Środa 26 Lutego 2020r. - 57 dz. roku,  Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.04.17 - 19:17     Czytano: [1636]

Dział: Nasze zdrowie

Szczepienia boleśnie obowiązkowe

Rośnie społeczny opór, sypią się surowe karyCoraz więcej kar za nieszczepione dzieci wymierzają rodzicom urzędnicy w Polsce. – Wyszczepialność jest w Polsce na bardzo wysokim poziomie, ale widoczny jest, niestety wzrost liczby osób uchylających się od szczepień – ubolewa Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny notuje, że rośnie grupa rodziców, którzy w obawie przed niekorzystnymi dla zdrowia efektami ubocznymi nie poddaje swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom. O ile w latach 2006-2010 w statystykach widniało po około 4 tysiące takich przypadków, to już w roku ubiegłym – już ponad 23 tysiące.

W ślad za coraz wyraźniejszym oporem dla szczepionkowego rygoru sypie się coraz więcej kar wymierzanych przez urzędników. Prawo przewiduje za to surowe grzywny. Rodzice otrzymują najpierw upomnienie i wezwanie do zaszczepienia w ciągu tygodnia. Jeśli jednak nie podporządkują się, mogą otrzymać karę, wynoszącą nawet do 10 tysięcy złotych. W praktyce jednorazowa grzywna wynosi najczęściej kilkaset złotych na każde z rodziców, jednak nie wyczerpuje procedury, bowiem można ją nakładać wiele razy. Górna poprzeczka łącznej wysokości kar wynosi aż 50 tysięcy złotych.

Rodzice mogą złożyć zażalenie na decyzję urzędników do ministra zdrowia, zaś gdy okaże się to nieskuteczne – przysługuje im odwołanie do sądu administracyjnego.
Źródło: rp.pl
RoM

PCh24.pl

Wersja do druku

ALI BABA - 06.07.17 0:29
Ungeimpfte Kinder sind gesünder DLA ZNAJĄCYCH NIEMIECKI..POD TYM TYTUŁEM B. CIEKAWY ART. NA PORTALU QUER-DENKEN.TV STRONA DRUGA /SIC
!!!/ PS POWYŻSZY TYTUŁ..DZIECI NIE SZCZEPIONE SĄ ZDROWSZE..!!
PS " JEST TO B. CIEKAWY PORTAL NIEMIECKI...TEMATYKA RÓŻNORODNA..GORĄCO POLECAM...

Lubomir - 16.04.17 10:04
Znam przypadki kiedy operacje chirurgiczne zostały wykonane bez zalecanych szczepień przeciwko żółtaczce. Wystarczyły opinie pacjenta na temat wysokiej odporności swojego organizmu i diagnoza lekarza. Wszystko przebiegło bez jakichkolwiek komplikacji i następstw. Może faktycznie w wielu przypadkach szczepień, nie powinno być urzędniczego przymusu?.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Lutego 1832 roku
Pierwszy koncert Fryderyka Chopina w Paryżu


26 Lutego 1861 roku
Zmarł Wojciech Chrzanowski, polski generał i kartograf, twórca pierwszej mapy ziem polskich w skali 1:300 000 (ur. 1793


Zobacz więcej