Piątek 23 Sierpnia 2019r. - 235 dz. roku,  Imieniny: Apolinarego, Miły

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.01.19 - 22:48     Czytano: [321]

Nobliści


Szanowni Państwo!

Tylko patrzeć jak, będziemy mieli nowego noblistę! Pokojowa Nagroda Nobla za dyrygowanie najbardziej chyba osobliwą orkiestrą to nie byle co! Nawet jeśli jest to tylko orkiestra przygrywająca taplaniu się w błocie – dosłownym i w przenośni. Nie doczekałby się jej ten, tak wielce zasłużony dla anty kultury człowiek, gdyby nie pomyślny dla niego zbieg okoliczności. Dzięki jego oszczędności na jakości i liczebności ochrony mógł się wedrzeć na scenę szaleniec, lub płatny morderca, jak niektórzy uważają i zabić znanego polityka na oczach tłumu.

Należałoby zastanowić się czy występować o nagrodę pokojową, czy może w dziedzinie ekonomii. Działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pokojem ma chyba niewiele wspólnego, raczej już z finansami. Dzięki przezornej oszczędności na ochronie imprezy masowej zyskaliśmy pierwszego w dziejach świeckiego świętego, okrzykniętego już przez środowisko „kochające inaczej”, jak i te „uczciwe inaczej” męczennikiem.

Na razie tylko TW Bolek, który „osobiście” obalił komunizm jeździ po świecie, kompromitując Polskę, gdzie się da. Wkrótce zyska zapewne godne wsparcie człowieka o równie wysokim intelekcie, jakim sam dysponuje – takie dwie „lewe nogi do konfidenckiej pary”, wspierające się wzajemnie.

Nareszcie wszyscy będziemy mieli powody do wstydu w równym stopniu. Poplecznicy noblistów będą się wstydzili, że są Polakami, a Polacy będą się wstydzili, że mają takich noblistów.

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd

Komentarz do felietonu

Ad. Prawda w remoncie3/2019 (394)

Szanowna Pani Małgorzato

A propos ostatnich wydarzeń – okazuje się, że źle zorganizowana impreza może skończyć się tragicznie (bo organizator powinien przewidzieć, że świat naszpikowany jest ludźmi o ograniczonej poczytalności). Odrębnym zagadnieniem jest wykorzystanie tej tragedii do ubijania kapitału politycznego – ale to nie jest dla nikogo niespodzianką – śmierć Barbary Blidy jest tego dobitnym przykładem. Okazuje się jednak, że to pan Owsiak stał się największą ofiarą tej tragedii. Już po kilku godzinach po jej rozegraniu w sposób wyjątkowo nietaktowny wykreował się na cierpiętnika. Ale i to również dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem – ten typ ludzi tak ma – nie czuje, że jego zachowanie jest niestosowne w tego typu okolicznościach. Zakładam uprzejmie, że to „kultura” pana Owsiaka, tak charakterystyczna dla przedstawicieli wyhodowanych w PRL-u „elit”(do których bez wątpienia ów pan się zalicza), w tak fatalny sposób się zamanifestowała. Jest jednak jeszcze jedna opcja – działanie świadome. Z takim mieliśmy np. do czynienia w przypadku Palikota ryczącego z ław sejmowych o nekrofili. Ale nie warto się zajmować analizą postępowania tego typu ludzi i dociekaniem czy jest ono wynikiem prostactwa, czy jest działaniem przemyślanym. Bardziej interesująca jest reakcja publiczności „tych przedstawień”. Ona bowiem świadczy o jej kondycji moralnej. Niestety, z przykrością trzeba przyznać, że wielu Polaków nie dostrzega tego nachalnego chamstwa i z radością się z nim identyfikuje (np. słowne wypróżnienia Palikota przez wielu naszych rodaków, w tym przez niektórych tzw. inteligentów [tzn. tych wyhodowanych w PRL-u i ich potomków], były odbierane wręcz entuzjastycznie). Ciągle mam jednak nadzieję, że w skali kraju to marginalna ilość przedstawicieli naszej nacji.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

GOŚCINNE WYSTĘPY

Przemyślenia

Chodzą mi po głowie rozmaite, sobotnie przemyślenia związane z naszą ogólną polska moralnością. Zachodzą pewne fakty, które są odbierane przez wielką część społeczeństwa w sposób dziwaczny, albo z jakąś szczególną tolerancją dla zgnilizny i związanego z tym smrodu.

