Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 23 Lipca 2021r. - 204 dz. roku,  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.11.20 - 22:20     Czytano: [421]

Dział: Godne uwagi

Profesorowie w obronie św. Jana Pawła II

Ponad 200 profesorów i pracowników instytutów badawczych stanęło w obronie św. Jana Pawła II. W liście otwartym podkreślili, że oczerniając Papieża, pokazujemy brak szacunku dla najjaśniejszych kart historii. „Jan Paweł II był darem od Boga dla Polski w XX wieku” – podkreślił historyk, prof. Wojciech Polak.

W dokumencie wskazano, że św. Jan Paweł II pozytywnie wpłynął na historię świata. Był bowiem promotorem idei wolności ludzi i narodów.

Jak podkreślono, profesorowie są zobowiązani do szukania prawdy oraz przekazywania jej studentom. W liście zwrócono uwagę, że fala niepodpartych faktami oskarżeń wysuwanych wobec św. Jana Pawła II ma doprowadzić do motywowanego ideologicznie zrujnowania wizerunku osoby godnej najwyższego szacunku.

Te skandaliczne ataki są częścią kampanii przeciwko Kościołowi i zasadom etycznym – zaznaczył historyk, prof. Wojciech Polak.
– Uderza się w wielkie postacie Kościoła, polskiego narodu, a także w naszą tradycję narodową. To jakieś szaleństwo. Jan Paweł II był darem od Boga dla Polski w XX wieku. To człowiek, który doprowadził nas do niepodległości. Został obalony komunizm, Europa mogła się normalnie rozwijać, świat dokonał wielkiego postępu, ponieważ z wielkich połaci globu ziemskiego zniknęła totalitarna władza komunistyczna – to wszystko jest w dużym stopniu zasługa Jana Pawła II i jego mądrej polityki, nawoływań do ludzi, u których miał olbrzymi autorytet, żeby się nie lękali – wskazał prof. Wojciech Polak.

Profesorowie ocenili, że „dla młodych ludzi, którzy urodzili się już po śmierci św. Jana Pawła II, zdeformowany, zakłamany i poniżony wizerunek Papieża może stać się jedynym znanym”. Dlatego zaapelowali o „opamiętanie do wszystkich ludzi dobrej woli”.

Apel można podpisać wysyłając tytuł naukowy i nazwę uczelni pod adres apelprofesorow@gmail.com.

Sygnatariuszami listu są profesorowie m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego czy Politechnik Warszawskiej. List poparli także pracownicy naukowi różnych instytutów Polskiej Akademii Nauk.
RIRM

Radio Maryja

Wersja do druku

Alina Szymczyk - 05.12.20 14:36
Ojciec Święty Jan Paweł II był darem nie tylko dla Polski , ale dla całego świata. Epoka śmierci w której przyszło nam żyć niszczy to co dobre, a złe wystawia na piedestały. Świety Jan Paweł II sam nie może się bronic, ale Jego dokonania, przesłania jakie pozostawił po sobie świadczą o wielkiej świętości.
Jest tyle ludzi na świeci, którzy Go spotkali, każdy katolik powinien stanąć w obronie dobrego imienia. Dziękuję Profesorom, za list w Jego obronie. Dla mnie i wielu ludzi był świętym za życia i tak pozostanie.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

23 Lipca 1792 roku
Król Polski Stanisław August Poniatowski przystąpił do konfederacji targowickiej i doprowadził do rozbiorów. Abdykował 25.11.1795r. na rzecz Rosji, zmarł w 1798r.


23 Lipca 1951 roku
Zmarł Adam Stefan Sapieha, książę, arcybiskup, metropolita krakowski, kardynał (ur. 1867)


Zobacz więcej