Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 110 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.12.16 - 15:01     Czytano: [2271]

Odcięty sygnał TVP


Jak informuje TVP Info od momentu rozpoczęcia siłowej próby przejęcia władzy przez opozycję, do milionów Polaków nie dociera, albo dociera z zakłóceniami, sygnał Telewizji Polskiej. A więc jedynego masowego źródła informacji, które nie bierze udziału w medialnej nagonce na rząd i prezydenta, ale prezentuje obiektywny obraz sytuacji.

Nikt nie pamięta by tej skali wyłączenie jednego tylko nadawcy zdarzyło się w przeszłości. Nie zanotowano żadnych nadzwyczajnych wydarzeń (np. kataklizm pogodowy), który by tłumaczył to zdarzenie.

Za tę sytuację odpowiada spółka Emitel, kiedyś będąca częścią Telekomunikacji Polskiej, potem (maj 2002) sprzedana w prywatne ręce, jak niemal wszystko w Polsce. Dziś to własność kapitału zagranicznego.

Jednak w branży jest tajemnicą poliszynela, że niezwykle ważną osobą w Emitelu jest Witold Graboś, od 1979 roku do rozwiązania członek PZPR, były senator SLD, przez wiele lat wpływowy członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Był jej członkiem od roku 1995 do 2001, przez rok był wiceprzewodniczącym. Potem pracował jako doradca spółki Emitel. Od 1 kwietnia 2002 roku do stycznia 2016 roku, za rządów koalicji PO-PSL, pełnił funkcję Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji.

We wrześniu 2016 roku strona „Press.pl” informowała:
Witold Graboś, do niedawna wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wraca do pracy w firmie Emitel.
Graboś obejmie w Emitelu stanowisko doradcy prezesa zarządu, które zajmował, zanim w 2010 roku został członkiem Krajowej Rady. Graboś zasiadał w KRRiT już drugi raz – wcześniej był członkiem Krajowej Rady w latach 1995-2001. W latach 2002–2006 zajmował natomiast stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty.


Nasi rozmówcy podkreślają, że wedle ich opinii i doświadczenie słowo Grabosia jest ma w Emitelu i wokół niego rozstrzygające.
Ze względu na posiadaną infrastrukturę telekomunikacyjną Emitel miał i ma faktyczny monopol na przesyłanie sygnału radiowego i telewizyjnego na terenie Polski.

Do roku 2009 spółka Emitel znajdowała się na na liście firm o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego, którą sporządzała Rada Ministrów na podstawie ustawy z dnia 3 czerwca 2005 roku o szczególnych uprawnieniach Skarbu Państwa. Jednak za rządów Platformy, 18 marca 2010 roku, Sejm uchylił tę ustawę przyjmując nową, z której usunięto zapisy dotyczące infrastruktury telekomunikacyjnej. Ś.p. prezydent Lech Kaczyński nie podpisał tej ustawy. Zrobił to - i to już 12 kwietnia 2010 roku (sic!) - Bronisław Komorowski, wykonujący wówczas obowiązki prezydenta RP, który poległ w Smoleńsku. Była to jedna z pierwszych decyzji Komorowskiego, wykonana w pierwszy jego roboczym dniu na tym stanowisku.

Rok później, to jest 22 czerwca 2011 roku, Telekomunikacja Polska (przez spółkę zależną) sprzedała 100 procent udziałów w spółce TP Emitel Sp. z o.o. spółce EM Bidco sp. z o.o. (dawniej Kapri Investments sp. z o.o.), której prezesem był Christian Gaunt. To menedżer, który od lat 90. prowadził różne interesy w Kijowie i Moskwie. Następnym nabywcą Emitela (2013 rok) została amerykańska firma Alinda Capital Partners. Po drodze, dzięki decyzjom KRRiT, spółka Emitel została operatorem technicznym dla wszystkich ogólnopolskich stacji telewizyjnych nadających na multipleksie
I jeszcze jedna ciekawa informacja: w 2011 roku Telekomunikacja Polska SA sprzedaje spółkę Emitel EM Bidco sp. z o.o. za 1 miliard 725 milionów złotych. Dwa lata później, w 2013 rok, kolejny kupujący płaci za nią dużo, dużo więcej. Nieoficjalnie na rynku mówiło się o 3-4 miliardach złotych. Złoty interes!
gim

wPolityce


..................................................................
Problemy z oglądaniem TVP. Nadchodzą setki maili od widzów


Cały czas napływają do nas informacje od widzów i internautów o braku sygnału anten Telewizji Polskiej. Już od dwóch dni widzowie zgłaszają zarówno pojedyncze zakłócenia jak i całkowity brak dostępu do programów. Tuż przed północą - nadawca sygnału - amerykańska firma EmiTel - poinformowała o próbie naprawy urządzeń, co miało doprowadzić do wzmocnienia sygnału. Mimo to wciąż otrzymujemy informacje o tym, że są problemy z odbiorem niemal wszystkich naszych anten.