Zadźgał psychol dla efektu notabla miejskiego. Nie miał prawa tego robić, choćby ze względu na dekalog. Ktoś jednak psychola miesiąc wcześniej wypuścił z więzienia na wolność, nie bacząc na jego stan. Kto za to odpowiada?
Zamordowany miał na sumieniu:
Amber Gold, bo pod jego nosem okradano na jego oczach i jego przyzwoleniem Polaków. Ciągnął ten samolot OLC po lotnisku w Gdańsku, licząc, że ta szwabska firma przejmie nasz LOT, a miejsce lotu zajmie to OLC, urządził dla kreatury Rzeplińskiego za niemieckie pieniądze benefis w gdańskim ratuszu, sprzeciwiał się obecności polskich żołnierzy w czasie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, ma smród z fiskusem za przekręty w oświadczeniach podatkowych. Postawa antypolska, anty obywatelska, wysoce niemoralna. Mimo tych „drobiazgów”, podoba się wielu naszym obywatelom i oni przymykają oko, ucho i prawo, dla tego „fajnego faceta”.

Pani burmistrz Łodzi fałszuje dokumenty, kłamie, dostaje wyrok, tym samym staje się kryminalistką, a mieszkańcy Łodzi też przymykają oko, ucho i prawo, dla tej „fajnej babki”.
Niejaki, ale ogólnie znany, Donald Tusk oświadcza publicznie, że polskość dla niego, to patologia. W tej Brukseli prowadzi otwartą działalność anty polską. Identyfikuje się z „PO - Targowicą”. Winien jest gigantycznych strat, jakie Polska poniosła za jego rządów, ukrywania/tuszowania afer, promowania i tolerowania wrogów Polski. Stuknięcie się piąstkami z Putinem i te wzajemne, znaczące uśmieszki powinny go doprowadzić przed sąd i do więzienia, a tymczasem mówi się tu i tam, czy nie zostanie on prezydentem Polski, albo nie zasili na nowo swojej kompletnie skompromitowanej partii. Kto wymordował wszystkich, którzy mieli coś wspólnego z katastrofą smoleńską? Ofiar jest kilkadziesiąt. Wszystkie zginęły w tajemniczych okolicznościach.
W Warszawie są wybory na prezydenta miasta i z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim, który ma wiele świetnych pomysłów dla nas warszawiaków, walczy z miejską mafią mieszkaniową, odbiera złodziejom i malwersantom kamienice, które dzięki cwaniactwu i koneksjom zawłaszczyli, oddaje je ludziom i miastu, wygrywa nie warszawiak, ladaco, który wykazuje się wyjątkową indolencją, cynizmem, kłamstwami już powyborczymi, brakiem zupełnym kreatywności w aspekcie koncepcji na nasze miasto. Klei prowizorycznie taśmą klejącą szyby w drzwiach u przypadkowego mieszkańca. Ręce opadają.

Ogólnie w miastach jesteśmy jacyś strasznie głupi, amoralni, nad tolerancyjni, wreszcie co najgorsze wredni. Uznałem, że powinienem coś takiego napisać, jako neutralny politycznie. Nigdy nie należałem, nie należę i nie będę należał do żadnej partii, ale mam prawo z boku obserwować i oceniać.

Jerzy Burski

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

26 stycznia 2019 r. | Nr 4/2019 (395)

Wersja do druku

Lubomir - 30.01.19 18:46
Przy światowych tendencjach, do gloryfikowania przeróżnych dewiacji seksualnych, można się pozytywnie zdziwić ostatnią nominacją - do 'Pokojówki'. Pokojowa Nagroda Nobla została przecież przyznana Denisowi Mukwege, kongijskiemu lekarzowi ginekologowi, specjaliście leczącemu ofiary gwałtów zbiorowych i Nadii Murad, kurdyjskiej jazydce z Iraku, ofierze przemocy seksualnej. Ciekawi mnie, czy Szacowny Komitet Noblowski dostrzeże jeszcze w ostatniej chwili, któregoś z więźniów niemieckiego obozu śmierci: KL Auschwitz czy np. KL Stutthof - Polaka lub Polkę, by przyznać im Pokojową Nagrodę? Czas ucieka...Tych ludzi bezpowrotnie ubywa. A oni przeżyli, żeby przestrzegać świat przed wojną i przypominać światu, jak bezcenną rzeczą jest zawsze pokój. Chyba w Komitecie Noblowskim jest jakiś ekspert - wiedzący, jakiej narodowości byli naziści? I nie pomyli ofiar z prześladowcami...

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Sierpnia 2006 roku
Zmarł Generał Michał Gutowski, oficer 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego (ur. 1910)


23 Sierpnia 1944 roku
23 d. Powst. Warszaw.: powstańcy zdobyli Stację Telefonów, kościół św. Krzyża, odbito zakładników. Zestrzelono niemiecki bombowiec Ju-87 "Stuka"


Zobacz więcej