Wtorek 28 Stycznia 2020r. - 28 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.08.07 - 19:06     Czytano: [1596]

Dział: Nasze zdrowie

Wolą polskich dentystów

Polska jest krajem położonym na „dentystycznym szlaku” brytyjskich turystów. Obok Węgier, jest drugim najpopularniejszym krajem, do którego Brytyjczycy wybierają się wstawić mostki, korony i poprawić zgryz.

Z porównania kosztów zamieszczonego w serwisie internetowym Reva Health poświęconym tzw. turystyce zdrowotnej, które przedrukował sobotni „Daily Mail” wynika, iż koszty leczenia w Polsce i innych krajach są znacznie niższe niż w prywatnym gabinecie stomatologicznym w Wielkiej Brytanii.

W przypadku leczenia uznanego za „typowe” różnica wynosi ponad 3,7 tys. funtów.

Reva Health ocenia, iż rocznie 35 tys. Brytyjczyków podróżuje za granicę dla poprawy stanu uzębienia. Prognoza na najbliższy rok zakłada zwiększenie tej liczby do 52,5-70 tys.

Zjawisko to zainteresowało stowarzyszenie konsumentów, wydawcę magazynu „Which”. Frances Blunden z tego pisma ostrzega, iż oszczędności z powodu leczenia zębów za granicą mogą okazać się pozorne, jeśli wystąpią komplikacje i po to, by się poskarżyć trzeba będzie wykupić nowy lotniczy bilet.

Z niedawnych badań „Which” wynika zarazem, iż ponad 1 mln pacjentów nie może zapisać się na wizytę do dentysty z sektora publicznego, ponieważ nie przyjmują oni nowych zapisów. Rośnie też liczba lekarzy stomatologów odchodzących z publicznej służby zdrowia do sektora prywatnego.

(PAP)

Wersja do druku

Marian - 20.08.07 11:45
Jak tak dalej pójdzie Polacy będą chodzić szczerbaci.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28 Stycznia 1885 roku
Urodził się Władysław Raczkiewicz, polityk - prezydent na emigracji w latach 1939-1947.


28 Stycznia 1892 roku
Urodził się Karol Korytowski, polski kontradmirał, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, I i II wojny światowej (zm. 1966)


Zobacz więcej