Dodano: 09.09.23 - 16:57 | Dział: Na każdy temat
WOŁANIE O PAMIĘĆ
Ks. ISAKOWICZ ZALESKI NIEZŁOMNIE WALCZY O PAMIĘĆ OFIAR rzezi wołyńskiej i ofiar Małopolski Wschodniej.
LATEM , W CZASIE DWÓCH SIERPNIOWYCH DNI 2023, W UROKLIWYM MIEŚCIE Roztocza, w ZAMOŚCIU, ODBYŁY SIĘ CYKLICZNE JUŻ, Spotkania z HISTORIĄ, w tym spotkanie WOŁANIE O PAMIĘĆ, W 80tą Rocznicę RZEZI Wołyńskiej.
Wśród filmów i prelekcji, niezapomniane wrażenie zrobiło spotkanie z KS Tadeuszem Isakowiczem Zaleskim. Wielu Czytelnikom KSIĄDZ Isakowicz od lat znany jest jako niezłomny obrońca prawdy o rzezi wołyńskiej. KSIĄDZ WALCZY O PRAWDĘ. O ekshumacje i POCHÓWEK OFIAR RZEZI WOŁYŃSKIEJ.
Przez ostatnich osiem lat, nie ma, jak wielokrotnie podkreśla Ks. Tadeusz, żadnych konkretnych działań. PRZYPOMINA ON, JAK PRZED wyborem na Prezydenta, pan Prezydent DUDA, w towarzystwie pani Szydło, deklarowali wysiłki w sprawie ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej. PRZEZ TYLE LAT NIE DOSZŁO DO OCZEKIWANYCH PRZEZ rodziny Ofiar i pamiętających, prawych obywateli polskich, EKSHUMACJI I POCHÓWKU.
W lipcu tego roku minęła 80ta rocznica rzezi wołyńskiej. W katedrze w ŁUCKU, 10 GO LIPCA BR, PREZYDENCI Polski i Ukrainy, uczestniczyli we Mszy świętej koncelebrowanej przez przewodniczącego EPISKOPATU Polski, abp STANISŁAWA Gądeckiego.
Prezydenci Polski I Ukrainy spotykają się często, mówią o przyjaźni, wśród uścisków są cienie OFIAR, NIE ODNALEZIONYCH, NIE POCHOWANYCH... jest cień nie oddania RODAKOM poległym w Rzezi WOŁYŃSKIEJ, NALEŻNEGO IM PRAWA DO PAMIĘCI, DO EKSHUMACJI OFIAR, DO POCHÓWKU.
W NASZEJ ŚWIADOMOŚCI POWSZECHNA JEST ZNAJOMOŚĆ dramatu ANTYGONA, mówił ksiądz ISAKOWICZ ZALESKI.
WARTO pamiętać, że osią tego dramatu jest wysiłek siostry, by pochować brata. MY TEŻ CHCEMY ZNALEŻĆ KOŚCI NASZYCH BRACI i jak Antygona, pochować je.
Jest to obowiązek i prawo człowieka. DLACZEGO Polakom od tylu lat zaprzecza się tego elementarnego ludzkiego prawa.
W miesiącu czerwcu br., w KOŚCIELE GARNIZONOWYM w Zamościu, w kościele Jana BOŻEGO, w obecności Ks. Tadeusza ISAKOWICZA ZALESKIEGO, odbyło się poświęcenie tablicy DZIECIOM WOŁYNIA, pomordowanym na KRESACH Polski południowo wschodniej. Na tablicy znalazł się cytat z pamiętnika ojca Ks. Zaleskiego, śp. Jana Zaleskiego, krakowskiego polonisty/ NIM NASTAŁ ŚWIT, ONI JUŻ BYLI U Boga.
Ojciec ks. TADEUSZA BYŁ ŚWIADKIEM ZAGŁADY wsi Korościatyn k. MONASTERZYSK, NOCĄ W LUTYM 1940 ROKU.
Na tablicy są niebieskie znaki lnu, symbol KESOWIAN. Sześć kwiatów upamiętnia 60 tys. dzieci, spośród szacowanych 150 tys. ofiar rzezi.
W całej Polsce są oddziały Kresowian, w ZAMOŚCIU DZIAŁA TAKŻE KOŁO KRESOWIAN, tutaj do niedawna wysłuchiwaliśmy słów pani JANINY Kalinowskiej, która uszła z życiem, podczas gdy całą jej rodzinę wymordowano. Takich świadectw wysłuchaliśmy tu wiele.
MAŁGORZATA Soja