Czwartek 18 Kwietnia 2019r. - 108 dz. roku,  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.07.18 - 16:06     Czytano: [673]

Niemiecka manipulacja uderza w Polskę

Pomoc z Niemiec – tak nasi zachodni sąsiedzi przedstawiają udział polskich strażaków w gaszeniu pożarów w Szwecji. Polacy mieszkający w Niemczech są oburzeni manipulacją, której dopuściły się tamtejsze media.

Poszło o reportaż przygotowany przez niemiecką telewizję N-TV, na którym widzimy polskie wozy strażackie i naszych strażaków podpisanych jako „pomoc z Niemiec”. Jest to tym bardziej skandaliczne, że udział Polaków w akcji gaśniczej w Szwecji jest znacznie wyższy niż naszych zachodnich sąsiadów.- Sukces zawsze ma wielu ojców, a działania naszych strażaków w Skandynawii i wdzięczność, z jaką spotkali się wśród Szwedów, bez wątpienia można uznać za sukces, szkoda, że Niemcy chcą go sobie przywłaszczyć – czytamy w jednym z internetowych komentarzy.

Przyznaje to nawet lewicowa telewizja TVN, która przygotowała specjalną infografikę pokazującą dysproporcję działań polskich i niemieckich strażaków


Postępowanie naszych sąsiadów jest o tyle haniebne, że przecież nie chodzi o rywalizację sportową, biznesową czy polityczną, ale o bezinteresowny gest pomocy.
fp./TT

Stefczyk.info

Wersja do druku

Lubomir - 15.08.18 8:43
Kreowanie potomków człekokształtnych potworów - na nieskazitelny naród, wciąż trwa. Nawet podczas wizyty papieża Franciszka w KL Auschwitz-Birkenau, nie wymieniono słowa 'Niemcy'. Mówiono o jakiś kosmicznych, bezpaństwowych nazistach. Widać wszyscy pokochali 'kapitał Hitlera'.

Marek z Aten - 12.08.18 4:47
Polecam wszystkim akapit z Klaudiusza i Mesaliny w którym Germanik określa przymioty różnych nacji. Germanie od 2 tysięcy lat destabilizują Europę. Co jakiś czas trzeba ich tłuc bo jak urosną w siłę to siła odbiera im rozum.

Lubomir - 24.07.18 22:15
Kiedy Niemcy po 1989 roku wchodzili do Polski ze swoim kapitałem, handlem i technologią - twierdzili, że to wszystko nie ma narodowości. Teraz najwyraźniej nawet wszystkich strażaków jeżdżących 'manami' - uznają za Niemców. Podobnie jak wszystkich uczestników bezpłatnego kursu języka niemieckiego - uznają za swoich rodaków. To taka 'bezinteresowność' po niemiecku, a de facto - kolejna próba kolonizacji. Można w Europie współpracować ze wszystkimi, ale na Niemców zawsze trzeba uważać i najlepiej trzymać się od nich jak najdalej! Chyba, że chodzi o odzyskiwanie wojennych rekompensat, to wówczas trzeba skrócić dystans - do liczących na przeczekanie.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Kwietnia 1892 roku
Urodził się Bolesław Bierut, działacz komunistyczny, realizował politykę terroru, uzależniania od ZSRR (zm. 1956)


18 Kwietnia 1927 roku
Urodził się Tadeusz Mazowiecki, polski polityk, dziennikarz. Na mocy porozumień okrągłostołowych, pierwszy premier III RP (zm. 2013 r.)


Zobacz więcej