Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Piątek 23 Lipca 2021r. - 204 dz. roku,  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.09.16 - 13:59     Czytano: [5037]

Dział: Opowiadania

ZWIĄZKI PARTNERSKIE


 Panie profesorze - zagadnął redaktor - jakie jest pana zdanie na temat związków partnerskich?
 Partnerstwo w interesach? Popieram w całej rozciągłości - starszy, elegancko ubrany mężczyzna zdawał się być w doskonałym nastroju.
 Właściwie nie o to mi chodziło, chodzi o partnerstwo dwojga ludzi tej samej płci - redaktor starał się wybrnąć z sytuacji. Już żałował, że nie przedyskutował z profesorem tematu dzisiejszej rozmowy.
 Przyjaźń między mężczyznami to cenny dar, a ich żony też przecież powinny czasem porozmawiać ze swoimi przyjaciółkami - profesor odpowiedział ze swoim lwowskim akcentem, zmiękczając wyraźnie „ł”.
 Ależ, panie profesorze, mnie chodzi o partnerstwo homoseksualne - spłoszony redaktor postanowił przejść do sedna.
 Chodzi panu o grzech sodomii? - Zapytał staruszek po dłuższej przerwie. W czasie tej przerwy uśmiech zniknął z jego twarzy.
 Nie do końca - wił się redaktor.
 Jak to nie do końca? Czy grzechem sodomii nie kalają się przepadkiem nieszczęśnicy nazywani od setek lat sodomitami?
 Tak mówiono kiedyś, teraz nazywa się ich homoseksualistami - tłumaczył redaktor, czując wyraźnie, jak pot spływa mu po plecach.
 A niech mi pan przypomni, panie redaktorze, za co to Bóg spalił Sodomę i wygubił jej mieszkańców - zacięty wzrok starego naukowca spoczął na rozmówcy i zaczął świdrować mu dziurę w głowie.
 To może zrobimy przerwę na kawę, a potem porozmawiamy o in vitro? - Redaktor próbował ratować, co się da z wywiadu.
 Czyli o planowym zabijaniu kilku ludzi, aby potem mógł urodzić się jeden!?
Panie redaktorze, zdaje się od początku tej rozmowy chce mnie pan obrazić.


Andrzej Chodacki
Strona autorska


Autor opowiadania: Andrzej Chodacki
Urodzony w 31.05.1970 roku. Z powołania mąż i ojciec, z zawodu lekarz. Pisze prozę i poezję, a także fotografuje. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich. Jego opowiadania były drukowane między innymi w Wydawnictwie My Book w Szczecinie, Miesięczniku Literackim Akant w Bydgoszczy, Kwartalniku Literackim Horyzonty, w Półroczniku literackim „Inter-. Literatura–Krytyka–Kultura”, oraz w wielu czasopismach polonijnych na całym świecie. W 2012 roku wydał debiutancką książkę z poezją i fotografią pt.„ Pejzaże tęsknoty”. W 2013 roku wydał cykl opowiadań pt. „ Opowieści ze świata”. W 2014 roku wydał kolejny cykl opowiadań pt „ Wyczekując dnia”.
W 2015 roku jego najnowsza powieść pt „ Doktor Seliański” została przetłumaczona na język ukraiński. Od 2015 roku członek Unii Polskich Pisarzy Lekarzy


Od Redakcji: Opowiadania Andrzeja Chodackiego można również znaleźć w dziale:Na każdy temat.

Wersja do druku

MariaN - 29.10.16 22:41
Kiedy bedą kolejne opowiadania, dawno nic nowego nie bylo

Andrzej Chodacki - 19.10.16 20:10
Zawsze popieram wszelkie inicjatywy zbliżające ludzi do Boga. A uznanie Księdza Jerzego świętym to tylko pewna formalność, którą podejmie wkrótce Kościół ( i słusznie). On i tak już jest święty.
Pozdrawiam Panią Oleńkę :)

Olenka - 19.10.16 10:11
Na dzien dzisiejszy przypada rocznica meczenskiej smierci bl.ks. Jerzego Popieluszki. Blogoslawiony modlil sie za nasza Ojczyzne. Modlmy sie i my za nasza Polske. Prosmy go o pomoc w rozpedzaniu tych czarnych protestow lewactwa, genderowcow i feministek, ktore tak malo maja z czlowieczenstwem. Modlmy sie tez o rychla kanonizacje Kaplana Meczennika.

Andrzej Chodacki - 01.10.16 18:25
Wygląda na to, że znów jest przed wojną. Ataki demoniczne na chrześcijańskie wartości, celebrytki chwalące się, że zabijały swoje nienarodzone dzieci, sodomici sączący swoje chore jak jad poglądy do szkół. Znów jesteśmy przed wojną, a kilka milionów uchodźców ( czytaj - młodych mężczyzn gotowych do zbrojnego czynu), których zapraszają Niemcy tylko przyśpieszą sprawę.
Trzeba bronić chrześcijaństwa, choć dopiero w czasie wojny niektórzy ludzie przypominają sobie, że jest Bóg. Dlatego co jakiś czas Bóg odsuwa się, a szatan za pomocą polityków wywołuje wojnę.
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających. Dobrze, że przynajmniej tu można pisać to, co się myśli.

