Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.12.16 - 18:01     Czytano: [578]

Sprzedam Kolumnę Zygmunta


Szanowni Państwo!

Zanim przejdziemy do szczegółów transakcji, pragnę przypomnieć pewien wierszyk Boya-Żeleńskiego, w którym bohater „dostał takiej manii, że chciał tylko od Stefanii”? Przypomniał mi się ten fragment na opłatku w Związku Literatów. Uroczystość uświetniło nadanie odznaczenia zasłużonemu poezjo-znawcy. Sam odznaczony nie krył rozczarowania. Order mu się oczywiście należał, ale liczył na uznanie Ministra Kultury za poprzedniego rządu. Tamten minister nie raczył na wniosek nawet odpowiedzieć, czym zawiódł całe środowisko. Obecny minister zaskoczył jeszcze bardziej – nadgorliwością. Chyba w ramach czyszczenia biurka, wniosek ów znalazł i gorliwie go zrealizował ku niezadowoleniu wszystkich.

A może by tak zaprzestać brukowania piekła i zauważyć na przykład twórców nadal ignorowanych przez TVP takich jak Jan Pietrzak, czy Andrzej Rosiewicz? To tak na marginesie, bo przecież dokonał Pan właśnie wielkiego czynu w postaci zakupu galerii, której byliśmy już właścicielami.

Przed wojną grasował podobno na starym mieście w Warszawie pewien człowiek z propozycją kupna Kolumny Zygmunta. Czy udało się namówić jakiegoś turystę do transakcji, tego nie wiem. Ale jako żywo przypomina to kupno od pewnego „patrioty” obrazów podarowany Polakom przez jego krewną dawno temu. Okazja była niebywała, bo kupiliśmy sobie za głupie 100 milionów € obrazy warte 2 miliardy. Teraz zamiast ściągać turystów do Krakowa, będziemy mogli te dzieła pokazywać na wszystkich jarmarkach świata. To jest złoty interes!

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

PS. Gdyby ktoś reflektował na kupno Kolumny Zygmunta, to sprzedam za 5% wartości.KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Komitet Obrony przed Demokracją 51/2016 (287)

Szanowna Pani Małgorzato

Obrona demokracji w wykonaniu KOD-u, PO, Nowoczesnej przypomina obronę demokracji przez władzę mieniącą się ludową za czasów PRL-u. Można się z tego nieźle uśmiać – ale cieszyć się nie ma z czego, gdyż retoryka liderów tych struktur, sprzedawana przez wybrane media, wchłaniana jest bezkrytycznie przez liczną rzeszę naszych rodaków. Zwłaszcza relacje TVN-u czynią totalne spustoszenie w głowach owych notorycznych „oglądaczy” tej stacji. Połykają oni wszystko, co emituje ta stacja niczym pelikan rybę, a potem „plują się na potęgę” w domowych pieleszach - gorsząc się tym co ten zamordystyczny rząd PIS-u wyprawia z demokracją. Wydaje się, że owa kategoria ludzka to materiał stracony raz na zawsze. Tłumaczenie, że media, które nie są polskie a jedynie wydawane (emitowane) są w języku polskim, nie realizują polskiej racji stanu, na niewiele się zdaje. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze - 95% owych osobników nie wie nic na temat właścicieli mediów, którymi są tak zauroczeni, po drugie osobniki te nie wiedzą co to jest polska racja stanu i wierzą naiwnie, że świat sprzyja Polakom i bardzo zabiega o to by mogli dozgonnie pławić się w dobrobycie. Myślenie tych bardziej „oświeconych” „oglądaczy” przepełnione jest przekonaniem, że obcy właściciele polskojęzycznych mediów pozbawieni są w zupełności chęci realizacji własnych narodowych celów. Ta naiwność myślenia owych „oglądaczy” wprost poraża. Pozostaje pytanie – jak licznie reprezentowana jest w naszym kraju ta kategoria obywateli i czy stanowi liczącą się siłę by skutecznie poprzeć zamysł „odstawionej od koryta” nomenklatury III RP stworzenia polskiego majdanu (o czym mówią otwartym tekstem) i ostatecznie obalenia legalnie wybranego polskiego rządu.

Serdecznie pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

31 grudnia 2016 r. | Nr 53/2016 (289)

Wersja do druku

Lubomir - 31.12.16 18:40
Przez moment można było odnieść wrażenie {po telewizyjnym podglądzie}, że książę Adam Karol Czartoryski to angielskojęzyczny internacjonał wyznania handlowego. Ale skoro media mówią, że to nie był geszeft - tylko dar polskiego patrioty, dla sponiewieranego Narodu Polskiego, to jak tu nie wierzyć mediom?. No jak?. Zobaczymy jak zareaguje na otwarcie tej swoistej puszki Pandory członek hiszpańskiej rodziny królewskiej, hrabia Jose Miguel Zamoyski de Borbon. Ten może zechce sprzedać Krakowi Wawel - za jedną dziesiątą realnej wartości. I jak tu wtedy nie kupić, po tak okazyjnej cenie?. A swoją drogą, to może gdybyśmy poprosili hrabiego Zamoyskiego o zostanie naszym królem, to wszystko zostałoby w rodzinie, bez dodatkowych transakcji. Chyba te dywagacje nie są bezzasadne?.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


14 Sierpnia 1980 roku
Początek strajków na Wybrzeżu. Stanęła Stocznia Gdańska.


Zobacz więcej