tomahawk. Dwa lata pracował w DHS/TSA.
Komandor Tortorich był również jednym z 25 sygnatariuszy listu z 14 wrzesnia 2004 roku.

Theodore J. Pahle – były starszy oficer wywiadu w Agencji Wywiadu Obronnego. Przez 37 lat pracy w wywiadzie był związany na stałe z operacjami wydziału HUMINT. Był specjalistą od operacji na terenie Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Aktualnie współpracuje z HUMINT, jako instruktor kontraktowy. T. Pahle był również sygnatariuszem wyżej wspomnianego listu.

Oświadczenia 41 byłych, bądź obecnych pracowników służb antyterrorystycznych i wywiadu, które tutaj przytoczyłem, pokazują, iż żądanie rozpoczęcia nowego, dogłębnego, pozbawionego nacisków śledztwa nie jest wynikiem gry politycznej. Nie jest też nieodpowiedzialnym aktem obłąkanych czy nielojalnych amerykańskich obywateli. Jest to raczej kwestia najwyższej wagi dla bezpieczeństwa Ameryki i przyszłości całego świata.

Oświadczenia ponad tysiąca wiarygodnych osób kwestionujących oficjalną wersję wydarzeń 9/11 i żądających nowego śledztwa można znaleźć na stronie internetowej autora tego artykułu pod adresem http://PatriotsQuestion911.com

Dodatkowe informacje o innych znaczących sceptykach oficjalnej wersji wypadków 9/11 można znależć w innych artykułach autora poświęconych temu tematowi i wyszczególnionych poniżej:


14 stycznia 2008 - Twenty-five U.S. Military Officers Challenge Official Account of 9/11 – Official Account of 9/11: “Impossible,” “A Bunch of Hogwash,” “Total B.S.,” “Ludicrous,” “A Well-Organized Cover-up,” “A White-Washed Farce” featured statements by:
• General Albert Stubblebine, former commander of U.S. Army Intelligence
• Col. Ronald D. Ray, former Deputy Assistant Secretary of Defense
• Major John M. Newman, PhD, former Executive Assistant to the Director of the National Security Agency
• Lt. Col. Karen Kwiatkowski, PhD, former staff member of the Director of the National Security Agency
• Lt. Col. Robert Bowman, PhD, Director of Advanced Space Programs Development under Presidents Gerald Ford and Jimmy Carter
• And 20 other officers
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_080112_twenty_five_u_s__mil.htm

5 stycznia 2008 - Eight U.S. State Department Veterans Challenge Official Account of 9/11 - Official Account of 9/11: “Flawed,” “Absurd,” “Totally Inadequate,” “a Cover-up” featured statements by:
• Daniel Ellsberg, PhD, former U.S. State Department envoy to Viet Nam and Special Assistant to the Assistant Secretary of Defense
• Col. Ann Wright, former Deputy Chief of Mission of U.S. Embassies in Sierra Leone, Micronesia and Afghanistan. 16 years as U.S. Diplomat. 29-year U.S. Army career.
• Fred Burks, former simultaneous interpreter for President Bill Clinton and George W. Bush and others. 18-year State Department career
• Melvin Goodman, PhD, former Senior Analyst, Bureau of Intelligence and Research, State Department. Later served as Division Chief, CIA’s Office of Soviet Affairs and Professor of International Security, National War College
• Michael Springmann, retired career Foreign Service Officer. Former Consular Officer in Jeddah, Saudi Arabia. 20-year career with the State Department and the International Foreign Trade Administration, Commerce Department
• George Kenney, former career Foreign Service Officer. Served as Yugoslav desk officer at the State Department headquarters.
• Michael Mennard, PhD, retired career Foreign Service Officer. Served as Regional Public Affairs Officer in India
• Edward Peck, former Deputy Coordinator, Covert Intelligence Programs, U.S. State Department. Later served as Deputy Director of the White House Task Force on Terrorism under President Ronald Reagan. Former U.S. Ambassador and Chief of Mission in Iraq
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_080104_eight_u_s__state_dep.htm


