Dodano: 06.01.13 - 12:13 | Dział: SATYRA POLITYCZNA

Jestem narodowcem


Jestem narodowcem i to oburzonym,
Jednym z tych, na których Michnik ciska gromy,
Na widok którego Kalisz robi w swe gacie,
Poseł Niesiołowski nie zbyt dobrze ma się;
ZaÅ› ci, z „Magdalenki” czujÄ… siÄ™ nie swojo,
Za dużo nakradli, toteż dziś się boją!
A boją się słusznie, bo naród się budzi,
I nie toleruje, wśród siebie, złych ludzi.
Wyszło na ulice nowe pokolenie!
MÅ‚odzież wyksztaÅ‚cona, i „nie bita w ciemiÄ™”,
Dała znać o sobie w święto narodowe,
Nie „ róbta co chceta”, ta ma olej w gÅ‚owie;
Symbolem tej młodzieży jest orzeł biały,
„Elyty” gÅ‚oÅ›ne w sejmie nagle oniemiaÅ‚y;
Ci, z „obcym paszportem pakujÄ… manatki,
By jak Chodorkowski nie przejść się za kratki;
Pakują manatki miejscowi złodzieje
KrzyczÄ…c: ”gwaÅ‚tu, rety” w kraju źle siÄ™ dzieje!

-------------------- . ------------------

Młodzież naprawiając struktury społeczne,
By złodziej w tym kraju nie czuł się bezpiecznie,
Czasami, nie chcący, stuknie w łeb cwaniaka,
Co miast ojczyźnie służyć, wciąż po sejmie lata,
Krzyczy, że chce „euro”, nie chce diet w „zÅ‚otych”
Å»e „euro” dla panów, „zÅ‚oty” dla hoÅ‚oty;
Zaś narodowiec Panu Bogu dziękuje,
Å»e poprzez kryzys „euro” kraj nasz uratuje.

Rudolf Jaworek