Na problemy z odbiorem programów Telewizji Polskiej skarżą sie widzowie już z całej Polski. Zgłaszają zarówno pojedyncze zakłócenia, jak i całkowity brak dostępu do programów TVP INFO, TVP1, TVP2. Od soboty dostaliśmy już ponad 600 maili, tysiące SMS-ów oraz telefonów. O to niektóre z nich.

Paweł z Konstancina: „Jak to w ogóle możliwe, że radiodyfuzją sygnału telewizji publicznej zajmuje się spółka kontrolowana przez podejrzany kapitał z USA, której prezes jest zadeklarowanym zwolennikiem KOD?”

Andrzej z Lublina : "Lublin - MUX3 znowu nie działa".

Krzysztof z Oświęcimia : „Chciałbym poinformować iż znowu nie ma sygnału min. TVP info, TVP 1, TVP 2. Wczoraj wieczorem i przed wczoraj tez były problemy z odbiorem raz było raz nie. Jesteśmy z Państwem!”

Jadwiga z Wrocławia : W dalszym ciągu zakłócenia (brak sygnału) w TVP INFO, TVP 1, TVP 2 we Wrocławiu.

Marcin Lis z Żabiej Woli (okolice Warszawy): Witam. Oglądam od wczoraj w TVP info problemy z brakiem dostępu. Początkowo myślałem, że to jakaś ściema bo mam telewizję z satelity ale również odbieram naziemną i po przełączeniu na naziemną ŻADEN kanał TVP mi nie działał”.

Widz z Bielska : „Od kilku minut na kanale TVP Info w Bielsku-Białej pojawia się komunikat o braku sygnału (telewizja naziemna). Nie wierzę w przypadkową awarię właśnie teraz, gdy atmosfera jest tak napięta”.

Piotr z Krakowa : „Chciałem zgłosić chwilowe przerwy w nadawaniu sygnału MUX 3 TVP INFO i wszystkich programów TVP w Krakowie, dzielnice - Krowodrza zachód. Sygnał zanika na parę minut do „0” potem powraca. Co ciekawe dzieje się to już od piątku 16.12. i zawsze w momentach relacji ważnych wydarzeń z Warszawy, bądź polityków partii rządzącej, czy podczas orędzia Pani Premier.”

Jak nas oglądać?

o treść kilku maili z kilkuset, które otrzymaliśmy od Państwa. Dostawca sygnału TVP amerykańska firma EmiTel tłumaczy się awarią. Tuż przed północą firma poinformowała o przeprowadzeniu resetu urządzeń, co miało doprowadzić do wzmocnienia sygnału. Mimo to problem nie zniknął.

A my przypominamy. TVP Info można odbierać poprzez stronę internetową tvpstream.tvp.pl lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej tvp stream.

Wszystkich widzów, którzy mają problem z odbieraniem sygnału prosimy o wysłanie nam w formie zgłoszenia informacji o miejscu i czasie zdarzenia oraz numeru kontaktowego, pod adres mailowy: pomoc@itvp.pl
Czekamy też na filmiki i zdjęcia: twoje@tvp.info

TVP Info

Wersja do druku

Lubomir - 19.12.16 21:02
Niemiecko-rosyjska Piąta Kolumna rzuciła się do rozpaczliwego ataku. Nawet uruchamiają marksistowsko-leninowskich anarchistów w Brukseli. Ci znów chcą 'przeciągać' Polaków, za chęć bycia suwerenem. Wygląda na to, że Niemcy i Rosja wystraszyły się, że Polska realnie tworzy regionalną równowagę, jak m.in. Japonia wobec Chin i ni z gruchy, ni z pietruchy - uruchomiły swoich cyngli. Szkoda, że niektórzy politycy próbują poróżnić nas z Francją i Wielką Brytanią. Jak widać, nie brakuje ludzi skłóconych nawet z samym sobą. Oby czas był w stanie sprostać wyzwaniom i oby ministrami zostawały osoby przygotowane merytorycznie, a nie uliczni grandziarze czy protegowani z zewnątrz, bez jakiegokolwiek fachowego przygotowania - teoretycznego i praktycznego. Państwo nie jest przecież laboratorium do ciągłego eksperymentowania - w wykonaniu nawiedzonych ignorantów.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Kwietnia 1988 roku
Zmarł Jonasz Kofta, polski dramaturg, satyryk (ur. 1942)


19 Kwietnia 2005 roku
Joseph Alois Ratzinger został 265 papieżem i przyjął imię Benedykta XVI.


Zobacz więcej