13 grudnia 2007 - Seven Senior Federal Engineers and Scientists Call for New 9/11 Investigation - Official Account of 9/11: “Impossible,” “A Bunch of Hogwash,” “Fatally Flawed” featured statements by:
• Lt. Col. Robert Bowman, PhD, Director of Advanced Space Programs Development under Presidents Gerald Ford and Jimmy Carter. Former Head of the Department of Aeronautical Engineering and Assistant Dean at the U.S. Air Force Institute of Technology
• David Griscom, PhD, retired research physicist with 33 years at the Naval Research Laboratory
• Joel Hirschhorn, PhD, former Senior Staff Member, Congressional Office of Technology Assessment and former Director of Environment, Energy and Natural Resources for the National Governors Association
• Enver Masud, MS, PE, former Chief of the Strategic and Emergency Planning Branch, U.S. Department of Energy
• James Quintiere, PhD, former Chief of the Fire Science Division of the National Institute of Standards and Technology
• Dwain Deets, MS, former Director, Aerospace Projects at NASA’s Dryden Flight Research Center
• Edward S. Munyak, MS, PE, over 20 years experience as a Fire Protection Engineer for the U.S. Departments of Energy, Defense, and Veterans Affairs. Subject Matter Expert to the U.S. Department of Energy Fire Protection Engineering Functional Area Qualification Standard for Nuclear Facilities
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_071211_seven_senior_federal.htm

4 grudnia 2007- Eight Senior Republican Administration Appointees Challenge Official Account of 9/11 - “Not Possible,” “a Whitewash,” “False” featured statements by:
• Paul Craig Roberts, PhD, former Assistant Secretary of the Treasury under President Ronald Reagan
• Catherine Austin Fitts, former Assistant Secretary of Housing under President George H.W. Bush
• Morgan Reynolds, PhD, former Chief Economist of the U.S. Department of Labor under current President George W. Bush
• Col. Ronald D. Ray, U.S. Marine Corps (ret), who served as Deputy Assistant Secretary of Defense under President Ronald Reagan
• Mary Schiavo, JD, former Inspector General of the U.S. Department of Transportation under Presidents George H.W. Bush and William Clinton
• Barbara Honegger, Special Assistant to the Chief Domestic Policy Adviser to President Ronald Reagan. White House Policy Analyst. Project Director, Anti-Discrimination Federal Law Review, U.S. Department of Justice
• Edward Peck, Deputy Director of the White House Task Force on Terrorism under President Ronald Reagan. Former Deputy Coordinator, Covert Intelligence Programs at the U.S. State Department. Former U.S. Ambassador and Chief of Mission in Iraq
• Morton Goulder, Deputy Assistant Secretary of Defense for Intelligence and Warning under Presidents Richard Nixon, Gerald Ford and Jimmy Carter
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_071202_seven_senior_republi.htm

23 września 2007 - Seven CIA Veterans Challenge 9/11 Commission Report - Official Account of 9/11 a “Joke” and a “Cover-up” featured statements by CIA veterans Raymond McGovern, William Christison, Melvin Goodman, Robert Baer, Robert David Steele, Lynne Larkin, and David MacMichael.
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_070922_seven_cia_veterans_c.htm

5 września 2007 - U.S. Navy ‘Top Gun’ Pilot Questions 9/11 featured the statement of Commander Ralph Kolstad, U.S. Navy ‘Top Gun’ pilot.
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_070905_u_s__navy__top_gun__.htm

4 września 2007 - Former Congressional Office of Technology Assessment Senior Staff Member Calls for New Investigation of 9/11 featured the statement of Joel S. Hirschhorn, Ph.D., who served for 12 years as a Senior Staff Member of the Congressional Office of Technology Assessment and later as Director of Environment, Energy and Natural Resources for the National Governors Association.
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_070905_former_congressional.htm

27 sierpnia 2007 - National Academy of Sciences Member Calls for New 9/11 Investigation - Official Explanation a “Fraud” featured the statement of Lynn Margulis, Ph.D., world renowned scientist.
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_070906_national_academy_of_.htm

21 sierpnia 2007 - Former Chief of NIST’s Fire Science Division Calls for Independent Review of World Trade Center Investigation featured the statement of James Quintiere, Ph.D., one of the world's leading fire science researchers.
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_070820_former_chief_of_nist.htm

16 lipca 2007 - Former California Seismic Safety Commissioner Endorses 9/11 Truth Movement featured the statement of J. Marx Ayres, former member of the National Institute of Sciences Building Safety Council and former member of the California Seismic Safety Commission.
http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_070715_former_california_se.htm]

Koniec

............................................................

