Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 23 Lipca 2021r. - 204 dz. roku,  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.06.08 - 17:46     Czytano: [31663]

Dział: Interwencje

APEL DO bolkaBolek idzie w zaparte!

Dokumenty przeanalizowane przez Piotra Gontarczyka i Sławomira Cenckiewicza w swej książce ,,SB a L. Wałęsa. Przyczynek do biografii” jednoznacznie wskazują, że TW PS. „BOLEK” to L. Wałęsa.

Żeby zrozumieć Bolka [czyt. L. Wałęsa], trzeba mieć w pobliżu tłumacza. Dlatego też, kiedy Bolek mówi, że ,,nie ma nigdzie mojego podpisu” to wypowiedz Bolka po przetłumaczeniu należy czytać: nie ma i nie będzie, bo wyczyściłem. Dziś nie ulega wątpliwości, że Bolek, to największy zdrajca i kłamca w historii powojennej Polski. Osobiście wierzyłem, że dożyję dnia, kiedy prawda o tym agencie bezpieki, ujrzy światło dzienne.

Gdyby nie zdrada Polski i Polaków przy okrągłym stole, oraz strach przed lustracją który zaowocował bandyckim napadem na rząd J. Olszewskiego, dziś nasza Ojczyzna byłaby zupełnie w innym miejscu i pod zupełnie innymi rządami.

O tym wszystkim pisałem już wcześniej w artykule "Wścieklizna atakuje Polskę". Jako były internowany oskarżam Bolka o to że:

1 - w latach 70-tych jako TW bezpieki zdradzał swych kolegów ze stoczni, doprowadzając swą nikczemną działalnością do ich aresztowań

2 - zdradził Polskę i Polaków przy okrągłym stole wspierając komunistów

3 - nie dokonał rozliczeń zbrodniarzy komunistycznych i zbrodniarzy stanu wojennego

4 - zdradził ideały Solidarności, i dokonał podziału związku

5 - dokonał bandyckiego napadu na rząd J. Olszewskiego zatrzymując lustrację

6 - w czasie swej prezydentury niszczył dokumenty usuwając ślady swej agentury jako TW Bolek

7 - ubliżał prezydentowi RP nazywając go durniem

8 - swą agenturalną działalnością zniweczył nadzieję Polaków na rozliczenie niesprawiedliwości z czasów PRL, co ostatecznie przyczyniło się do panoszenia się komunistów w życiu publicznym i powrotu do polityki zdrajców .

Pragnę wierzyć, że pomimo niezbitych dowodów swej nikczemnej działalności, pozostała mu jeszcze odrobina honoru. Dlatego jako były internowany zwracam się do Bolka z apelem!!

Stanowczo żądam!!

1 - poprosić w antypolskich mediach o ogólnopolską konferencję prasową i przeprosić Polskę i Polaków za swą współpracę z bezpieką oraz całe zło jakie wyrządziłeś Polsce i Polakom od 1989 roku -zdrada, wspieranie komunistów i zbrodniarzy stanu wojennego, podział związku, zatrzymanie lustracji.

2 - zwrócić Nagrodę Nobla

3 - publicznie jako zdrajca i kłamca zdjąć z klapy Matkę Boską i na oczach Polski „strzelić sobie w łeb”.

Grzegorz Michalski
przedstawiciel St.Internowani.pl
USA/Canada
Czerwiec/18/2008

Wersja do druku

Modus Vivendi - 18.06.15 12:49
Myśli nieokrzesane na temat Komoruskiego pasujące również do autora słów "nie chem ale muszem".

"Lepiej, żeby z myślenia w ogóle wycofał się ten nasz prezydent RP.
Co myśl z ust jego gołębiem wyfrunie, to wraca sierpem i młotem".

Kula Lis - 15.05.15 9:29
Wałęsa; człowiek z czego? Fragmenty nowej książki Sławomira Cenckiewicza Tytuł tych wstępnych rozważań nawiązuje do artykułu Lecha Bądkowskiego Człowiek z czego?, który znalazł się w zbiorze esejów pod wspólnym tytułem Lech Wałęsa wydanych w 1981 r. Tekst Bądkowskiego ma swój wymiar profetyczny, choć kwestię ostatecznej oceny Wałęsy, jego roli i znaczenia w polskich dziejach uznawał co oczywiste za wciąż otwartą. Bądkowski był wobec niego krytyczny, ale nieuprzedzony.

