Piątek 13 Grudnia 2019r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.08.08 - 20:16     Czytano: [3627]

Dział: Interwencje

Petycje w sprawie KL Warschau
Listy do prezydentów, autorstwa Wojciecha Kozłowskiego autor3372@petycje.pl z Ottawy (podpisz petycje w sprawie Pomnika Ofiar Konzentrationslager Warschau)

Petycje znajdują się na www.petycje.pl/3372


9 sierpnia 2008

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Lech Kaczyński

Szanowny Panie Prezydencie

Honor w polskiej tradycji narodowej występuje obok Ojczyzny i Boga. Musi być zatem ważny również dla Prezydenta Polski - pomimo braku w tym zakresie konstytucyjnego zapisu.

Oczekujemy przeto dotrzymania zobowiązań przedwyborczych - złożonych narodowi polskiemu, jako ówczesny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, przed kamerami TV Trwam - odnośnie wybudowania Pomnika Ofiar Konzentrationslager Warschau.

Sprawa pomnika - pod który kamień węgielny poświęcił Papież Jan Paweł II - nabiera szczególnego znaczenia w świetle budowy z inicjatywy tak zwanych wypędzonych w Niemczech - „Widocznego Znaku” do kształtowania nowej świadomości przemieniającej rolę ofiar w katów.

Przy niniejszym zapewniamy Pana Prezydenta o naszym uznaniu i wdzięczności za wybudowanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Pragniemy też życzyć, aby Pańskie poparcie dla realizacji Pomnika Ofiar Zagłady w KL Warschau – których szacunkowe dane przewyższają liczbę powstańczych ofiar - dały Panu Prezydentowi mandat do powtórnego ubiegania się o fotel Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Z wyrazami szacunku

...................

9 sierpnia 2008

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Szanowna Pani Prezydent

Wyrażamy sprzeciw przeciwko blokowaniu przez Panią Prezydent budowy Pomnika Ofiar Niemieckiego Obozu Zagłady KL Warschau o szacunkowej liczbie 200 tysięcy pomordowanych warszawiaków. Ofiary tej okrutnej zbrodni ludobójstwa nie doczekały wypełnienia należnego im obrzędu pogrzebowego - jako że ich ciała palono, a prochy rozpraszano dla zatarcia śladów likwidowania Warszawy.

Sprawa pochówku zmarłych jest szczególnie ważna w polskiej tradycji katolickiej, której Pani Prezydent deklaruje być ogromną zwolenniczką. Tymczasem ofiary największej martyrologii w dziejach stolicy Polski - symbolu polskiej państwowości - nie mają dotąd nawet symbolicznej mogiły jaką mógłby być pomnik i zarazem mauzoleum Miasta Nieujarzmionego Warszawy. Odmowa udzielenia pozwolenia na budowę pomnika pomordowanym w Konzentrationslager Warschau jest równoznaczna niejako z odmową pochówku i pozostaje w zgodności z haniebną praktyką komunistycznych włodarzy Polski - ukrywających prawdę przed społeczeństwem przez półwiecze.

Nieprzychylne ofiarom Warszawskim stanowisko Prezydenta Warszawy jest o tyle niezrozumiałe, że pełnienie funkcji w administracji państwowej ma charakter zaszczytnej lecz jednakoż służby. Tymczasem postępowanie Pani Prezydent pozostaje w sprzeczności z Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 27.07.2001 r., Uchwałą Nr XXVI-494-2004 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 11.03.2004 r., Stanowiskiem Polskich Kombatantów z dnia 11.11.2004 r., Stanowiskiem Prezesa IPN w sprawie Koncentrationslager Warschau z dnia 26. 10. 2006 r., Stanowiskiem Komitetu Budowy Pomnika pod przewodnią rolą sędzi niezłomnej - czcigodnej Marii Trzcińskiej i stanowiskiem opinii publicznej.

Pragniemy Pani Prezydent przypomnieć, że kamień węgielny pod pomnik poświęcił Polak ponad Polakami – polski Papież Jan Paweł II, którego postać była w wypowiedziach Pani Prezydent inspirującą również dla Pani.

Z wyrazami szacunku

.....................

(przyg. ZS)

Wersja do druku

Kant - 16.10.08 16:03
Serdecznie dziekuje P. W. Kozlowskiemu, za napisanie takich listow.

-Teksty o marmulkach itp pozostawmy na tematy przy piwie.

Sprawy sa wazne i nie ma juz tak, aby takie listy byly bez echa.
Szanujmy sie nawzajem, roznijmy sie szlachetnie, ale w srawach waznych dla Polski, stawajmy razem!-(PANOWIE i PANIE).

Kant

16.10.2008.

Lubomir - 20.08.08 13:09
Prezydenci, począwszy od prezydentów miast, po prezydenta państwa, zajęci są kultywowaniem historii Żydów. Co ich tam interesuje historia Polaków. Ta nie wyrabia koneksji, nie idą za tym wielkie pieniądze. Ważne jest by ustawić się obok płonącej Menory. Dobrze jest również ubrać wtedy jarmułkę. Gdyby tak prezydent Będzina czy innego polskiego miasta, w którym obecnie odbywają się festiwale żydowskie, ubrał krakuskę czy maciejówkę, wyzwanoby go pewnie od antysemity lub ksenofoba. Totalniacy nie lubią konkurencji. Ciekawe ile festiwali polskich odbyło się w Judei, od początku istnienia współczesnego państwa żydowskiego?. Pewnie prędzej urządziliby taki festiwal Palestyńczycy, gdyby to tylko zależało od nich. Wpychanie Polski do systemu obronnego Tel Awiwu jest równie niestosowne jak było nim, wepchnięcie Polski do sowieckiego systemu obrony. Polskę stać na własny system obronny. Po zniesieniu fizycznych granic z Litwinami, Czechami, Słowakami i Łużyczanami, historyczna przeszłość przybliża się do terażniejszości. Czasy Wielkiej Polski, Polski Piastów i Jagiellonów leżą tuż obok nas. Jak gdyby czekały jedynie na odkurzenie.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13 Grudnia 1642 roku
Holenderski żeglarz Abel Janszoon Tasman odkrył Nową Zelandię.


13 Grudnia 1981 roku
Junta wojskowa (WRON) pod przewodnictwem Wojciecha Jaruzelskiego wprowadziła stan wojenny w Polsce. Zginęło bezpośrednio około 100 osób. SW trwał do 22.07.1983 r.


Zobacz więcej