Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.03.17 - 13:59     Czytano: [612]

Udoskonalanie uzależnień


Szanowni Państwo!

Są trzy podstawowe uzależnienia, którym podlegamy: alkohol, narkotyki i hazard, czyli pieniądze.

Dawnymi czasy karczmarz i lichwiarz mieli się znacznie lepiej niż ludzie, którym umożliwiali zaspakajanie ich potrzeb, czy kaprysów. W miastach nie jedna była karczma i wielu lichwiarzy. Ale człowiek uzależniony mógł co najwyżej pójść do innego żyda.

Teraz państwo decyduje o koncesji na alkohol i najwyraźniej dba, żeby był on dostępny przez 24 godziny na dobę, wszędzie tam, gdzie może się doczołgać potencjalny klient.

O narkotykach wiemy coraz mniej, a to chyba za sprawą ich użytkowników. Trudno sobie jednak wyobrazić tak błyskotliwe wypowiedzi liderów Nowoczesnej, czy KOD-u bez „dopalaczy”. Wiedza o ich dystrybucji przenika sporadycznie, gdy jest takie zapotrzebowanie medialne. Uprawa marihuany dla jednych jest zabroniona, dla innych nie – wystarczy, że się jest mężem Pani Prezydent. Trzeba oczywiście powiedzieć, że nic się nie wie o uprawie konopi na własnej działce i po sprawie.

Hazard to tradycyjne źródło utrzymania mafii i nawet państwo woli się tam nie zapuszczać, oddając pole zagranicznym gangsterom, o czym być może przekonał się świętej pamięci poseł, który zaczął drążyć temat nie dla niego przeznaczony.

Uzależnienie od alkoholu i narkotyków, to jednak mały pikuś w porównaniu od uzależnienia od kredytu! Lichwiarze podstępnie oferują pożyczki nie do spłacenia, a ludzie stale dają się na to nabierać. Tu też trzeba było mieć państwową koncesję, którą za poprzedniej władzy dostawały bez trudu „słupy” np. z Amber Gold.

Odnośnie do kredytów, tych zaciąganych przez obecny rząd u zagranicznych bankierów na lichwiarski procent, to lepiej byłoby zaciągnąć je u własnych obywateli sprzedając obligacje państwowe po rozsądnej cenie?

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Rynsztokowi „artyści” 9/2017 (298)

Szanowna Pani Małgorzato

„Środki wyrazu artystycznego” twórców inscenizacji teatralnej „Klątwa” nie mają na celu tworzenia żadnej prowokacji artystycznej. Jedyny cel tej „sztuki” to zamach na tabu kulturowo-religijne Polaków – cel bardzo czytelny – zohydzanie kościoła katolickiego i dyskredytacja samych Polaków. Z czego wnoszę tą „odważną” tezę? Ano z tego, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności nie powstają podobne inscenizacje teatralne, których celem było by obnażanie patologii i i wszelkich wypaczeń w praktykowaniu judaizmu czy też islamu. A temat jest do „zagospodarowania” artystycznego od zaraz. Jakoś nikt nie ma odwagi się z tym „tematem” zmierzyć. Czy to nie daje do myślenia? „Dokopać” Kościołowi w Polsce – w praktyce w samym „mateczniku” katolicyzmu europejskiego, to sama przyjemność, tym bardziej, że zawsze można liczyć na rodzimych pożytecznych idiotów oraz „wyroby polakopodobne” (którzy będą oklaskiwać na stojąco twórców podobnych do „Klątwy” inscenizacji). Najbardziej smutne jest to, że Polacy finansują coś co ich obraża. Skoro zdecydowana większość naszych rodaków deklaruje przynależność do kościoła katolickiego, a instytucja ta jest nośnikiem wszelkiego zła i patologii, to wniosek się nasuwa sam – Polacy są głupcami. To drugi, po dyskredytacji kościoła katolickiego w ogóle, cel założycielski wspomnianej „sztuki”.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Idol

Występują: Helga i Wańka.

Wańka – Moje gratulacje.
Helga – Coś kwaśną masz minę przy tych gratulacjach. Nie cieszysz się z reelekcji naszego cesarza Europy?
Wańka – Jasne było, że nie odpuścicie stanowiska królika Europy.
Helga – Nie martw się, na waszego cara też przyjdzie pora.
Wańka – Oczywiście.
Helga – A tak przy okazji, zauważyłeś, że oni nie mają żadnego idola?
Wańka – Masz na myśli obecny obóz władzy w Polsce?
Helga – Jasne. Pomyśl, póki rządzili nasi, to od idoli się roiło.
Wańka – I od autorytetów moralnych.
Helga – Właśnie. Kto teraz zastąpi takiego Geremka...
Wańka – Czy Baumana, nie wspominając już o Rzeplińskim, albo Wałęsie.
Helga – Polakom najwyraźniej brak charyzmatycznego idola.
Wańka – Dlatego tak pilnie trzeba im zmienić władzę. Liderkę kobiet już mamy. Ta Szajbus-Wielgus, czy jak tam ona się nazywa...
Helga – Masz na myśli tę od hasła „Precz z dyktaturą kobiet”?
Wańka – Właśnie. Jak ją zaakceptują, to już nawet Petru z Kijowskim przejdą.
Helga – Polacy to krnąbrny naród, stąd tyle z nimi kłopotów.
Wańka – Nigdy nie dorobili się własnego Hitlera...
Helga – I kto to mówi!? Waszemu Stalinowi nie dorówna nigdy żaden idol świata!

KURTYNA

Szanowni Aktorzy!
Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź.
Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres:
mtodd@mtodd.pl

.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

11 marca 2017 r. | Nr 10/2016 (299)

Wersja do druku

Jan Orawicz - 21.03.17 15:40
Panie MariaN to lewactwo żydowate świadomie łga,bo za łganie itp.
nikt ich nie rozlicza! Tak się stało w kraju,że sądy są w takich sprawach
bezrobotne. Jakby taka czerwona kanalia, odpowiadała przed sądem za załgania to byłoby spokojniej. A oni lżą i łgają na -wreszcie Rzad RP wiedząc,
że ptasich móżdżków nigdy nie brakuje w każdej społerczności. I na tym
maja żerowisko. To są sprawy oczywiste. Jakby ci załgani byli poskromieni
przez sądy to nie byłoby tego. Ale wydaje mi się,że należaoby odkomuszyć
wpierw samo sądownictwo.A tego też nie ma komu zrobić,co widać giołym
okierm. Pozdrawiam

MariaN - 21.03.17 10:14
Też tak uważam, że tzw. opozycja musi być na prochach albo dopalaczach, bo takich idiotyzmów na trzeźwo nie da rady z siebie wydobyć. Oni obrazają naszą inteligencje. Te dyskusje w telewizorach wygladaja jakby petrowcy i schetynowcy spadli nagle z innej planety, tak są odlepieni od rzeczywistości. Fakty mówią jedno a oni twierdzą co innego. Powinien nimi zajać sie lekarz specjalista od głowy i to natychmiast.

Marek - 18.03.17 20:32
Narkomania to poważny problem dla rodziny i społeczeństwa.
Należy wprowadzić obowiązkowe badania na kontakt z narkotykami przed otrzymaniem prawa jazdy. Ewidencja byłaby prosta i niekosztowna dla podatników.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1807 roku
Zmarł Franciszek Smuglewicz, polski malarz, rysownik (ur. 1745)


18 Września 1939 roku
Okręt podwodny ORP Orzeł uciekł z Tallina.


Zobacz więcej