Otwarcie pisał o jego wadach i brakach, o niezdolności do podjęcia pracy nad sobą, o pysze, politycznym cwaniactwie i nieznoszeniu jakiejkolwiek krytyki. Pisał o tym, zastanawiając się, do czego to wszystko doprowadzi Wałęsę i Sprawę, której na skutek zbiegu przypadków stał się reprezentantem. Dostrzegał w nim wielkość, a zarazem zapowiedź tragedii.

Lech Bądkowski szczęśliwie nie doczekał chwili, kiedy wszystkie jego warunkowe zastrzeżenia i wątpliwości potwierdziły późniejsze losy Wałęsy. Ze zdradą i zaparciem się przyjaciół włącznie.

Obrona przed kłamstwem

Skąd wzięły się we mnie myśl i poczucie, że powinienem napisać nową książkę o Lechu Wałęsie? Dlaczego podejmować trud ponownego grzebania w niekończących się łańcuchach kłamstw? Po co wracać do ponurych katalogów zdrad, cynicznych kombinacji, przewrotnych manipulacji człowieka, którego fałszywy mit stał się fundamentem społecznego i państwowego kłamstwa? Na pewno nie z obsesji czy osobistej chęci rewanżu wobec człowieka, który niemal w każdym miesiącu, a w zależności od aktualnej sytuacji i kondycji nawet częściej, obraża mnie w swoich wypowiedziach i emocjonalnych wpisach na internetowym blogowisku. Jeśli już miałbym kogoś bronić przed nieustanną agresją, wyzwiskami i nienawiścią tego człowieka, to byłyby to przede wszystkim ofiary jego własnej działalności donosicielskiej Henryk Lenarciak, Henryk Jagielski, Jan Jasiński, Józef Szyler, Kazimierz Szołoch Niektórzy z nich już nie żyją i nikt za nimi się nie ujmuje, kiedy nasza ikona ciska wyzwiskami na lewo i prawo, dodając prowokacyjnie, że łaskawie może im wybaczyć to, że rzekomo zaszkodzili mu maksymalnie po Grudniu 70. Symbolem wszystkich tych, których Wałęsa bezkarnie i permanentnie obraża nawet po śmierci pozostaje Anna Walentynowicz.

Nieprzebierający w środkach agresywny laureat Pokojowej Nagrody Nobla reklamowany jest przez obecnego prezydenta, premiera, rząd, polityków, samorządowców, prorządowych edukatorów i pseudohistoryków oraz przemożne lobby medialne jako nasza ikona i dobro narodowe. Owo dobro narodowe co jakiś czas pokrzykuje na wszystkich Polaków, poucza, naucza i obwieszcza kolejne życiowe mądrości jako wszechwiedzący ekspert. A dominujące media niemal codziennie przywołują postać Wałęsy, dawnego ulubieńca i mędrca Europy, jako człowieka powszechnego zaufania i autorytet moralno-polityczny. Oglądając TVN lub czytając Gazetę Wyborczą, można odnieść wrażenie, że noblista jest dobry na wszystko. W tej propagandowej nachalności do perfekcji doszli platformerscy samorządowcy Gdańska, którzy w zimie urządzają konkurs na najlepszego Lecha ulepionego ze śniegu i lodu, stawiają jego biust na cokole restaurowanego Neptuna na Długim Targu, latem zaś organizują zawody na piaskowy pomnik Lecha na gdańskiej plaży. Dzieł tych musi strzec jednak straż miejska, bo miłość do Wałęsy nie zna granicy.

Bez nadziei

Porzućcie wszelką nadzieję ten wers z Piekła Dantego powinien być umieszczany przed wejściem do wszystkich kinowych sal, w których film Wałęsa. Człowiek z nadziei Andrzeja Wajdy będzie wyświetlany. Nie ma nadziei ani dla Wałęsy, ani dla twórców obrazu, którzy z piekielną zaiste zajadłością przez sto minut zmuszają widza do uwierzenia, że hulaj dusza, piekła nie ma. Z konfidenta SB można zrobić bezinteresownego ofiarnika, nieposiadającego nic poza roboczą kufajką. Z tchórza, który zawsze stawał po stronie silniejszego jedynego, który wbrew uciekającym tłumom samotnie rzuca się na oddziały ZOMO. Z kapusia naprowadzającego SB na jej ofiary bohatera skaczącego na pomoc miażdżonemu przez gąsienice czołgu koledze.

