Czwartek 20 Stycznia 2022r. - 20 dz. roku,  Imieniny: Fabioli, Mi┼éy, Sebastiana

| Strona g┼é├│wna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Historyk
18.01.22 23:23
W Algierii, Francuzi, po wojnie, nie pytaj─ůc nikogo o zgod─Ö, zrobili sobie poligon atomowy i robili wybuchy.

 -------------------------------
Historyk
18.01.22 23:18
Teraz by nam si─Ö bardziej przyda┼é opis tego co si─Ö dzieje w Chile. Jeste┼Ťmy akurat na pocz─ůtku drogi jak─ů pi─Ö─çdziesi─ůt lat temu CIA, Pinochet i Chicago Boys, wyznaczyli Chilijczykom. Polacy powinni pozna─ç, dok─ůd ta droga zmierza.

 -------------------------------
Historyk
18.01.22 23:07
Wrog├│w to my mamy ale w sejmie. Ilu pos┼é├│w ma elementarn─ů wiedz─Ö o rz─ůdzeniu pa┼ästwem?? Ile os├│b w radach nadzorczych pa┼ästwowych zak┼éad├│w ma kompetencje i do┼Ťwiadczenie do tego za co dostaje wysokie synekury?? W polskim sejmie mamy 100% os├│b otumanionych nienawi┼Ťci─ů. Czy osoba nie maj─ůca kompetencji dodatkowo zion─ůca nienawi┼Ťci─ů jest w stanie podejmowa─ç jakiekolwiek korzystne decyzje: dla siebie i dla og├│┼éu?? Obca agentura da┼éa polskim niekompetentnym pos┼éom, dobrze p┼éatne zaj─Öcie fa┼észyw─ů polityk─ů. Polak nie wie, co to jest polityka, nie zna historii, a co mu powiedz─ů przyjmuje za prawd─Ö. W polskim sejmie si─Ö nie liczy: koszt├│w i zysk├│w. Polak od wiek├│w jednym robi na z┼éo┼Ť─ç a drudzy si─Ö nim wys┼éuguj─ů. Chi┼äczycy dzi─Öki komunizmowi, przeskoczyli w jedno pokolenie z XIX w. w XXI w. Polak tkwi dziesi─ůte pokolenie w XIX wieku. Komunistom uda┼éo si─Ö jedynie Polaka awansowa─ç, z parobka na murarza i na tym zako┼äczy┼é si─Ö nasz awans.

 -------------------------------
Historyk
18.01.22 22:52
Zagadk─ů dla historyk├│w jest, jak to si─Ö sta┼éo, ┼╝e zes┼éani na Sybir Polacy, kt├│rzy w umierali w bolszewickich katowniach, oczekiwali z niecierpliwo┼Ťci─ů Niemc├│w, ┼╝eby ich wyzwolili. Nagle Polacy dostali bro┼ä i razem z ze swoimi katami strzelali do oczekiwanych wybawc├│w. Dlaczego Polak nie strzela┼é do swojego kata?? Niemcy nam co┼Ť oferowali za krew Polak├│w na Syberii, gdy b─Öd─ů walczy─ç po ich stronie, i to jest tajne. Gen. Sikorski pojecha┼é w┼éa┼Ťnie handlowa─ç polsk─ů krwi─ů Sybirak├│w z Anglikami. Perfidni Anglicy znowu nas wykiwali. Polska jest takim miejscem gdzie siedz─ů obce agentury i robi─ů nam zamieszanie. Polak zamiast si─Ö trzyma─ç s─ůsiad├│w, to jest przez obcych wykorzystywany do swoich interes├│w.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:
Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:


GI KWORUM ISTNIEJE
OD 2.10.2006 ROKU

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony┬áo zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

20 Stycznia 1320 roku
Władysław I Łokietek został koronowany w katedrze na Wawelu na króla Polski.


20 Stycznia 1895 roku
Po raz pierwszy u┼╝yto promieniowania rentgenowskiego (promieni X) w celach klinicznych


Zobacz wi─Öcej