Sobota 18 Stycznia 2025r. - 18 dz. roku, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
| Strona główna | | Mapa serwisu
dodano: 04.07.14 - 17:36 Czytano: [1561]
Dział: WPiS
"Dzieje Polski" w 6 numerze WPiS
W bieżącym numerze:
Stasiu, trzymaj się krzepko! – w pierwszą rocznicę śmierci kard. Stanisława Nagyego Jolanta Sosnowska przedstawia niepublikowaną wcześniej korespondencję papieża Jana Pawła II z krakowskim kardynałem.
Rodzice: Dzieci potrzebują miłości, a nie seksu! Odpowiedź: Zamknij mordę! – artykuł o usilnym promowaniu w niemieckich szkołach edukacji seksualnej, nawet wbrew głosom rodziców i niechęci dzieci.
Rozwój jest, ale nie w tę stronę co trzeba – tekst o krępującym polską naukę systemie grantowym, który doprowadził do powstania środowiskowych koterii i rozwijania nie zawsze potrzebnych i sensownych badań.
Nie dać pozbawić się godności przez złą władzę – z prof. Andrzejem Nowakiem o początkach polskiej państwowości rozmawia Leszek Sosnowski.
Tego właśnie potrzebuje naród polski, tego potrzebuje Europa – poseł i historyk Antoni Macierewicz pisze o najnowszej książce prof. Andrzeja Nowaka „Dzieje Polski”.
Frakcje sytych, tłustych dinozaurów – z prof. Krzysztofem Szczerskim o krajobrazie politycznym po niedawnych eurowyborach rozmawia Leszek Sosnowski.
Świato-podgląd – przegląd najciekawszych informacji z drukowanych i elektronicznych zagranicznych mediów. Wiadomości, których próżno szukać w polskiej prasie, portalach i telewizjach.
Król Jagiełło kochał uniwersytet niczym córkę – druga część rozmowy z prof. Krzysztofem Ożogiem o dziejach Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 650. rocznicę jego utworzenia.
A ty, Polaku, haruj! – Leszek Sosnowski pisze o kolejnym sposobie ograbienia Polski z miliardów złotych, tym razem pod szyldem wypłacania emerytur dla ofiar Holocaustu, nazizmu i komunizmu.
Krew na plażach Normandii – w 70. rocznicę lądowania aliantów na kontynencie europejskim przypominamy okoliczności tej imponującej operacji i udział w niej Polaków.
Bogowie w piekle – o zagrożeniach dla polskich rodzin, coraz większej ekspansji gender oraz propagandzie homoseksualizmu pisze Czesław Ryszka.
Ch(w)ała prezydenta – o wątpliwej znajomości dawnej historii Polski oraz jej dzisiejszej sytuacji ekonomicznej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego pisze mgr Stanisław Kąkretny.
Korupcja made in Germany – artykuł o ciągnącej się od wielu lat, pełnej przypadków korupcji i niegospodarności budowie wielkiego berlińskiego lotniska Berlin-Brandenburg. Łapówki, niekompetencja urzędników, fuszerki – to nie tylko w Polsce.
Pamięć o generale Kwiatkowskim trwa – relacja z uroczystości wręczenia sztandaru szkole podstawowej w Mazurach, noszącej imię gen. Bronisława Kwiatkowskiego, Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Żyję w swoim świecie sztuki, literatury, wiary – sylwetka malarza, pisarza i publicysty Ryszarda Szilera z Kolbuszowej na Podkarpaciu.
Polski wygnaniec na Krymie – dr Robert Kościelny przypomina krymską podróż Adama Mickiewicza w 190. jej rocznicę.
Muzyka jako… oczyszczenie z grzechów – tekst o niecodziennym projekcie muzycznym zrealizowanym w Krakowie: dzięki zaangażowaniu wolontariuszy powstał poruszający utwór muzyczny do modlitw z „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej.
A prócz tego jak zawsze krzyżówka z atrakcyjnymi nagrodami, liczne promocje i rabaty książkowe dla Czytelników (w tym biblioteczka dzieł prof. Andrzeja Nowaka).
WPiS
Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!
Nowy Numer WPiS 12/2024 już do nabycia
Jak zawsze przygotowaliśmy dla naszych Czytelników wyselekcjonowany zbiór felietonów na aktualne tematy i całą serię artykułów powiązanych nie tylko z bieżącymi rocznicami historycznymi...
27.12.24 - 20:56 | Czytaj więcej
18 Stycznia 2002 roku
Zmarła Helena Majdaniec, polska wokalistka rockowa (ur. 1941)
18 Stycznia 2021 roku
Zmarła Maria Koterbska, piosenkarka, szczególnie popularna w latach 50. i 60. XX w. ( „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Parasolki”. (ur. 1924r.)