Sobota 18 Stycznia 2025r. - 18 dz. roku, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
| Strona główna | | Mapa serwisu
dodano: 20.05.15 - 15:31 Czytano: [992]
Dział: WPiS
Nowy WPiS. 82 strony lektury na wysokim poziomie
W sprzedaży jest już dostępny majowy numer naszego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. A w nim jak zawsze najbardziej aktualne sprawy i tematy. Piszemy m.in. o zbliżającej się drugiej turze wyborów prezydenckich, stanie polskiej gospodarki i roli Rosji w polityce międzynarodowej. 82 strony lektury na wysokim poziomie!
W bieżącym numerze:
● Zauważmy polityków odważnych i uczciwych – homilia abp. Józefa Michalika wygłoszona podczas krakowskich uroczystości ku czci św. Stanisława w niedzielę 10 maja 2015 r. Mądre, pełne troski o naszą Ojczyznę słowa skierowane m.in. do polityków.
● Bez oparcia w wierze Andrzej nie byłby w stanie tego udźwignąć – Adam Sosnowski rozmawia z prof. Janem Dudą, ojcem kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy. Z wywiadu można dowiedzieć się m.in. czy Andrzej Duda lubi sport, jakie książki czytał w dzieciństwie i jaki ma kontakt ze swoimi dwiema młodszymi siostrami.
● Projekty gospodarcze Andrzeja Dudy łatwe do sfinansowania – główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak wyjaśnia, skąd wziąć pieniądze na gospodarcze i społeczne reformy zapowiadane przez kandydata na prezydenta. Okazuje się, że wbrew opiniom malkontentów pieniądze są, tylko trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać.
● Amoralny świat polityki – wystąpienie posła prof. Krzysztofa Szczerskiego wygłoszone podczas prezentacji książki „Polsko, uwierz w swoją wielkość”. Prezentacja odbyła się 6 maja 2015 r. w auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
● Co daje satysfakcję kobiecie – z okazji Dnia Matki Jolanta Sosnowska przypomina, w czym leży istota kobiecości i składa hołd wszystkim polskim matkom, które bez słowa skargi potrafią łączyć wychowywanie kolejnych pokoleń z ciężką pracą zawodową.
● Czego się boicie? – poruszający list otwarty Krystyny Kwiatkowskiej, wdowy po dowódcy operacyjnym Sił Zbrojnych gen. Bronisławie Kwiatkowskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Krystyna Kwiatkowska domaga się pełnego wyjaśnienia tej sprawy i oddania należytej czci ofiarom.
● Kanclerz Jan Sariusz Zamoyski albo o pięknie duszy polskiej – historyk dr Robert Kościelny przybliża sylwetkę Jana Zamoyskiego, wybitnego polityka, wojskowego i mecenasa. Tekst ukazuje się w 410. rocznicę śmierci kanclerza.
● Świato-podgląd – przegląd ciekawych doniesień mediów z całego świata, a w nim m.in. informacja o tym, jak papież Franciszek chroni Watykan przed inwigilacją, profanacja kościoła podczas Biennale w Wenecji oraz francuski menedżer, który porzucił dotychczasową pracę, by zostać nauczycielem w imigranckiej dzielnicy Lyonu.
● Niemiecka płaca minimalna służy do inwigilacji polskiej gospodarki – specjalista od transportu, prof. Jacek Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, mówi o sile polskiej branży transportowej i zagrożeniach, jakie niesie dla niej niemiecka ustawa o płacy minimalnej.
● A jednak rzeki mogą zostać sprzedane! – Leszek Sosnowski rozmawia z prof. Krzysztofem Szczerskim o prywatyzacji rzek w Polsce, planach zmian w naszej polityce międzynarodowej i konieczności wzmocnienia pozycji Polski w Unii Europejskiej.
● Nim zaczniemy łożyć na armię zaborczą – o przeszłości i dniu dzisiejszym polskiej marynarki wojennej pisze historyk z Uniwersytetu Warszawskiego dr Marek P. Deszczyński.
● Młode lata gen. Władysława Andersa – w 45. rocznicę śmierci zwycięzcy spod Monte Cassino przedstawiamy mniej znany okres życia generała – dzieciństwo, młodość i udział w I wojnie światowej.
● Europa widziana z Waszyngtonu – Leszek Sosnowski rozmawia z prof. Andrzejem Nowakiem o sytuacji międzynarodowej, polityce Rosji, stosunkach niemiecko-rosyjskich i amerykańskim widzeniu spraw zagranicznych.
● Palenie żywcem, obcinanie uszu, nabijanie na pal – artykuł o męczeństwie współczesnych chrześcijan na całym świecie. Zgodnie jednak z objawieniem fatimskim męczeństwo to poprzedzi ostateczny triumf Matki Bożej.
● Zamiast in vitro naprotechnologia – tekst przypominający, że stosowanie metody in vitro jest niezgodne z nauczaniem Kościoła, a właściwą alternatywą dla niego jest bez wątpienia naprotechnologia.
● Franciszkańscy męczennicy w Peru – sylwetki dwóch polskich franciszkanów z prowincji krakowskiej, o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy 24 lata temu zostali zamordowani przez lewicowych partyzantów podczas posługi misyjnej w Ameryce Południowej. W grudniu tego roku odbędzie się ich beatyfikacja.
A ponadto atrakcyjne oferty książkowe naszego wydawnictwa (w tym nowość: „Dom Świętego. Sanktuarium św. Jana Pawła II”), propozycje prezentów na zakończenie roku szkolnego i krzyżówka z nagrodami.
WPiS
Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!
Nowy Numer WPiS 12/2024 już do nabycia
Jak zawsze przygotowaliśmy dla naszych Czytelników wyselekcjonowany zbiór felietonów na aktualne tematy i całą serię artykułów powiązanych nie tylko z bieżącymi rocznicami historycznymi...
27.12.24 - 20:56 | Czytaj więcej
18 Stycznia 1940 roku
Zmarł Kazimierz Przerwa-Tetmajer, polski poeta, powieściopisarz i dramaturg (ur. 1865)
18 Stycznia 1951 roku
W więzieniu na Rakowieckiej został zamordowany Szef Wywiadu XXIII Okręgu NZW por. J. Przybyłowski ps. "Onufry"