Ale czy to jest pierwsze takie kłamstwo misternie utkane w obronie postaci symbolizującej trwanie w Polsce układu władzy, zbudowanego na zbrodniach i okrucieństwach oraz oszustwach na wielką skalę...

POPIERAM - 14.05.14 2:31
jedynie trzecie zadanie jest na miejscu, jako byly wojskowy obowiazuja go honorowe standardy ....

wolna europa - 22.12.13 8:39
ten człowiek wielu patriotów zniszczył a dzisiaj chce wstąpić do ZOMO

york - 14.04.13 11:34
Na Boga Szanowni Państwo dlaczego „czepiacie” się BOLKA, przecież odegrał on epokową rolę w historii Trzeciej Rzeczpospolitej, bo podobnie jak biblijny Mojżesz przeprowadził bezpiecznie przez Morze Czerwone Naród Wybrany do Ziemi Obiecanej, tak i BOLEK przeprowadził bezpiecznie przez Wzburzone Morze Jesieni Ludów wszystkich swoich kumpli z PZPR, SB, WSI i im podobnych do „kapitalizmu” Trzeciej Rzeczpospolitej.

Polonistka - 13.04.13 0:55
Bolek, czyli Wałęsa to pospolity oszust! Mało tego, to kłamca i złodziej! Do tej pory nie rozliczył się z pieniędzy, które otrzymał z państw zachodnich, dotujących wtedy jego związek" Solidarnośc"Od Jana Pawła II otrzymał tysiące dolarów na działalność jego związku i do dzisiaj się nie rozliczył! Dolary z Watykanu pochodziły z banku IOR, gdzie mafia prała pieniądze, a tym bankiem watykańskim zarządzał biskup Marcinkus, który za machloje został przez Pawła II wyekspediowany do Ameryki, aby uciszyć skandale i oszustwa w Banku Watykańskim!

krotexoo - 26.02.12 1:02
Podziwiam Pana za odwagę. Naprawdę w poniedziałek w programie "Fakty po faktach" Pan Prezydent rzekł co zrozumiałem bez tłumaczenia: "Kto będzie mnie tak nazywał, będę sądził, nie przepuszczę nikomu, puszczę z torbami". Coś takiego, więc znając polskie realia, bo ja tutaj niestety żyję bałbym się tak pisać to co Pan odważył się napisać, choć bojący nie jestem, ale nie mając kasy nie chciałbym się zmierzyć z Bolkiem w Sądzie. Więc nie wiem kim był Bolek, choć książkę Pana Centkiewicza i Gontarczyka przeczytałem jednym tchem i po przeczytaniu boję się napisać kim był Bolek. Wiem tylko, że był taki człowiek i w dniu 13 listopada w 1971 roku, gdy ja się rodziłem ten Bolek miał zamiar spotkać się z oficerem SB, ale do spotkania nie doszło, tak jest w notatce. Wspaniała książka. Fajny tekst powyżej.
Pozdrawiam Pana i cenię za odwagę.

taczka - 04.12.11 6:50
Szanwny Panie MICHALSKI - jak to dobrze że któś jeszcze to pamięta. Nie potrzebne sa przekręty spec. komisji sejmowych?, nie potrzebny jest Trybunał Konstytucyjny?, niepotrzebne sądy - dyspozycyjnie niezależne?. Potrzebny jest Zdrowy niezakłamany Naród i prawdziwi Polacy z pamięcią. A teraz ponownie A. Wajda z L. Walęsą, za pieniądze podatników, stworzą dzieło historyczne? i nie trzeba abyśmy musieli nadstawiać następny policzek - twarz Polski została już dawno stracona - taczka.

