Środa 15 Maja 2024r. - 136 dz. roku,  Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.03.14 - 22:41     Czytano: [1699]

Dział: WPiS

Nowy numer miesięcznika WPiS


W bieżącym numerze m.in.:

Co nam da zmiana władzy? – przebieg i ustalenia kongresu programowego Prawa i Sprawiedliwości przedstawia nasz specjalny wysłannik Adam Sosnowski. Udzielamy odpowiedzi na pytania co idąca do władzy partia chce zrobić w sferze m.in. gospodarki, ochrony zdrowia, polityki rodzinnej i kultury.

Męczennicy XXI wieku. Dramatyczna rozmowa z biskupem z Republiki Środkowoafrykańskiej – poruszający artykuł o tragicznej sytuacji chrześcijan w targanym zamieszkami i wojną domową, zapomnianym przez cały świat afrykańskim kraju. To także apel do sumienia społeczności międzynarodowej o położenie kresu przemocy.

Niezwykły efekt papieża Franciszka – rozmowa z o. dr. Andrzejem Zającem, franciszkaninem, dyrektorem Instytutu Studiów Franciszkańskich w Krakowie, o wzroście zainteresowania duchowością franciszkańską i postacią św. Franciszka wywołanym przez osobę i nauczanie nowego papieża.

5 czerwca 1989: zdradzone nadzieje i zapaść moralna – druga część rozmowy Leszka Sosnowskiego z prof. Andrzejem Nowakiem o prawdziwym przebiegu wydarzeń z 1989 r. Historyk udziela odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście mamy co świętować 4 czerwca.

Ma prawo być homofobem – Adam Sosnowski opisuje coraz bardziej panoszącą się na świecie dyktaturę środowisk homoseksualnych, ale też przywołuje skuteczny przypadek przeciwstawienia się homoseksualnemu lobby i zwycięstwa zdrowego rozsądku w Stanach Zjednoczonych.

Agnieszka nosi Jezusa w sercu – o patriotyzmie i wierze w sporcie, patriotycznym wychowaniu i przywiązaniu do polskości z Robertem Piotrem Radwańskim, ojcem słynnych tenisistek Agnieszki i Urszuli, rozmawia Adam Sosnowski.

Kto jest suwerenem dziennikarza? – red. Wojciech Reszczyński komentuje przyznanie książce Białego Kruka „Oburzeni” Nagrody Specjalnej „Za najlepszą publicystykę” w 2013 r. i ocenia sytuację mediów w dzisiejszej Polsce.

Mamy olbrzymie kłopoty z demokracją i wolnością – prof. Piotr Gliński pisze o rosnącym w kraju oburzeniu na politykę rządu i zagrożeniu, jakie niesie dyktatura większości, a także o trafnej diagnozie polskiej rzeczywistości postawionej w książce „Oburzeni”.

Justyna miała nie żyć… – z okazji olimpijskich sukcesów Justyny Kowalczyk w Soczi przypominamy fragment książki „Bieg życia Justyny”. Jak się okazuje, Justyna od pierwszych chwil musiała walczyć o swoje. Także o swoje życie…

Pod dobrym aniołem. Żywy pomnik Jana Pawła II – artykuł o hospicjum założonym przez ks. Pawła Anioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Stworzony od zera Dom Ulgi w Cierpieniu jest dziś prawdziwą instytucją, z której pomocy korzystają mieszkańcy całego regionu, a już niebawem także całej Polski.

Grożą nam Stany Zjednoczone (Europy) – rozmowa Leszka Sosnowskiego z prof. Krzysztofem Szczerskim o nowym pomyśle brukselskich elit – Stanach Zjednoczonych Europy, których powołanie ma oznaczać kres dotychczasowych państw narodowych w Europie.

Jan XXIII. Jego serce pulsowało pobożnością – Jolanta Sosnowska przedstawia polskie wątki w życiu i pontyfikacie Dobrego Papieża: kult Matki Bożej Częstochowskiej, przyjaźń z kard. Stefanem Wyszyńskim i duchowy wpływ wywarty na kard. Karola Wojtyłę.

Król na kontrakcie – dr Robert Kościelny opisuje okoliczności wyboru w 1573 r. na polski tron pierwszego króla elekcyjnego – francuskiego księcia Henryka Walezego.

Między Domeyką a Janem Pawłem II – fascynująca sylwetka prof. Zdzisława Jana Ryna, psychiatry, alpinisty, podróżnika i dyplomaty, człowieka, który sprawił, że Ignacy Domeyko – XIX-wieczny uczony, geolog, bohater narodowy Chile, przyjaciel Adama Mickiewicza – już niebawem wyniesiony zostanie przez chilijski Kościół na ołtarze!

Czy Polska może ocalić ludzkość od klęsk i nieszczęść? – analiza przesłania dla świata zawartego w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz roli, jaką w zbawieniu ludzkości mogą odegrać Polska i Miłosierdzie Boże.

Wyrok na kata Warszawy wykonany! – w 70. rocznicę przypominamy okoliczności i przebieg dokonanej przez oddział specjalny Armii Krajowej likwidacji niemieckiego zbrodniarza gen. Franza Kutschery. Była to jedna z najbardziej spektakularnych akcji ruchu oporu w okupowanej Europie.

A ponadto jak zawsze krzyżówka z nagrodami, liczne promocje książkowe (w tym pozycje związane z nadchodzącą kanonizacją Ojca Św. Jana Pawła II) i rabaty dla czytelników.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

15 Maja 1848 roku
Podczas rewolucji lutowej, w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.


15 Maja 1940 roku
Zatonął MS "Chrobry".


Zobacz więcej