Piątek 26 Kwietnia 2024r. - 116 dz. roku,  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.09.20 - 9:23     Czytano: [764]

Dział: WPiS

Nowy Numer WPiS 9/2020 już do nabycia


Pojawił się już w sprzedaży najnowszy, wrześniowy numer „Wpisu”. Podobnie jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa całą serię doborowych reportaży na aktualne tematy, a także wybór artykułów poświęconych frapującym zagadnieniom z dziejów Rzeczypospolitej. O potężnej sile mediów i wielkim wyzwaniu uzyskania bezpieczeństwa medialnego, które stoi przed obecnym rządem, pisze Leszek Sosnowski. Nie mogło także zabraknąć rewelacyjnego studium trwałości dobrej władzy jako czynnika kształtującego siłę państwa i dobro wspólnoty narodowej, pióra światowej sławy historyka prof. Andrzeja Nowaka. Pojawiają się także teksty dotyczące aktualnych problemów i zagrożeń nurtujących każdego i każdą z nas: upadek polskiego szkolnictwa wyższego po wprowadzeniu reformy Gowina (nie bez powodu prof. Wojciech Polak używa terminu „szkodnictwo”!), niszczenie polskiej sztuki narodowej, której chore pomysły pseudoreżyserów o miernym talencie, ale za to gigantycznym ego wyrządzają większe szkody niż carska cenzura, postępująca agresywna ofensywa ideologii LGBT... Pojawiają się także interesujące wywiady z czołowymi postaciami polskiej gospodarki i polityki zagranicznej, artykuł wspomnieniowy o śp. kard. Marianie Jaworskim, jak również – w związku z wyjazdem z Krakowa konsul generalnej Węgier, prof. Adrienne Körmendy – teksty dot. więzów przyjaźni łączących Polskę i Węgry. Piszemy także na aktualne tematy związane z narodowymi rocznicami, nie brakuje także zagadnień obyczajowych. Wrześniowy „Wpis” to ponad 100 stron fascynującej lektury!