taczka - 04.12.11 2:01
Popieram apel do bolka - oraz spełninienia wszystkich żądań - ta drobna część rozliczenia z Narodem jest potrzebą i nakazem względem całego Społeczeństwa POLSKIEGO.

nn - 03.12.11 22:06
POPIERAM GORĄCO PANA APEL DO NAJWIĘKSZEGO ZAŁGANEGO ZDRAJCY POLSKI I POLAKÓW - bolka szwędały, któremu w krytycznym momencie zaufały miliony Polaków, a ten judaszowy zdrajca bez honoru, załgany ubecki konfident sprzedał Polskę komunistom i sowieckim agentom i obalił pierwszy niepodległościowy autentyczny polski rząd Jana Olszewskiego. Zdradził i donosił na swoich kolegów, najbliższych współpracowników, którzy przez tą buta- gnidę trafiali do więzień, byli internowani i prześladowani. I TAKA ZAŁGANA ZDRADZIECKA CYNICZNA BUTA- KANALIA MA CZELNOŚĆ OBNOSIĆ SIĘ, AFISZOWAĆ PUBLICZNIE I NOSIĆ WIZERUNEK MATKI BOŻEJ W KLAPIE?? GDYBY CHOCIAŻ TA KANALIA WIEDZIAŁA, CO TO HONOR- TO ZDJĄŁ BY WIZERUNEK MATKI BOŻEJ ZE SWEJ KLAPY I STRZELIŁ BY SOBIE W SWÓJ PUSTY GŁUPI ZDRADZIECKI ŁEB ALBO NAŁOŻYŁBY NA NIEGO POWRÓZ. TAK KOŃCZĄ ZDRAJCY, TAK SKOŃCZYŁ JUDASZ.

mariola - 26.04.11 21:10
Witam Państwa bardzo serdecznie !
To dobrze, że ktoś przypomina PRAWDĘ, bo u nas ta prawda jest wypaczona
i ludzie za kilka lat już nie będą wiedzieli jak naprawdę było z L. Wałęsą
odpiszę wierszem...
ZUPEŁNIE ZAPOMNIAŁ
Pan Wałęsa się obraża,
ordery oddaje...
Lecz on małość swą obnaża
i swoje zwyczaje
Głośno krzyczy wszem i wobec, że
wyjedzie z Kraju,
a to tylko jego baju - baju
Słów swoich nie waży,
mówi to co czuje
i na wszystkich dookoła
najzwyczajniej pluje !
A my...nie pozwolimy historii zafałszować
nie pozwolimy - nawet Wałęsie -
prawa do tego uzurpować
Wiemy doskonale...
Kim był Bolek,
a kim Olek...
Czyżby pan Wałęsa
zupełnie zapomniał,
co mówiła mama, że...
Prawdziwa cnota
obroni się sama !
Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie
www.mariola-wiersze.blog.onet.pl

Richard - 11.02.11 23:37
Ta kanalia jak rowniez slepiec i ubecki general, zdrajcy dawno juz nie powinni oddychac.

Nara - 24.11.10 13:38
Bolek ma jeden honor a swinia drugi.Gdyby byl w czesci czlowiekiem nigdy by sie nie chelpil tym,ze to On zrujnowal ludzi pracy.Czlowiek ktory nie umial sklecic najprostszeggo zdania dostal dwa tytuly hrabiowskie i ponad 100 honoris kauza oraz ponad 20 odznacze z roznych panstw.Widzimy wiec jakim zagrozeniem gospodarczym byla Polska.Swiniopas z PGRu wyprowadzil wszystkie spolecznosci post.kom.MJamy teraz obraz Korei jak Ci ludzie chca sie stac potega gospodarcza swiata.Nawet istnieje grozba III wsw.aby sie zjednoczyc.

podajdalej11 - 03.11.10 15:06
Od.podajdalej11 Nov, 03/2010 USA
Odezwa Rezerwisty do Rodakow!!!
Rodacy zadawajmy pytania kiedy? obecnie zyjacy Prezydenci RP zaczna w imie jednosci narodowej dochodzenie wykluczajace ponad wszelka watpliwosc udzial Prezydenta RP, Ryszarda Kaczorowskiego w decyzi wymuszania ladowania w Smolensku i wspolnego picia alkoholu z Prezydentem RP, Lechem Kaczynskim .
Uwazam ze jest to wskazane w podziekowaniu za przekazane insygnia wladzy panstwowej.
Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.47Szps.
P.S. Jezeli Prezydenci RP takiej woli nie maja to moze zaproponuja
Panu Jaroslawowi Kaczynskiemu, role Ambasadora w tej sprawie jako 100% gwaranta wyjasnienia
katastrofy Smolenskiej do konca. Zostawiajac sobie role kosultantow w tej sprawie.
Wiecej info pod haslem: swiatla zdradzieckie, Mr.jan tarwid, 47Szps,zagadka szachowa.

