Piątek 13 Grudnia 2019r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.12.11 - 11:32     Czytano: [2673]

Dział: Interwencje

Kolejny skandal w białostockiej prokuraturze
Prokuratura chce aresztować pobitą kobietę, oskarżyciela posiłkowego w swojej sprawie !

Białostocka urzędnik - pani Danuta Jahołkowska została dotkliwie pobita przez dwóch wyrostków, którzy – jak twierdzi – są synami sąsiadów. Co prawda od lat toczy się sąsiedzki spór, ale tym razem doszło do rękoczynów, które skutkowały pobytem w szpitalu powyżej 7 dni. Za zgodą p. Jahołkowskiej zamieszczamy poniżej zdjęcia przykładowych obrażeń.

Pech chce, iż rodzina rzekomych sprawców jest zaprzyjaźniona z wieloma miejscowymi funkcjonariuszami mundurowymi, więc młyny sprawiedliwości ruszyły, aczkolwiek w najmniej spodziewanym kierunku.
W sprawie przed Sądem Rejonowym w Białymstoku o pobicie p. Jahołkowskiej, Sąd Rejonowy zażyczył sobie opinii psychologicznej co do stanu psychicznego… - pokrzywdzonej.

W dniu 23.11.2009 r. psycholog Małgorzata Ewa Skalska wydała opinię, iż „nie stwierdzono zakłóceń w obrębie sfery pamięciowej”, ale „ konieczne byłyby badania pełne – psychologiczno – psychiatryczne w celu ustalenia pełnej diagnozy” ( skan opinii poniżej ).

Innymi słowy – pokrzywdzoną należy zamknąć na kilka tygodni na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego !

Oczywiście nikt pokrzywdzonej nie mógł do tego fizycznie zmusić, więc w dniu 6.01.2010 r. Sąd Rejonowy w Białymstoku WYROKIEM W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ uniewinnił oskarżonych wobec braku pewności co do poczytalności pobitej przez nich kobiety.

Sąd Okręgowy był jednak innego zdania i wyrokiem z dn. 30.04.2010 r. nakazał powtórzyć proces.
Radość Pani Danuty Jahołkowskiej nie trwała jednak długo, bo w trakcie przerwy w ponownej rozprawie przed Sądem Rejonowym, gdzie występowała jako oskarżyciel posiłkowy, została… zatrzymana przez policję i przewieziona do policyjnej izby zatrzymań, bez podania leków na astmę. Szybka interwencja pogotowia ratunkowego zapewne uratowała jej życie.

W następnym dniu przewieziono ją do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, gdzie usłyszała zarzut … ustnego znieważenia funkcjonariuszy policji, nota bene kolegów jej sąsiada.

Po przewiezieniu na przymusowe - tym razem – jednodniowe badanie psychiatryczne, zwolniono ją do domu. W ten sposób zapewniono sobie „mocny materiał dowodowy” w sprawie gdzie jest pokrzywdzoną.
To był dopiero początek orgii łajdactw wobec p. Jahołkowskiej, gdzie „wezwania” na kolejne przesłuchania policjanci „doręczali” jej na skrawku papieru wtykanym za drzwi.

Kulminacją był wniosek Prokuratury Rejonowej w Białymstoku z dnia 26.04.2011 r. o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec p. Danuty Jahołkowskiej, celem przeprowadzenia kilkutygodniowych, przymusowych badań psychiatrycznych na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego.

Pani Danuta Jahołkowska trafiła do Fundacji „LEX NOSTRA” niemal w ostatniej chwili…
W dniu 3.06.2011 r. Fundacja „LEX NOSTRA” przystąpiła do sprawy o zastosowanie tymczasowego aresztowania ( kopia poniżej), a także wystąpiła do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku z wnioskiem o objęcie nadzorem postępowania.

W dniu 6.06.2011 r. Sąd Rejonowy w Białymstoku nie uwzględnił wniosku prokuratury i nie zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania ( kopia postanowienia Sądu poniżej ).
Prokuratura Okręgowa w Białymstoku objęła nadzorem postępowanie.