„Rezygnacja z bezpieczeństwa medialnego skończy się nieszczęściem”, pisze znakomity publicysta Leszek Sosnowski. W błyskotliwym, nie stroniącym od ironii felietonie autor przekonuje, iż największe niebezpieczeństwo tkwi w braku działania katolików, bowiem firmowane przez Niemcy antypolskie media nie ustają w ofensywie na polską suwerenność.
„Trwałość dobrej władzy buduje siłę państwa i dobro wspólnoty”. Wybitny historyk prof. Andrzej Nowak jak mało kto potrafi dokonać trafnej analizy skomplikowanych procesów historycznych kształtowania się władzy królewskiej w Polsce, pisząc jednocześnie wyjątkowej urody polszczyzną.
„Silna polska polityka zagraniczna to nie tylko UE”. Wywiad z prof. Krzysztofem Szczerskim, Szefem Gabinetu Prezydenta RP, przeprowadza Leszek Sosnowski.
„Historia Polski zapisana na pocztowych znaczkach”. Artykuł o nawiązaniu do pięknych tradycji filatelistycznych powstały we współpracy z Pocztą Polską.
„Fuzja Orlenu z Lotosem stworzy czołowego gracza na rynku europejskim”. O zagadnieniach dotyczących gospodarki narodowej z Januszem Szewczakiem – wiceprezesem ds. finansowych (CFO) zarządu PKN Orlen, rozmawia Adam Sosnowski.
„Płonąca filharmonia. Sztuka w starciu z okrucieństwem wojny”. Niszczenie polskiej kultury narodowej Niemcy hitlerowskie konsekwentnie realizowały już podczas wrześniowych nalotów na Warszawę, o czym przypomina dr Monika Makowska.
„Szkolnictwo czy szkodnictwo”. Prof. Wojciech Polak odważnie rozprawia się z niszczycielską siłą reformy Gowina, która spowodowała upadek polskich uniwersytetów, zarówno pod względem poziomu nauczania, jak i akademickich wartości. Czy uda się uratować polską naukę?
„Zamiast hołdu szyderstwo, kpina i fałsz”. Temida Stankiewicz-Podhorecka jak zwykle nie pozostawia suchej nitki na hańbiących wyczynach pseudoreżyserów profanujących polskie wartości katolickie i narodowe. Stanowcze „nie” dla niszczenia polskiej kultury!
„Czas zrozumieć, że celebryta nie jest twórcą, a kultura liberalna jest skazana na skarlenie”. O niebezpiecznych trendach niszczących zarówno polską, jak i światową sztukę z wiceprezesem zarządu TVP Mateuszem Matyszkowiczem rozmawia Adam Sosnowski.
„Intelektualne uzasadnienie demoralizacji”. Jakub Augustyn Maciejewski dokonuje wnikliwej analizy neomarksistowskiej rewolucji LGBT i jej destruktywnego wpływu na społeczeństwa, w których się dokonała. Niebezpieczna ideologia nie ominęła i Polski; oby udało się przed nią obronić.
„Przyjaciel Hetmana Chrystusa”. Piękny artykuł wspomnieniowy o śp. kardynale Marianie Jaworskim pióra znanej pisarki Jolanty Sosnowskiej.
„Chłopski rozum kontra pańska pycha”. Niepozbawiony akcentów humorystycznych tekst obyczajowy profesora Ryszarda Kantora o odwiecznych antagonizmach pomiędzy miastem i wsią.
„Węgierska krew, polska dusza”. Znakomita dyplomatka, konsul generalna Węgier prof. Adrienne Körmendy po wielu latach działalności wyjechała z Krakowa. Artykuł o wielkiej przyjaciółce Polski i Polaków pióra Jolanty Sosnowskiej.
„Bolszewicy nie przemaszerowali po trupie Polski do serca Europy”. Druga część tekstu Bohdana Urbankowskiego o polskim roku 1920. Tym razem autor rozprawia się z nieporozumieniami narosłymi wokół Bitwy Warszawskiej.
„Bohaterski nuncjusz Achille Ratti”. Przyszły papież Pius XI nie porzucił Polaków w dramatycznym momencie dziejowym, kiedy na Warszawę ruszyła bolszewicka nawała... Postać bp. Rattiego przypomina dr Monika Makowska.
„A cóż na to Bóg powie, żeście Polskę rzucili?” Wzruszający artykuł Jerzego Kłosińskiego o polskich żołnierzach zmuszonych do udania się na emigrację po klęsce Powstania Listopadowego.
„O grzechu i występku”. Interesującą postać francuskiego pisarza François Mauriaca i jego dorobek literacki przypomina Czesław Ryszka.
„Cud w Bolsenie”. Cuda Eucharystyczne należą do najbardziej frapujących dowodów na prawdziwość ofiary naszego Zbawiciela, o czym w pięknym stylu pisze wybitny znawca tematu, prof. Wojciech Roszkowski.
„Pandemia wprowadziła społeczny dystans, ale zjednoczyła ludzi w modlitwie”. Rozmowa z rektorem sanktuarium w Lourdes ks. prał. Xavierem D’Arodes de Peyriague.
„Czy powstanie Uniwersytet Wyszehradzki?” Odpowiedź na to interesujące pytanie można znaleźć w treści wywiadu, który z węgierskim ministrem spraw zagranicznych i handlu Péterem Szijjártó przeprowadził Adam Sosnowski.
„Prawdy Polaków wyrastają z niezmiennych i ponadczasowych prawd Ewangelii”. O konieczności powołania Instytutu Rodła pisze Tadeusz Szczyrbak, prezes Rodziny Rodła.
„Piotr Moszyński – patriota, skazaniec i filantrop”. Tę ciekawą postać polskiego zesłańca przybliża prof. Piotr Biliński.
„Festiwal Filmowy ‘Niepokorni Niezłomni Wyklęci’ to opowieść o pragnieniu wolności”. Z dyrektorem festiwalu, Arkadiuszem Gołębiewskim rozmawia Lidia Skrzyniecka.
Światopodgląd – przegląd informacji ze świata, m.in. o niebezpieczeństwie związanym z działalnością Amazona i o niepokojących kanadyjskich ustawach
Krzyżówka z nagrodami


A ponadto: materiały promocyjne najnowszych książek Białego Kruka, propozycja internetowego zamawiania książek wydawnictwa i jesienny wiersz Leszka Długosza.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

26 Kwietnia 1937 roku
Urodził się Jan Pietrzak, polski kompozytor, satyryk (Kabaret pod Egidą) felietonista, autor wielu książek. Twórca Towarzystwa Patriotycznego


26 Kwietnia 1959 roku
Urodził się Stanisław Sojka, polski piosenkarz, instrumentalista i kompozytor jazzowy.


Zobacz więcej