┼Üroda 29 Czerwca 2022r. - 180 dz. roku,  Imieniny: Paw┼éa, Piotra,

| Strona g┼é├│wna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Artur Sołonka
29.06.22 10:18
Drogi Lubomirze, wszystko idzie zgodnie z twoimi analizami:Jak zapowiedzia┼é szef Sojuszu, NATO szykuje si─Ö do rozmieszczania brygad na polskiej ziemi aby broni─ç Ukrainy - wedle "nowego modelu" nazywanego teraz w Brukseli "modelem NIEMIECKIM". Jest tylko jedna uwaga, ┼╝e Francuzi b─Öd─ů sobie wybiera─ç, czy... umiera─ç za Gda┼äsk, czy te┼╝ nie b─Öd─ů umiera─ç. Komentarz znaleziony w naszepismo.pl Pozdrawiam AS

 -------------------------------
Artur Sołonka
23.06.22 7:39
"Kur.a!" - ryczy do przewodnika. "Ile musz─Ö przej┼Ť─ç jeszcze"? Taka to jest lemingowa poetyka I przykro i g┼éupio si─Ö robi, ┼╝e si─Ö spotyka takiego Lubomira - niby to Polaka w polskim mie┼Ťcie! AS

 -------------------------------
Irek Mrugała
21.06.22 21:23
Pa┼ästwo Polskie jest zakochane w swojej historii i odkry┼éo nawet potrzeb─Ö zapocz─ůtkowania ┼Ťwi─Öta: Narodowego Dnia Powsta┼ä ┼Ül─ůskich i chwa┼éa za to. Kiedy Niemcy i Rosjanie obchodz─ů swoje 'dni jedno┼Ťci narodowej', warto budowa─ç w┼éasn─ů konsolidacj─Ö. Jednak mo┼╝na odnie┼Ť─ç wra┼╝enie, ┼╝e marginalizujemy antypolskie ruchy, jak np. tzw. ruch autonomii ┼Ül─ůska czy tzw. narodowy dzie┼ä pami─Öci ofiar wyp─Ödze┼ä - kreowany przez Niemc├│w zamieszka┼éych w Polsce. Polska r├│wnie┼╝ bagatelizuje przemycanie do powszechnego u┼╝ytku niemieckich nazw polskich miejscowo┼Ťci, jak Danzig, Breslau, Kattowitz czy Tarnowitz. Tutaj Niemcy nie akceptuj─ů symetrii. Nie wprowadzaj─ů do powszechnego obiegu nazwy Gryfia, na okre┼Ťlenie stolicy Pomorza Przedniego czy nazwy Budziszyn - na okre┼Ťlenie stolicy ┼üu┼╝yc G├│rnych. Dialekt kaszubski czy historyczny j─Özyk po┼éabski lub ┼éu┼╝ycki - w krajach rz─ůdzonych przez niemieck─ů wi─Ökszo┼Ť─ç, s─ů traktowane jako problemy niszowe, nie zas┼éuguj─ůce na przypomnienie, na jak─ůkolwiek uwag─Ö czy na upowszechnianie

 -------------------------------
Irek Mrugała
21.06.22 14:01
Nie powinno mie─ç znaczenia, jednak najwyra┼║niej przy doborze towarzystwa - ma znaczenie niemieckie pochodzenie rumu┼äskiego prezydenta, Klausa Iohannisa. Reprezentuje on na og├│┼é podobne stanowisko dyplomatyczne i polityczne, co Berlin - wci─ůgaj─ůc Rumuni─Ö do nieformalnej Osi Berlin-Moskwa-Pary┼╝-Rzym. Oby propozycje Londynu oraz Waszyngtonu i Warszawy, propozycje Nowej Unii Europejskiej i Unii Euroatlantyckiej - zmieni┼éy te niekorzystne mody polityczne. Oby w nowych uk┼éadach znalaz┼éo si─Ö miejsce dla ambitnej Ukrainy

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:
Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:


GI KWORUM ISTNIEJE
OD 2.10.2006 ROKU

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony┬áo zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

29 Czerwca 1930 roku
Urodził się Sławomir Mrożek, dramatopisarz, satyryk, prozaik, rysownik. Zmarł w 2013 roku w Nicei


29 Czerwca 1941 roku
Zmarł Ignacy Jan Paderewski, pianista, kompozytor, polityk.


Zobacz wi─Öcej