Poniedziałek 9 Grudnia 2019r. - 343 dz. roku,  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.08.12 - 16:41     Czytano: [1652]

Dział: Interwencje

Propozycja nie do odrzucenia

LIST OTWARTY PREZESA STOWARZYSZENIA KOLIBER DO PREZYDENT M.ST. WARSZAWY PANI HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ

Szanowna Pani Prezydent,

Ze strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dowiadujemy się, że: „W polityce zagranicznej Polska kieruje się zasadą partnerstwa”. Jak się okazuje hasło to jest dewizą nie tylko rządu ale i władz m.st. Warszawy, bowiem w pełni oddaje troskę i starania Pani Prezydent o to, by działaniom podejmowanym przez jedną stronę odpowiadały adekwatne reakcje drugiego partnera.

Najlepszym tego dowodem są Pani decyzje z ostatnich miesięcy. Po tym jak dowiedzieliśmy się, że Rosjanie z własnej inicjatywy i za własne pieniądze dokładnie umyli i wypolerowali wrak prezydenckiego samolotu Tu-154M, odpowiedź władz Warszawy była natychmiastowa i niezwykle symetryczna. W podzięce za ten nieoczekiwany gest Federacji Rosyjskiej za miejskie pieniądze dokładnie umyte i wypolerowane zostały figury pomnika Braterstwa Broni w Warszawie, który wieńczy napis „Chwała bohaterom Armii Radzieckiej”.

Decyzja ta jest warta uznania nie tylko ze względu na zachowanie uderzającej symetrii i partnerstwa w stosunkach polsko-rosyjskich, ale zbiegając się z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego ma jeszcze jeden wymiar. Przecież gdyby nie bierna postawa żołnierzy radzieckich, którzy na polecenie Stalina przypatrywali się powstańczym walkom z drugiego brzegu Wisły, nie mielibyśmy prawdopodobnie takich pięknych powstańczych tradycji, nie moglibyśmy się szczycić odbudową doszczętnie zniszczonej w czasie powstania stolicy, nie byłoby Muzeum Powstania Warszawskiego, minuty ciszy, pięknych obchodów na kopcu ani tego wymownego znaku patriotyzmu i oddania w postaci dwustu tysięcy ofiar. To wszystko sprawia, że zasadność Pani decyzji o ponownym uhonorowaniu naszej bratniej radzieckiej armii nie powinna chyba budzić u nikogo żadnych wątpliwości..

Na zakończenie mego listu zwracam się z uprzejmą prośbą o to, by w kierowaniu się zasadami partnerstwa i symetrii w stosunkach polsko-rosyjskich pozostała Pani Prezydent konsekwentna i niezwłocznie po przekazaniu umytego wraku Tupolewa stronie polskiej, zwróciła Pani umyty i wypolerowany pomnik „Czterech Śpiących” Federacji Rosyjskiej.

z wyrazami szacunku,
Prezes Stowarzyszenia KoLiber
Seweryn Szwarocki

__
W następstwie powyższego listu Stowarzyszenie KoLiber rozpoczyna tworzenie Komitetu Inicjatywy GOŃ Z POMNIKA BOLSZEWIKA w celu wystąpienia z inicjatywa podjęcia przez Radę m.st. Warszawy uchwały w sprawie podarowania Pomnika Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni Ambasadzie Federacji Rosyjskiej.


Źródło: Stowarzyszenie KoLiber


Wersja do druku

MariaN - 22.08.12 16:20
Polska to taki dziwny kraj, w którym ciągle walczy się o wolność i nigdy nie wiadomo, czy ona już jest.
Polak ma za miękkie serce, inny by się nie patyczkował, dobiłby czerwoną zarazę jak leżała na bruku. Ale nie, trzeba było się porozumieć, wyciągnąć rękę, odkreślić czarną krechą przeszłość, wybaczyć.... o naiwniacy, bolszewicy nigdy nie zaprzestaną walki tak jak spokrewnione z nimi bolszewickie i hamerykańskie żydostwo o wpływy i zagarnięcie ziem nad Wisłą, bo to są najlepsze ziemie do życia dla człowieka.
Jak to mówią: miałeś miękkie serce musisz mieć twardą dupę - czy jakoś tam.

Robert - 14.08.12 15:04
W tych kilku stwierdzeniach, "swój swojego" już obwąchał z każdej strony i rozpoznał - może być chryja albo wielka zaduma /"czytaj zadyma"/. Słychć nieśmiałe wiwaty okolicznościowe - pr..pre...precz z komuną! Do akcji wkroczyły wozy pancerne z pałownikami ze sztandarowym śpiewem; "BO WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA....." - to taki lokalny BAYER FULL.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Grudnia 1991 roku
Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu radiowego z nadajnika w Bydgoszczy, działając jako stacja lokalna.


09 Grudnia 1946 roku
Początek procesu kpt. S. Sojczyńskiego ps. "Warszyc" i jego podkomendnych z Konspiracyjnego Wojska Polskiego


Zobacz więcej