Poniedziałek 22 Lipca 2019r. - 203 dz. roku,  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.04.09 - 11:12     Czytano: [2409]

Dział: Interwencje

Dezinformacja w sprawie Rot. Pileckiego
OŚWIADCZENIE
FUNDACJI PARADIS JUDAEORUM W SPRAWIE DEZINFORMACJI ROZPOWSZECHNIANYCH W MEDIACH PRZEZ PANA BOGUSŁAWA SONIKA, POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

W związku z opublikowaniem przez media oświadczenia posła Bogusława Sonika pt. „Nie tak załatwia się polskie sprawy”, uprzejmie informuję, że pan Bogusław Sonik dopuścił nim rażącej manipulacji i wprowadzenia opinii publicznej w błąd.

Jako pomysłodawca unijnego święta 25 maja - Dnia Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem oraz inicjator trwającej od stycznia 2008 akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let's Reminisce About Witold Pilecki”) już ponad rok temu podałem do publicznej wiadomości dokumenty, z których jasno wynika, że politycy Platformy Obywatelskiej, w tym poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik znali szczegóły dotyczące społecznej inicjatywy Fundacji Paradis Judaeorum na rzecz ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Utożsamianie wymienionego projektu z ideą święta Ofiar Totalitaryzmów, które miałoby być obchodzone w Unii Europejskiej w dniu 23 sierpnia stanowi – w przypadku posła Bogusława Sonika – drastyczny przykład świadomego wprowadzania opinii publicznej w błąd.

Poważne nadużycie ze strony posła Bogusława Sonika stanowią również zawarte w jego oświadczeniu sugestie, jakoby projekt ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem był inicjatywą posłów partii Prawo i Sprawiedliwość. Poseł Hanna Foltyn-Kubicka z PiS, dzięki której w dniu 1 września 2008 r. projekt obchodzonego 25 maja Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem znalazł się w porządku obrad sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego i za sprawą której w dniu 18 lutego 2009 r. grupa polityczna Unia na Rzecz Europy Narodów jednogłośnie przyjęła rezolucję wzywającą do ustanowienia 25 maja Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, z niezwykłą skutecznością podjęła się realizacji trzeciego z celów akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. W dniu 4 marca 2009 r. upamiętnienie Witolda Pileckiego poparł Prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus.

Tezy zawarte w oświadczeniu posła Bogusława Sonika z 19 kwietnia b.r. w rażącej sprzeczności stoją z oświadczeniami innych polityków Platformy Obywatelskiej, które w ostatnich miesiącach znalazły odzwierciedlenie w doniesieniach medialnych.

Jako przedstawiciel apolitycznej instytucji społeczeństwa obywatelskiego apeluję do środków masowego przekazu i polityków – m. in. do posła Bogusława Sonika – o rzetelność w informowaniu opinii publicznej, szacunek do faktów i rzeczywiste, a nie tylko deklarowane działania na rzecz przywrócenia pamięci o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i innych Bohaterach Zmagań z Totalitaryzmem.

Dokumentacja akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu”(„Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) dostępna jest pod internetowymi adresami:
www.michaltyrpa.blogspot.com
www.witoldsreport.blogspot.com

Z poważaniem:
Michał Tyrpa
Prezes Zarządu Fundacji Paradis Judaeorum
Kraków, 20 kwietnia 2009 r

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

22 Lipca 1902 roku
Zmarł Mieczysław Ledóchowski, polski duchowny katolicki, kardynał, prymas Polski (ur. 1822)


22 Lipca 1991 roku
W gmachu byłego Komitetu Centralnego PZPR otwarto Giełdę Papierów Wartościowych.


Zobacz więcej