Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.11.14 - 23:17     Czytano: [1731]

Fikcyjny sklep internetowy

Tysiące osób zostało oszukanychKrakowscy policjanci zlikwidowali internetowy sklep, www.markowystyl.pl, który oszukiwał klientów, proponując sprzedaż markowych ubrań i obuwia po bardzo niskich cenach. Zakupiony towar nigdy nie trafiał do odbiorców. Oszukanych osób z całej Polski mogą być tysiące - informuje policja.


Dwóch właścicieli fikcyjnego sklepu zostało zatrzymanych w ostatni weekend przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z cyberprzestępczością.

Według śledczych oszuści próbowali podnieść swoją wiarygodność poprzez kupowanie tzw. polubień na serwisie aukcyjnym. Sami również zamieszczali pozytywne komentarze na stronie swojego sklepu.

Firma wydmuszka powstała 16 października i była nastawiona na wyłudzanie od ludzi znacznych kwot pieniędzy. Na dwóch kontach bankowych należących do firmy w ciągu zaledwie 3 tygodni dokonano obrotu na kwotę 400 tys. złotych. Policja zabezpieczyła konta oraz zadbała o to, żeby banki zablokowały 175 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na zadośćuczynienie dla osób poszkodowanych.

Mężczyźni w wieku 25 i 23 lat usłyszeli zarzuty oszustwa. Jeden z nich trafił do aresztu na trzy miesiące, a drugi został objęty policyjnym dozorem.

Jak twierdzi policja, oszukanych osób może być nawet kilka tysięcy. Poszkodowani dali się skusić niskimi cenami obuwia i ubrań znanych światowych marek. Ich błędem było to, że decydowali się na zakup bez sprawdzenia wiarygodności sklepu.

Policja prosi pokrzywdzone osoby o zgłaszanie się celem złożenia zawiadomienia o oszustwie.
bzm/policja.pl

wSumie.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

26 Maja 1972 roku
USA i ZSRR zawarły w Moskwie układ tzw. SALT I.


26 Maja roku
Święto wszystkich Mam


Zobacz więcej