W dniu 2.12.2011 r. funkcjonariusze policji, których dane nie udało się jeszcze ustalić, wyłamali drzwi w domu p. Jahołkowskiej, dokonali jej pobicia, a następnie siłą dowieźli do Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy. Na miejscu odmówiono przeprowadzenia badań psychiatrycznych pobitej p. Jahołkowskiej.
Podczas tego zdarzenia nie przedstawiono p. Jahołkowskiej żadnych dokumentów stanowiących podstawę prawną siłowego wtargnięcia do domu p. Jahołkowskiej, zatrzymania jej, oraz dowiezienia jej do szpitala psychiatrycznego.

Będziemy informować o dalszym ciągu skandalicznej sprawy !


Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji „LEX NOSTRA”
skany dokumentów i zdjęcia dostępne są na stronie Fundacji LEX NOSTRA:
www.fundacja.lexnostra.pl


.........................................................................................................
Z ostatniej chwili:(7 grudnia 2011)

Prokuratura Rejonowa w Białymstoku poinformowała p. Danutę Jahołkowską, iż funkcjonariusze policji wyważyli u niej drzwi ponieważ…
„jeden z policjantów został zamknięty przez p. Jahołkowską wewnątrz i inni musieli wyważyć drzwi, by go uwolnić”.
p. Danuta Jahłkowska mieszka na razie w domu bez drzwi, ponieważ zmuszona jest zakupić nowe, na które ją w tym momencie nie stać.

Znane są już także nazwiska trzech aspirantów policji, którzy w dniu 2.12.2011 r. wyłamali drzwi w domu p. Jahołkowskiej, dokonali jej pobicia, a następnie dowieźli ją do szpitala psychiatrycznego.

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji „LEX NOSTRA”

Wersja do druku

yonit - 11.12.11 22:29
Czytając uważnie tekst ,nie mogę zrozumieć jak to możliwe , by sprawa tak oczywista jak pobicie kobiety przez rozpoznanych i niekwestionowanych przez sąd sprawców, jest tak rozdęta i ma tyle pobocznych wątków.
Przecież to jest prześladowanie poszkodowanej . Jak można i w imię jakiej sprawy wielokrotnie kieruje się pobitą kobietę na badania psychiatryczne? Dlaczego tak brutalnie policja obchodzi się z poszkodowaną kobietą, przewożąc ją na wspomniane badania psychiatryczne zakutą w kajdanki ? Tych osobliwych zachowań policji i prokuratury jest więcej, bo choćby zmuszanie jakiejkolwiek osoby ,której za jej przewinienia nie grozi realna kara pozbawienia wolności- kierowanie na badania psychiatryczne bez jej zgody, to zamach na wolność.Ta sytuacja odbiega od zdarzeń ,gdy mamy do czynienia z realnym przestępcą .Jak można chorą ,przebywającą na zwolnieniu lekarskim osobę siłą wyciągać z jej mieszkania ,nie respektując prawa. Czy są równi i równiejsi? Są

yonit - 10.12.11 14:50
RZECZYWIŚCIE SKANDAL. Gdyby nawet pokrzywdzona była niepoczytalna i chora psychicznie , to nie umniejsza winy sprawców pobicia , którzy zostali wskazani przez pobitą a sąd zastanawiał się , który z nich bił a który patrzył. Wszystko co potrzebował prokurator i sąd było w zasięgu ręki , by sprawców skazać ,sprawiedliwie krzywdy naprawić i sprawę na jednym posiedzeniu zakończyć. Zabrakło jednak dobrej woli , by nie powiedzieć, że była bardzo zła wola, by nie nazwać tego wręcz zmową , ochroną sprawców.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13 Grudnia 1816 roku
Urodził się Werner von Siemens, niemiecki wynalazca i przemysłowiec (zm. 1892)


13 Grudnia 1966 roku
W Waszyngtonie zmarł Stanisław Mikołajczyk, polski polityk ludowy, premier rządu RP na uchodźstwie (ur. 1901)


Zobacz więcej