Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 14 Maja 2021r. - 134 dz. roku,  Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.02.21 - 22:17     Czytano: [351]

Fabryka rowerów


Szanowni Państwo!Liczba wypadków drogowych z udziałem rowerzystów zastraszająco rośnie. W roku 2018 rowerzyści uczestniczyli prawie w 5 tys. wypadków. Ilu z nich, lub przez nich zginęło strach pomyśleć. W roku 2020 liczba ta spadła, ale tylko dzięki Covidowi. W sezonie letnim należałoby wszelkie wiadomości zaczynać od statystyk, ilu rowerzystów zginęło, ilu doznało trwałego kalectwa, ale też ile osób udało się uratować dzięki ich organom. Można nagrać film, w którym zamaskowani ludzie płaczą do kamery, a komentarz zawsze ten sam: o zagrożeniu!

Ktoś mógłby zapytać, po co to wszystko? Po to samo, po co wszelkie informacje zaczyna się od statystyki zgonów na muntującego wirusa. Jedna i druga informacja jest wybiórcza, uwzględniająca tylko jednych, pomijając wszystkich innych. Straszenie korona-wirusem urabia opinię publiczną. Kto na tym korzysta? Na pewno koncerny farmaceutyczne, których apetyt rośnie w miarę jedzenia. Właśnie obiecują, że szczepić nas będą trzy razy do roku - na razie, później się zobaczy, czy nie częściej.

Ale po co straszyć rowerzystami? Żeby ludzie zaczęli unikać jednośladów, dzięki czemu splajtuje fabryka rowerów. No chyba, że kierownictwo fabryki pozna się na sposobie prowadzenia interesu i za sponsoruje dziennikarzy, którym odstąpią od zaczynania wszelkich informacji od statystyki zgonów rowerzystów.

Ten sam numer można też powtórzyć z innymi dziedzinami gospodarki. Dziennikarstwo to potęga.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Pałac Putina 6/2021 (501)

Szanowna Pani Małgorzato

Rzeczonego filmu nie oglądałam, ale chyba nie mam czego żałować. Natomiast sama postać Nawalnego zupełnie mnie nie interesuje i przyznam się, że nie śledzę jego „dokonań”. Dlaczego? Przede wszystkim z racji pewnych prawidłowości, które targają Rosją od pewnego czasu oraz z racji podejrzanie wybujałego podziwu dla takich postaci jak Nawalny, który jest nieustająco generowany przez główny zachodni nurt medialny. Co do wspomnianych prawidłowości – najbardziej nam znana to ta z podrzutkiem Leninem, który miał dokonać rozwałki Rosji od środka i świetnie mu to wyszło (co ważne - za sprawą funduszy, nazwijmy je ogólnie, „zewnętrznych” darowanych mu na ten cel). Co do drugiej kwestii – rzekomej troski zachodnich elit o stan demokracji w Rosji, po pierwsze Zachód od dłuższego już czasu ma sam z nią kłopot, praktycznie jesteśmy świadkami jej kompletnego tam rozkładu. Po drugie – po niedawnej „akcji wprowadzania demokracji” w krajach Afryki Północnej (arabska wiosna) chyba już nikt nie ma złudzeń, co do prawdziwych intencji Zachodu.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk


.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

13 lutego 2021 r. | Nr 7/2021 (502)

Wersja do druku

Ania - 14.02.21 11:04
@ Ewa Działa-Szczepańczyk21 stycznia 2021 r. Sejm głosował za tym, żeby władze Rosji dały wolną rękę agentowi Nawalnemu. Głosował przeciw tylko JEDEN, doświadczony, poseł Korwin Mikke.
Głosowanie to należy porównać do wydarzeniem z 7 kwietnia 1917 roku, kiedy to Jewgienij Miller został aresztowany przez własnych żołnierzy za wydanie rozkazu zakazującego noszenia przez oficerów czerwonych kokardek.
Korwin Mikke sam w otoczeniu demokratycznie zainstalowanych posłów, z których każdy pokazał, że zapomniał z domu zabrać czerwoną kokardkę. Jakikolwiek argumenty ze strony Korwina nie docierają do żółtodziobów zainstalowanych z ulicy w Sejmie. Mamy marionetkowy Sejm i tu nie ma znaczenia kogo agenci z różnych partii zainstalowali do koryta.
Za komuny była jedna partia a w niej różne głosy. Teraz mamy wiele partii a w nich wszyscy cytują to samo.
Wyślę posłom, którzy głosowali za daniem wolnej ręki agencie Nawalnemu czerwone kokardki. Wątpię by byli w stanie pojąć co one wtedy oznaczały a już kto i jak to zorganizował to profesorowie historii nie wiedzą.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

14 Maja 1987 roku
Zmarła Rita Hayworth, hollywoodzka gwiazda lat 40-tych (ur. 1918)


14 Maja 1958 roku
Urodził się Andrzej Grubba, czołowy polski tenisista stołowy (zm. 2005)


Zobacz więcej