~Wiga - 21.10.10 8:02
TW Bolek Wałęsa jest zdrajcą narodu Polskiego. On i jego pobratyńcy=zdrajcy dokonali zamachu stanu na rząd Olszewskiego, wszyscy ci co głosowali za obaleniem tego rządu, powinni stanąć przed Trybunałem Europejskim. Oni nadal są w polityce, a "kolesiom" żyje się doskonale. Film "Nocna zmiana" jest tego oczywistym dowodem.

Mocny z emigracji - 24.08.10 17:47
Muszę dodać : Wałęsa(Bolek) nie rozliczył się i nie został rozliczony merytorycznie z przekazywanych na jego ręce przez Zagraniczne Biuro "Solidarności" w Brukseli oraz Kulturę Paryską dolarów z całej diaspory.
Pieniądze przekazywane dla NSZZ"Solidarność" oraz robotników którzy
tracili zarobki w wyniku strajków.Z tych darowizn darowizn skorzystali
przyszli wykreowani milionerzy ze Związkowej czołówki z Bolkiem na czele.
Pozdrowienia dla Grzegorza.

milasek - 23.02.10 16:05
Dożyliśmy czasów w których ci, którym pluje się w twarz ,obcierają ją rękawem i z uśmiechem na wrednej mordzie, stojąc po pachy w bagnie żydokomunistycznego bestiialstwa, -pytają, co ?, znowu pada ?. Takich mamy "bochaterów narodowych",celowo pisane przez "ch". To śmiecie niewarte splunięcia. Szkoda Pańskich starań. To jest "klasa" sama w sobie tak prześmierdła sponiewieranym ludzkim ścierwem, że nie ma takiej głębokości pod ziemią, która przez kolejnych dziesięć pokoleń ten smród pom nich zniweluje, bo nie zlikwiduje go nigdy. Na co więc Pan liczy ?.
Czy kiedykolwiek zdażyło się Panu nawiązać choćby wzrokowy kontakt z dowolnie wybraną świnią ?.
A Panią Elę poproszę o spotkanie. To co chciałbym jej powiedzieć nawet kołtuńskiej cenzury nie przejdzie. To chyba przedstawicielka nowej wersji Polskiej Historii. Chyba że była uczestniczką międzyplanetarnego lotu, który na czas o korym mowa przeniósł ją w czasie. A tak w ogóle Pani Elżbieto, proszę sprawdzić w śród najbliższych czy aby na pewno wie Pani gdzie przebywa. Nieznajomi, jak ja, mogą Panią potraktować gorzej ode mnie !.

lokator - 08.10.09 15:18
4 (oczywiście przed 3:)) oddać wszystkie zrabowane dokumenty(jeśli jeszcze są)
5 Napisać spis tajnych porozumień magdalenkowych z nazwiskami i co dla nas wszystkich najważniejsze z uwypukleniem czasów które mają dopiero nastać.
6 Podać nazwiska sprawców różnych "dziwnych" śmierci podczas wykrywania afery FOZZ.

Ale ta gnida ma wszczepiony chip z jakąś inną przeszłością -on naprawdę myśli że jest bohater i rozwalił socjalizm!Jak się na niego patrzy to mam wrażenie że on nie udaje...medycyna technika oraz hipnoza czynią cuda.

