Piątek 13 Grudnia 2019r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.04.15 - 13:04     Czytano: [4483]

Niebezpieczne związki (Aktualizacja)

Bronisława KomorowskiegoW przeciwieństwie do wielu dziennikarzy, nie siedziałem tylko w papierach, ale aktywnie w nim uczestniczyłem. Poznałem cały zarząd Pruszkowa, poznałem generałów oraz tajnych agentów, więc znam tą, muszę powiedzieć mroczną, rzeczywistość od wewnątrz i ona w znacznym stopniu dotyczy Bronisława Komorowskiego
– powiedział w Poranku Wnet redaktor Wojciech Sumiński, który jest autorem książki „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, opisująca związki Bronisława Komorowskiego ze światem służ specjalnych PRL i mafii.

To nie jest zbiór suchych fantów czy dat tylko książka, która ma własny styl i klimat. To jest książka, która podsumowujące lata mojej pracy w zawodzie dziennikarskim. Samo wydanie do ostatniego momentu było zagrożone, pojawiały się naciski z wielu stron i to nie tylko na mnie ale również na moich informatorów– podkreślał gość Poranka Wnet.

Wojciech Sumliński podkreślał, że fakty, które znalazły się w książce, są sprawdzone – nie wszystko, do czego dotarłem i o czym wiem, udało się w 100 procentach potwierdzić i takie fakty nie znalazły się w książce. Postanowiłem, że w książce znajdą się tylko rzeczy, dające się obronić przed każdym sądem, nawet tymi w III RP. Niestety, z bólem serca, wiele rzeczy musiałem z niej wykreślić.
(…)
Nigdy nie było tak, żebym w czasie mojej pracy dziennikarskiej wyznaczył sobie Bronisława Komorowskiego za cel. Po raz pierwszy obecny prezydent pojawił się w okręgu moich dociekań w 2006 przy okazji działalności fundacji Pro Civili, kiedy rozmawiałem z oficerami CBŚ, który mówił o śledztwie gdzie pojawiła się właśnie fundacja założona przez były funkcjonariuszy WSI. Wtedy właśnie doszło do momentu przełomowego. Oficer, który przekazał mi ważne informacja, był niesłychanie zdrenowany, opowiadał mi że nigdy nie prowadzili takie śledztwa, gdzie byłyby tak silne naciski, ze strony służby specjalnych i polityków, między innymi ówczesnego ministra obrony narodowej Bronisława Komorowskiego. Ten oficer w kilka tygodni później zginą w sfingowanym wypadku samochodowym. Wtedy powiedziałem sobie, że muszę pójść dalej nie zależnie od konsekwencji
– zaznaczył w Poranku Wnet Wojciech Sumliński, autor książki „Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego”.

Wojciech Sumliński odniósł się do zarzutów, że książka jest publikacją wyborczą - gdybym taką książkę opublikował w czerwcu, było by to wielkie zaniechanie. Ponieważ ludzie mają prawo wiedzieć jak wygląda rzeczywistość. Myślę, że każdy koko interesuje prawda, powinien zapoznać się z tą książką, żeby mieć wybór, zawsze lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.
ŁAJ

……………………………….

Wojciech Sumliński, autor najnowszej książki „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” był dziś gościem Poranka Radia Wnet. Zapraszamy do odsłuchania całej jego wypowiedzi w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim.

......................................................................................................................

Poniżej fotorelacja z premiery książki Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" w dniu 22 kwietnia w Warszawie
Fot.: KWORUM

       

       Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

13 Grudnia 1253 roku
Książę Konrad I dokonuje lokacji Głogowa na lewym brzegu Odry oraz nadaje jemu prawa miejskie.


13 Grudnia 1966 roku
W Waszyngtonie zmarł Stanisław Mikołajczyk, polski polityk ludowy, premier rządu RP na uchodźstwie (ur. 1901)


Zobacz więcej