26- Public Letter to 9/11 Commission Chairman from FBI Whistleblower (Sibel Edmonds, 1/08/2004)
http://www.commondreams.org/views04/0802-06.htm

27- Coleen Rowley – notatka dla Dyrektora FBI Roberta Mueller’a, cyt. W wydaniu z 3/06/2002 w Time Magazine http://www.time.com/time/covers/1101020603/memo.html

28- The Truthtellers, artykuł na stronie internetowej NowPublic, 5/08/2006
http://www.nowpublic.com/the_truthtellers_coleen_rowley_jesselyn_radack_ann_wright

29- Skarga Roberta G. Wright’a, Jr. na FBI, 9/05/2002
http://www.judicialwatch.org/archive/2002/wright-complaint1.pdf

30-Publikacja prasowa Judicial Watch, 11/09/2002
http://www.judicialwatch.org/printer_2469.shtml

31- Called Off the Trail? (Brian Ross i Vic Walter, ABC News, 19/12/2002)
http://abcnews.go.com/Primetime/story?id=131907&page=1

32- Tubegazing (Gloria Gooddale w The Christian Science Monitor, 19/08/.2005)
http://www.csmonitor.com/2005/0819/p12s05-altv.htm

33-Artykuł reklamowy filmu dokumentalnego On Native Soil ( 21/08/2005)
http://onnativesoil.com/media/stevebogdan.pdf

34-Wywiad z Stevem Elson’em - Kevin Berger w Salon.com, 3/08/2004
http://www.secure-skies.org/Berger1.php

35- Prywatne oświadczenie Raymonda Ciccolilli w/s petycji Architektów I Inżynierów http://www.ae911truth.org/profile.php?uid=997508

36-Film dokumentalny One Nation Under Siege. Oświadczenie gen. Alberta Stubblebine’a można obejrzeć na: http://www.undersiegemovie.com/media/stubblebine.wmv

37-Hala Sławy Wywiadu Wojskowego w Wikipedii
http://en.wikipedia.org/wiki/Military_Intelligence_Hall_of_Fame

38- Strona internetowa Political Leaders for 9/11 Truth
http://pl911truth.com/

39-Wystąpienie Wayne’a Madsena na Konferencji w Waszyngtonie, 11/11/2006 http://video.google.com/videoplay?docid=4123922031956964333&q=%22wayne+madsen%22+dc911truth&hl=en

40- This War on Terrorism is Bogus (Michael Meacher, Członek Parlamentu Wlk. Brytanii, The Guardian, 6/09/2003 http://www.guardian.co.uk/politics/2003/sep/06/september11.iraq

41- Oświadczenie płk. Anthony’ego Shaffer’a w Izbie Reprezentantów, 15/02/2006 http://www.investigativeproject.org/documents/testimony/251.pdf

42-Wywiad z płk. Anthony Shaffer’em w Fox News, 24/08/ 2005 http://video.google.com/videoplay?docid=1956542165192088795&hl=en

43-Navy Captain Backs Able Danger Claims, Fox News, 23/08/2005 http://www.foxnews.com/story/0,2933,166504,00.html

44-Nagranie wideo oświadczenia majora Scotta Ritter’a, 22/07/2006 http://www.youtube.com/watch?v=Uwu0bNaUcOU

45- Nagranie wideo oświadczenia majora Scotta Ritter’a, 1/01/2008
http://www.youtube.com/watch?v=YjRneDoQm4E&e

46-The American Reichstag Fire - 911 and Non-investigation (kpt. Eric May, 2005)
http://mujca.com/captain.htm

47- Oświadczenie kpt. Gregory M. Zeigler’a dla Alana Miller’a z PatriotsQuestion911.com
http://patriotsquestion911.com/Zeigler%20Statement.html

48- The 9/11 Commission: A Play on Nothing in Three Acts (Sibel Edmonds i William Weaver, 5/09/2006) http://www.nswbc.org/Press%20Releases/NSWBC-911Comm.htm


Tekst: Alan Miller
Tłumaczenie: Andrzej Pruss
Opracowanie: Sławomir M. Kozak
.

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

27 Maja 1910 roku
Zmarł Robert Koch, niemiecki bakteriolog, współtwórca nowoczesnej mikrobiologii i nauki o chorobach zakaźnych.


27 Maja 1990 roku
Odbyły się pierwsze według nowej ustawy (8 III 1990) wybory samorządowe.


Zobacz więcej