Witold - 29.08.09 7:50
Głęłbokie słowa uznania za powyższy artykół.
Pani Elu proszę aby Pani popatrzyła na przemiany jakie się dokonały w kraju
po zamachu na Olszewskiego. A co do sądów to niech się pani nie ośmiesza.
Witold Cinik

Arkadiusz Lupiński - 04.05.09 11:17
Pan Wałęsa obiecywał swego czasu,że ujawni publicznie kim był TW BOLEK ?Miał to uczynić po ukazaniu się książki pana Cenckiewicza o Lechu Wałęsie nakładem IPN. Tymczasem ukazała się kolejna książka , tym razem pana Zyzaka a b. prezydent milczy.
Czy pan Wałęsa kryje kogoś ważnego ,obecnie ,,na świeczniku,,
czy po prostu kryje samego siebie ?

Rozczarowani - 13.03.09 22:09
Bolka posądzano od dawna ,ale twierdził,że to nieprawda.Były Prezydent Wałęsa ,podobnie jak inni obiecywał i zawiódł Naród,który głosował na bohatera Wałęsę.Wybrany skoczek przez parkan bohater kilkudniowy śmieje się z doradcami że "wykpili"nas .Do czasu panowie kpiarze ,Wy nas jeszcze nie znacie,ale jak nas poznacie to Was rodzone matka nie pozna.Adieu.

ARKA.DY. - 08.03.09 11:14
Pani Ela ma racje,tylko w zakoniczeniu-Stek bzdur.

wiarusy - 06.03.09 22:30
Ile osób tyle myśli i poglądów.Starsi Bracia pamiętają od czasuPiłsudskiego i wcześniej aby wpływać na młodszych braci .Zawsze są blisko rządzących ,albo udając Polaków i katolików biorą się do dzieła.Historia lubi się powtarzać,więc mamy dziś powtórkę.Czy otumanieni mediami polskojęzycznymi ogłupieliśmy i sięgneliśmy do dna?Dziś podczas protestu Zbrojeniówki p Tusk chwalił się,że przyzwyczaił się do tego.Wszystko jest dobrze,gdyby było żle to by ustąpił.Wierzycie Państwo w taki "cud"?.

Ela - 28.02.09 23:29
No nie no, genialnie. Pan żąda... Z wielkim wykrzyknikiem. A pisząc i mówiąc niech Pan lepiej mówi i myśli tylko i wyłącznie za siebie. Mocne słow- bo w internecie można wszystko. No bo można. Tylko prosząc o coś tak "oficjalnie" na proszę się zastanowić 10 razy nim się coś zamieści. Bo może inni tego nie żądają. Pan oskarża? A to ciekawe, jeśli ma Pan dowody, to proszę bardzo. Droga wolna do sądu. Tylko szkoda, że on już raz orzekł. A tak swoja drogą to wolę wierzyć niezawisłym sądom, niż jakimś oskarżeniom i żądaniom.
Pisze Pan, że demokracji nie ma bo niektóre wypowiedzi są przez Lecha Wałęsę o nim samym odrzucane? Jego święte prawo czytać i umieszczać na swoj temat co tylko mu się chce. A swoja drogą, to ciekawa jestem, czy mój post się ukaże. Jeśli nie, albo zoostanie zmieniony, to przykro mi bardzo, ale sam Pan będzie sobie przeczył.
P.S. Szczerze mówiąc, to żałuję tego straconego czasu na tę strona. Stek BZDUR!

Piotr Zabielski - 05.02.09 5:53
Integrujmy Polonie a piszac wszelkiego rodzaju
propozycje zacznijmy od tego abysmy napisali
sami o sobie. Kim jestesmy dzis dla polski i czego
dokonywalismy. Jak mozna sprawdzic dzialalnosc
na Obczyznie i jak przejac to co najwartosciowsze.
Kiedy np. wzialem udzial w protescie, kiedy wyslalem
list w obronie tych, ktorzy w Polsce czynia cos dobrego
i traktowani sa jak przestepcy. Jak mam dopracowana
wymiane informacji abym mogl innym przekazywac
niezwlocznie to co najwazniejsze w zyciu Polski. Kogo
uwazam na czlowieka ktory wlada jezykiem prawdy itp.
Nie macie do kogo pisac o tym to zacznijmy czasowo
ode mnie. Pozdrawiam serdecznie i zycze SZCZESC BOZE.
dla jawnej, odwaznej i patriotycznej korespondencji i
poczynan za ktore kazdy bierze pelna odpowiedzialnosc
przed soba, Bogiem i Narodem POLSKIM !

