Niedziela 24 Stycznia 2021r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.11.20 - 20:17     Czytano: [184]

Rozwód w Koalicji Polskiej

"Argumenty Kosiniak-Kamysza są żenujące". Polityk Kukizʼ15 w ostrej kontrze do byłego koalicjanta

- Zaraziliśmy dosyć duże środowisko postulatami Pawła Kukiza z 2015 roku. Jeśli było to tylko udawane przyjęcie postulatów (przez PSL -red.), nie mamy czego żałować - powiedział niezalezna.pl poseł Kukizʼ15 Jarosław Sachajko, niedługo po decyzji o rozwiązaniu Koalicji Polskiej. Polityk nie szczędził też słów pod adresem szefa PSL. Argumenty Kosiniak-Kamysza określił jako "żenujące". - Myślę, że tam jest jakieś drugie dno, może nawet i trzecie - podkreślił.

Dziś w Sejmie odbywa się klub Koalicji Polskiej. Politycy Kukiz’15 opuścili jednak spotkanie zaledwie po 30 minutach. - Decyzję Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u - Koalicja Polska podziękował nam za współpracę - poinformował Paweł Kukiz.

O koniec koalicji zapytaliśmy posła Jarosława Sachajko.

- Zaraziliśmy dosyć duże środowisko postulatami Pawła Kukiza z 2015 roku. Jeśli było to tylko udawane przyjęcie postulatów (przez PSL -red.), nie mamy czego żałować - powiedział nam polityk.

- Środowisko, które zgromadziliśmy przez lata, a które odeszło od nas przez tę koalicję (Koalicję Polską -red.), już do nas wraca - przyznał Sachajko. Dodał, że „nie ma innego ugrupowania, które by podnosiło te postulaty”.

„Przepełniona czara goryczy”


Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował dziś, że powodem zakończenia współpracy jest „inne podejście do silnej obecności Polski w Unii Europejskiej” . Szef PSL przywołał też słowa Kukiza dotyczące „zrównywania Unii Europejskiej ze Związkiem Radzieckim”. - To przepełniło czarę goryczy - tłumaczył Kosiniak-Kamysz.

Sachajko nie wierzy jednak w oficjalne powody rozwiązania koalicji.

- Myślę, że tam jest jakieś drugie dno, może nawet i trzecie, związane z umową, że po roku będzie zmiana na stanowisku marszałka (Sejmu -red.). Być może chodzi też o przywiązanie do pieniędzy Dwadzieścia procent pieniędzy miało iść na projekty obywatelskie. To się niestety nie dzieje
- przypomniał, dodając, że „jak się chce uderzyć psa to się i kij znajdzie”.

Odnosząc się dalej do słów lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza wskazał, że „jego argumenty są miałkie” .
- Właściwie, powinienem użyć słowa „żenujące”. Przeglądając internet, znajdzie się mnóstwo wypowiedzi polityków Kukiz’15 w sprawie obecności Polski w Unii Europejskiej. Jesteśmy oczywiście za, ale na zasadach partnerskich - zastrzegł.

Kukizʼ15 przeciw "brukselskiej okupacji"

Koledzy z PSL-u widocznie nie rozumieją, co to znaczy partnerstwo. Dawanie kolejnych instrumentów, żeby poniewierać Polskę… Nie zgadzamy się na takie postępowanie
- powiedział nam, informując jednocześnie, że ugrupowanie dalej jest przeciw mechanizmowi wiązania wypłaty funduszy z tzw. praworządnością.

Unia Europejska chce dać Polsce taką „wolność” jak traktat wiedeński dawał Królestwu Polskiemu. Polacy niewiele mogli wówczas zrobić, będąc pod rosyjską okupacją. Teraz próbuje się wdrożyć te same mechanizmy, tylko -zamiast okupacji rosyjskiej- mielibyśmy okupację brukselską - porównał.

Paweł Kukiz zadeklarował dziś, że wkrótce utworzy nowe koło poselskie. Sachajko pytany o nową nazwę ugrupowania, odparł: „nie zmienia się koni w trakcie przeprawy”.
- Nazwa zostaje
. Jestem do niej przyzwyczajony, w klapie marynarki od lat noszę znaczek K15
- podsumował.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Stycznia 1939 roku
W wyniku trzęsienia ziemi w Chile zginęło 28 tysięcy ludzi


24 Stycznia 1925 roku
Polski rząd podjął decyzję o budowie pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie


Zobacz więcej