Piątek 22 Stycznia 2021r. - 22 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.04.20 - 21:44     Czytano: [551]

Trzy kłamstwa w ciągu minuty

Aż trzy razy w ciągu jednej minuty minęły się z prawdą podczas rozmowy dziennikarka Justyna Pochanke rozmawiając i feministka prof. Magdalena Środa w TVN 24. Sprawa dotyczyła projektu „Zatrzymaj aborcję”, którym w nadchodzących dniach ma zająć się Sejm RP.

Według wstępnego porządku obrad, Sejm na posiedzeniu zaplanowanym w dniach 15-16 kwietnia ma się zająć obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży – „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ten zakłada zniesienie możliwości aborcji ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Propozycja zmian, pod którą podpisało się ponad 830 tys. obywateli, została złożona w Sejmie jesienią 2017 r.

Do sprawy nawiązano dziś w TVN 24. Prowadząca program Justyna Pochanke stwierdziła, że „wrzuca się projekt bezwzględnego zaostrzenia ustawy o aborcji, z zakazem nawet kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu” – mimo, że projekt, który ma być rozpatrywany w Sejmie, nie odnosi się do takiej sytuacji.

– Projekt zakłada zniesienie jednej przesłanki, tej dotyczącej aborcji eugenicznej. Nie dotyczy on sprawy aborcji dzieci z gwałtu – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info pełnomocniczka komitetu „Zatrzymaj aborcję” Kaja Godek.

Ponadto, zwraca uwagę fakt, że zgodnie z prawem projekty obywatelskie, które zostały wniesione jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji Sejmu – a takim jest właśnie projekt „Zatrzymaj aborcję” – muszą być rozpatrzone w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia nowej kadencji. Pochanke również tu więc minęła się z prawdą, sugerując, że zajęcie się przez Sejm projektem akurat teraz wynika z innych przesłanek.

Mówiąc o zmianach w ustawie, dziennikarka TVN z żalem dodała, że w głosowaniu nad prawem utrudniającym uśmiercanie nienarodzonych nie przeszkodzą „czarne parasolki”. – Nikt społeczeństwa przed takim projektem nie obroni – stwierdziła.

Odpowiadająca dziennikarce TVN Magdalena Środa zaczęła mówić o „ustawie, którą wprowadza rząd” – co także jest nieprawdą bo to projekt obywatelski. Głosowania w tej sprawie przecież jeszcze nie było. Środa jednak widzi w sytuacji „absolutny dowód” na „autorytaryzm” władzy.

– Elementem władzy autorytarnej i totalitarnej jest ubezwłasnowolnienie kobiet – powiedziała.
źródło: TVN 24, PAP

TVP Info

Wersja do druku

Ewelina - 17.04.20 22:10
Ta cała skomuszała Środa powinna się
przeinaczyć na piątek,bo inaczej będzie
miała ciągle ceregiele!!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Stycznia 1921 roku
Urodził się Krzysztof Kamil Baczyński; poeta, żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego (zm. 1944)


22 Stycznia 1874 roku
Urodził się Wincenty Witos, polski polityk ludowy (zm. 1945)


Zobacz więcej