Sobota 24 Sierpnia 2019r. - 236 dz. roku,  Imieniny: Bartosza, Jerzego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.11.08 - 10:37     Czytano: [2770]

Obraził prezydenta?

Pod zarzutem obrazy prezydenta RP stanie we wtorek przed bielskim Sądem Okręgowym 24-letni internauta Marek W. z Cieszyna - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego Jarosława Sablika.

Oskarżony napisał amatorski program do pozycjonowania stron w internecie. Po wpisaniu w internetowej wyszukiwarce określonego hasła pozycjonowana strona pojawia się na pierwszych miejscach. Gdy internauci wpisywali w wyszukiwarkę jedno z obraźliwych słów, na pierwszym miejscu pojawiała się oficjalna strona prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tak było przez kilka miesięcy, do marca ubiegłego roku.

Internautę namierzyli śląscy policjanci. Oskarżony używał własnego komputera. Policjanci odnaleźli go po numerze IP. Marek W. przyznał się, że stworzył taki program.

Za publiczne znieważenie prezydenta grozi do trzech lat więzienia.

WirtualneMedia

Wersja do druku

Lubomir - 08.11.08 17:17
Kto mnie krytykuje jest imbecylem, powiedział ostatnio Berlusconi. Słowa 'chi mi critica e un imbecille' zdążyły obiec świat, jak słowa napomnienia skierowane niegdyś przez Jana Karola Burbońskiego do prezydenta Wenezueli. Najwyrażniej co kraj, to obyczaj. Najczęściej ten kto nie atakuje, musi się bronić.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Sierpnia 1953 roku
Rząd PRL zrzekł się odszkodowań wojennych od NRD.


24 Sierpnia 1736 roku
Urodził się Stanisław Małachowski, marszałek Sejmu Czteroletniego (zm. 1809)


Zobacz więcej