Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 226 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.02.09 - 21:38     Czytano: [2566]

Dział: Nasze zdrowie

Winni pacjenci

- Fatalna sytuacja w służbie zdrowia

Taką przynajmniej teorię wymyśliła pani minister Ewa Kopacz, która w jednym z wywiadów wyznała, że : „są kolejki do lekarzy, bo pacjenci bardziej zaczęli dbać o zdrowie. Pamiętam rok temu, dwa lata temu, też pacjenci mówili <>. Z roku na rok jest coraz większa dostępność do świadczeń zdrowotnych. W związku z tym pacjenci dojrzeli również po akcjach, które prowadzi m.in. minister zdrowia, żeby nie lekceważyć najmniejszych objawów choroby. Ich świadomość powoduje, że zgłaszają się częściej. Myślę, że dzisiaj pacjenci bardziej zaczęli dbać o zdrowie.

Z tego powinnam się cieszyć i z tego się cieszę”.
Grunt to dobre samopoczucie. Jednak zachowanie pani minister Kopacz, która stosuje znaną metodę robienia dobrej miny do marnej gry jest wyrazem braku poczucia rzeczywistości, problemów z jej prawidłowym zdiagnozowaniem, a także dowodem na przeogromną pychę pani minister, choć jak słucham wypowiedzi kolejnych ministrów i samego premiera Tuska to przekonuję się, że te dolegliwości są dolegliwościami całej Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że pani Kopacz dość szybko, bo po półtorarocznych rządach w ministerstwie zdrowia znalazła w końcu winnych pogłębiającego się kryzysu w służbie zdrowia, a tymi winnymi są, a jakże inaczej pacjenci !!! Ich wina jest przeogromna, a polega na tym, że postanowili skorzystać z usług służby zdrowia, na którą dość ofiarnie są zmuszani zrzucać się przez całe życie. Toć to skandal.
W żadnym wypadku winy nie ponosi Narodowy Fundusz Zdrowia ani tym bardziej resort kierowany przez panią Ewę Kopacz, który po dzień dzisiejszy nie jest w stanie przygotować konkretnej i przede wszystkim skutecznej reformy ( projekt przedstawiany niedawno przez PO jest totalnym bublem, który nie tylko nie spowoduje poprawy sytuacji w służbie zdrowia, a wręcz doprowadzi do jej jeszcze większego pogłębienia ). Jedyną metodą na przezwyciężenie trawiącego służbę zdrowia kryzysu ma być kolejna próba ograbienia Polaków z ich uczciwie zarobionych pieniędzy poprzez podniesienie od przyszłego roku o około 10% przymusowej składki zdrowotnej, a usprawiedliwieniem dla tej grabieży jest oczywiście kryzys gospodarczy, który według licznych rządowych deklaracji Polski miał nie dotknąć.
I tak rząd Donalda Tuska realizuje uparcie swoje główne hasło wyborcze, czyli urzeczywistnianie irlandzkiego cudu, którego zwieńczeniem będzie puszczenie Polaków z torbami do Irlandii.

lesiu - blog

Wersja do druku

Lubomir - 10.02.09 14:20
Czego oczekiwać po decydentach wywodzących się z partii finansowanej przez niemieckie fundacje rządowe, wybranych głosami kryminalistów osadzonych w polskich zakładach penitencjarnych?. Działań noszących znamiona sabotażu?. Nawet czerwony krzyż na polskich karetkach pogotowia i aptekach, przeszkadzał Frau Kopacz. Dziwne, że chrześcijański symbol w miejscach gdzie ważą się sprawy ludzkiego zdrowia i życia, jak dotąd nie przeszkadza ani Włochom, ani nawet Rosjanom. Może pani Kopacz najchętniej widziałaby w Polsce symbol starogermańskiego bożka, tak bliskiego idei lecznictwa, reprezentowanej przez doktora Mengele. Nic dziwnego, że pod rządami permanentnie majstrującej przy polskiej służbie zdrowia pani minister, pacjenci często sprawiają wrażenie odsyłanych na Aleję Szucha...Są przerażeni i całkowicie zdezorientowani co do swoich praw, wynikających m.in. z przynależności do NFZ.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1938 roku
Urodziła się Beata Tyszkiewicz, polska aktorka filmowa ("Lalka", "Marysia i Napoleon").


14 Sierpnia 1980 roku
Początek strajków na Wybrzeżu. Stanęła Stocznia Gdańska.


Zobacz więcej