Czwartek 28 Marca 2024r. - 88 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.03.20 - 12:43     Czytano: [998]

Gigantyczne odszkodowanie





Anthony Levandowski, były inżynier Google i jeden z pionierów w dziedzinie pojazdów autonomicznych, zapłaci swojemu byłemu pracodawcy 179 mln dol. zadośćuczynienia – donosi Reuters. Opuściwszy spółkę z Mountain View, Levandowski złamał postanowienia podpisanej umowy o zachowaniu poufności.

Levandowski odszedł z Google w 2016 r. i od razu założył własną firmę zajmującą się pojazdami autonomicznymi, którą w krótkim czasie za 680 mln dol. przejął Uber. Google, rękoma spółki-córki Waymo, nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń, pozwał przewozowy konglomerat za domniemaną kradzież tajemnicy handlowej. Proces ten został rozstrzygnięty w lutym, w czego wyniku Uber zgodził się zapłacić Waymo 245 mln dol. rekompensaty.

Jednak równolegle indywidualnie pozwany został Levandowski. W grudniu 2019 r. sędzia Sądu Najwyższego w San Francisco zgodził się na ukaranie pozwanego grzywną w wysokości 179 mln dol., a w minioną środę rzeczony wyrok stał się prawomocny.

– Dzisiaj sąd opublikował ostateczną decyzję, potwierdzając ukaranie Levandowskiego na rzecz Google i wydając znaczący wyrok przeciwko niemu – komentuje rzeczniczka Waymo. – Jako że tworzymy najbardziej zaawansowaną technologię na świecie, nadal będziemy podejmować niezbędne kroki w celu zapewnienia ochrony naszych poufnych danych – dodaje.

Prokuratorzy federalni z Północnego Dystryktu Kalifornii oskarżyli także Levandowskiego w sierpniu. Ten pozew obejmuje 33 przypadki kradzieży i próby kradzieży tajemnic handlowych od Google,a i jest prowadzony z urzędu. Inżynier ponoć intencjonalnie kolekcjonował tajemnice, przygotowując się do opuszczenia Google. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Według Bloomberga, gdy tylko wyrok o 179 mln dol. kary został uprawomocniony, Levandowski ogłosił bankructwo.

Piotr Urbaniak
DobreProgramy.pl

Wersja do druku

Lubomir - 07.03.20 8:12
Sędziego Sądu Najwyższego z San Francisco można było wynająć do ściągania niemieckich odszkodowań dla Polski. Polacy pokłóciliby się, chociażby o historię, gdyby zabrakło bieżących problemów. Amerykanin prawdopodobnie doprowadziłby rozwiązanie problemu do końca. Może nie byłby bardzo drogi. Potem można byłoby polecić prawnika np. Grekom, zdewastowanym przez niemiecką Rzeszę.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28 Marca 1940 roku
Został aresztowany przez Gestapo polski olimpijczyk Janusz Kusociński. Niemcy rozstrzelali go w Palmirach w dn. 21.06.1940r.


28 Marca 1933 roku
Rozwiązano Obóz Wielkiej Polski


Zobacz więcej