Wtorek 14 Lipca 2020r. - 196 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.07.07 - 12:38     Czytano: [1759]

Gigantyczny show

Legendarny brytyjski zespół The Rolling Stones wystąpił w środowy wieczór w Warszawie. Przed koncertem grupy na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu minutą ciszy uczczono ofiary katastrofy polskiego autobusu we Francji.

Koncert, który oglądało około 40 tys. widzów, rozpoczął się od przeboju Stonesów „Start Me Up”. Tuż przed początkiem piosenki nad sceną rozbłysły fajerwerki. Obok największych przebojów m.in. „Brown Sugar”, pojawił się utwór „Paint It Black” oraz piosenka z najnowszej płyty „The Bigger Bang” zatytułowana „Rough Justice”. Wokalista Mick Jagger z towarzyszeniem Lisy Fischer ze swojego chórku wykonał także piosenkę „I'll Go Crazy”.

Zespół zagrał w składzie: Mick Jagger (wokalista), Keith Richards (gitarzysta), Ronnie Wood (gitarzysta) i Charlie Watts (perkusista).

Jagger wielokrotnie zaskakiwał zgromadzonych swoją znajomością języka polskiego. Powiedział m.in.: „Cudownie znów tu być”, „Wyglądacie wspaniale” czy „Chciałbym przedstawić zespół”. Muzyk tańczył też w charakterystyczny dla siebie sposób kołysząc biodrami. Obaj gitarzyści rzucali w stronę publiczności kostki gitarowe.

Duży entuzjazm publiczności wywołała ruchoma platforma z muzykami, która w pewnym momencie wyjechała z właściwej sceny i zaczęła przemieszczać się po specjalnym, 50-metrowym pomoście w stronę widzów. Stonesi wykonali na platformie kilka piosenek.

Koncert zakończył wielki przebój Stonesów – „(I Can Get No) Satisfaction”, który razem z Jaggerem śpiewało wielu widzów. Na koniec znów niebo rozświetliły sztuczne ognie.

Na pół godziny przez planowanym wyjściem na scenę Stonesów, po występie ostatniego supportu, Steve'a Harveya z grupą Cockney Rebel, jeden z organizatorów koncertu poprosił zebranych o powstanie i uczczenie minutą ciszy ofiary tragedii pod Grenoble.

Mimo trwającej w Polsce do środy żałoby narodowej po katastrofie autobusu z polskimi pielgrzymami we francuskich Alpach, w której zginęło 26 osób, organizatorzy koncertu postanowili nie zmieniać jego terminu. Zapowiedzieli też, że Stonesi przekażą „znaczną” dotację finansową dla rodzin ofiar katastrofy.

(PAP-TVP)

Wersja do druku

jsxXzpUhZVX - 19.09.11 23:32
Aligrht alright alright that's exactly what I needed!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Lipca 1570 roku
Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy Świętej tzw. trydenckiej przez papieża św. Piusa V w bulli Quo Primum Tempore


14 Lipca 2005 roku
Zmarł Marian Wolniewicz, polski teolog, biblista (ur. 1919).


Zobacz więcej