Piszac do mnie prosze pisac subject:
ROYAL POLONIA RP + swoje imie
Piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP
www.rodzinywyborcow.net

Janusz W. - 05.08.08 14:22
Apel mocny ale sluszny! Znam Grzegorza Michalskiego jeszcze z okresu dzialalnosci w regionie Wlkp oraz w Zarzadzie Regionu Wlkp NSZZ S. Byl jedynym ktory usunal z zakladu PZO ,,DOMENA" lidera organizacji partyjnej w tamtym czasie. Szykanowany i jako jedyny internowany z zakladu. Czlowiek ktory nigdy nie zmienia swych pogladow, swietnie nadajacy sie na przwodzenie. Pozwole sobie zaapelowac do Polonii w USA, Polonio Amerykanska, macie obok siebie symbol walki i nieugietej postawy, wykorzystajcie to, niech Grzegorz Michalski poprowadzi Polonie, a wzrosnie jej sila, co doprowadzi do zmian w Polsce. Janusz W.

Marian - 12.07.08 20:26
Apel mocny, ale nic z tego nie będzie. W Polsce jest UKŁAD i nic go na razie nie ruszy.
Wałęsa, gdyby rzeczywiście mówił prawdę, to nie bałby się konfrontacji, stawił by czoła tym, którzy go oskarżają. On jednak poszczekał, poszczekał, pogroził wszystkim sądem i schował się w jamie. Miały powstać jakieś komitety obronne, inspirowane przez "Gówno Prawdę" i co, i nic. Ludzie olali... Jest UKŁAD na samej górze, na dole jest totalna olewka i w jedną i w drugą stronę i dla tego UKŁAD egzystuje.

Zygmunt Jan Prusiński - 30.06.08 9:34
TAKIE DROBIAZGI ALE OBYCZAJOWO WAŻNE

Pewien znajomy który pracował w Stoczni Gdańskiej im. "Lenina" opowiadał mi jak słynny Lech uganiał się za kobitkami w Stoczni. Były to kobiety jeżdżące na wózkach i te pracujące na suwnicach.

Wczoraj inny znajomy opowiedział mi ciekawostkę znaną, z lat tamtych, jak to Stocznia Gdańska im. "Lenina" musiała płacić alimenty kobiecie, bo została zgwałcona przez kilku stoczniowców, w dziwnych okolicznościach... Pisały o tym gazety.

Zastanawia mnie ten fakt, że jeśli Lech był taki "rycerski", to może wie coś więcej o tej przygodzie...?

Znajomy był bardziej podejrzliwszy i poszedł dalej, ale ja nie będę bawił się w dociekliwego...

Pozdrawiam Czytelników KWORUM -
Zygmunt Jan Prusiński, 30 czerwca 2008 r.

Zygmunt Jan Prusiński - 28.06.08 17:55
WIADOMOŚĆ ZE STACJI TELEWIZYJNEJ "SUPERSTACJA" !

Z niedowierzaniem Panie Grzegorzu usłyszałem, że Lech Wałęsa mógł być agentem dla Związku Radzieckiego !

Muszę wyczekać by ponownie to zobaczyć, bo na pewno powtórzą.

A na pierwszej stronie dzisiejszej GW, "michniki" bronią swojego "bohatera"!

Co się porobiło w Polsce, Bóg raczy wiedzieć.

Pozdrawiam Pana i Czytelników KWORUM -
Zygmunt Jan Prusiński
28.06.2008 r.

ja - 26.06.08 20:56
mocno powiedziane - czy ktos zrozumie ten apel? na pewno nie walesa. Tylko czlowiek honoru moze cos takiego zrobic i zrozumiec ten apel. Takich ludzi jest malo a walesa na pewno nim nie jest....

Wszystkich komentarzy: (30)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

23 Lipca 1842 roku
Urodził się Henryk Jordan, polski lekarz, pionier wychowania fizycznego w Polsce (zm. 1907)


23 Lipca 1909 roku
Zmarł Zygmunt Noskowski, polski kompozytor, pedagog, dyrygent i krytyk muzyczny (ur. 1846)


Zobacz więcej