Niedziela 24 Lutego 2019r. - 54 dz. roku,  Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.04.09 - 11:12     Czytano: [2398]

Dział: Interwencje

Dezinformacja w sprawie Rot. Pileckiego
OŚWIADCZENIE
FUNDACJI PARADIS JUDAEORUM W SPRAWIE DEZINFORMACJI ROZPOWSZECHNIANYCH W MEDIACH PRZEZ PANA BOGUSŁAWA SONIKA, POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

W związku z opublikowaniem przez media oświadczenia posła Bogusława Sonika pt. „Nie tak załatwia się polskie sprawy”, uprzejmie informuję, że pan Bogusław Sonik dopuścił nim rażącej manipulacji i wprowadzenia opinii publicznej w błąd.

Jako pomysłodawca unijnego święta 25 maja - Dnia Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem oraz inicjator trwającej od stycznia 2008 akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let's Reminisce About Witold Pilecki”) już ponad rok temu podałem do publicznej wiadomości dokumenty, z których jasno wynika, że politycy Platformy Obywatelskiej, w tym poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik znali szczegóły dotyczące społecznej inicjatywy Fundacji Paradis Judaeorum na rzecz ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Utożsamianie wymienionego projektu z ideą święta Ofiar Totalitaryzmów, które miałoby być obchodzone w Unii Europejskiej w dniu 23 sierpnia stanowi – w przypadku posła Bogusława Sonika – drastyczny przykład świadomego wprowadzania opinii publicznej w błąd.

Poważne nadużycie ze strony posła Bogusława Sonika stanowią również zawarte w jego oświadczeniu sugestie, jakoby projekt ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem był inicjatywą posłów partii Prawo i Sprawiedliwość. Poseł Hanna Foltyn-Kubicka z PiS, dzięki której w dniu 1 września 2008 r. projekt obchodzonego 25 maja Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem znalazł się w porządku obrad sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego i za sprawą której w dniu 18 lutego 2009 r. grupa polityczna Unia na Rzecz Europy Narodów jednogłośnie przyjęła rezolucję wzywającą do ustanowienia 25 maja Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, z niezwykłą skutecznością podjęła się realizacji trzeciego z celów akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. W dniu 4 marca 2009 r. upamiętnienie Witolda Pileckiego poparł Prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus.

Tezy zawarte w oświadczeniu posła Bogusława Sonika z 19 kwietnia b.r. w rażącej sprzeczności stoją z oświadczeniami innych polityków Platformy Obywatelskiej, które w ostatnich miesiącach znalazły odzwierciedlenie w doniesieniach medialnych.

Jako przedstawiciel apolitycznej instytucji społeczeństwa obywatelskiego apeluję do środków masowego przekazu i polityków – m. in. do posła Bogusława Sonika – o rzetelność w informowaniu opinii publicznej, szacunek do faktów i rzeczywiste, a nie tylko deklarowane działania na rzecz przywrócenia pamięci o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i innych Bohaterach Zmagań z Totalitaryzmem.

Dokumentacja akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu”(„Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) dostępna jest pod internetowymi adresami:
www.michaltyrpa.blogspot.com
www.witoldsreport.blogspot.com

Z poważaniem:
Michał Tyrpa
Prezes Zarządu Fundacji Paradis Judaeorum
Kraków, 20 kwietnia 2009 r

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Lutego 1928 roku
W Warszawie utworzono Bibliotekę Narodową


24 Lutego 1936 roku
Urodził się Władysław Kowalski, polski aktor teatralny i filmowy


Zobacz więcej