MariaN - 29.09.16 10:47
re Jan Orawicz: jesli zamiast - y jest z - proszę wcisnać na klawiaturze jednocześnie dwa klawisze: Shift+Ctrl i po problemie...

MariaN - 29.09.16 10:43
Brońmy normalności i dobrze poukładanego chrześcijańskiego życia. Szatan zawsze próbował wywracać porządek do góry nogami i zawsze będzie to robił, takie jest jego zadanie. A my musimy bronić swoich wartości bez względu na okoliczności. Bardzo refleksyjne opowiadanie, zresztą jak zwykle

Jan Orawicz - 28.09.16 23:14
... Co tutaj dodam? Od początku pojawienia się tego wspaniałego prozaika
i poety chylę przed Nim czoła!! Przyznac się muszę,iż w moim środku aż
zalęgła się zazdrośc, patrząc na wielki twórczy dorobek naszego Drogiego
Twórcy. Przepraszam,czerwoni hakerzy skaczą mi nawet po alfabecie. Ostanio
znów nasilili' ataki na moje pisanie, przemieniając alfabet na desce. Dzisiaj
ponownie pozbawili mnie c, z akcentem na ci.,a zamiast litery y mam z itd.
Nocami odpuszczają, bo śpią. Więc najczęściej o tej porze piszę spokojnie.
Oczywiście wiem o tym,że jak bym pisał pochwałki o PO,KOD itd. to niemiałbym
tego rodzaju kłopotów! A więc lewactwo toczy boje na wielu frontyach,by
wróci za stery WAAADZDZYYY!!!

Andrzej Chodacki - 28.09.16 18:17
Święte słowa!

Lubomir - 28.09.16 8:38
Hiszpania niestety zabiega o prymat sodomity w Europie. Były premier Królestwa Hiszpanii Jose Luis Zapatero, zachęcał nawet hiszpański parlament do podpisania ustawy legalizującej hybrydy ludzko - zwierzęce. O sztuczne stworzenie pół człowieka - pół zwierzęcia nie zabiegali nawet niemieccy liberałowie, słynni z lubieżnych i patologicznych pomysłów. Potwierdza się zatem teoria, że Niemcy raczej celują w konstruowaniu 'niemieckiego nadczłowieka' a nie 'podczłowieka'. Jednak Hiszpania nie upadła aż tak nisko, żeby nadawać sodomicie tytuł Lorda Jego Królewskiej Mości, jak postąpiła Brytania w przypadku kinga homosiów brytyjskich, Johna Eltona. Oby w Hiszpanii można było częściej spotkać bezkompromisowych kapłanów Chrystusa z Polski, jak widać ich w mocno zateizowanych niegdyś Czechach, w Rosji, w Krajach Kaukaskich i m.in. w Wielkiej Brytanii. Polska zaczyna być akceptowana, jako cierpliwy i konsekwentny Chrystus narodów. Na taką opinię pracuje pokolenie wychowane przez świętego odnowiciela, Jana Pawła Drugiego.

Andrzej Chodacki - 27.09.16 19:55
Niestety, nie załapałem, jak się ma ten komentarz do mojego tekstu. Ja po prostu wróciłem z Madrytu, gdzie sodomici okleili na tęczowo cała stolicę tego chrześcijańskiego niegdyś kraju i tak jakoś mi się zrobiło smutno.

Ola - 25.09.16 21:08
http://newspaper.hvs.pl/psychologia-nowego-porzadku-rewolucja-deprawacji-wg-frankfurckiej-szkoly-filozoficznej/

"Frankfurcka opracowała następujące dwanaście zaleceń – wszystkie z nich obliczone na podważenie fundamentów społeczeństwa i stworzenie dystopii [nieładu, nierządu, odstręczającej egzystencji], którą obserwujemy wokół nas:

1. Stworzenie “przestępstwa” rasizmu i praw przeciw tzw. mowie nienawiści.
2. Ciągłe zmiany w programach szkolnych, aby zwiększyć zamęt i dezorientację.
3. Propaganda masturbacji w szkołach, w połączeniu z homoseksualizacja dzieci i ich deprawowaniem za pomocą eksponowania pornografii w klasie.
4. Systematyczne podważanie autorytetu rodziców i nauczycieli.
5. Imigracja na wielką skalę, mająca zniszczyć tożsamość narodową i ułatwić wybuch przyszłych wojen.
6. Systematyczna promocja nadmiernego picia i używania narkotyków “rekreacyjnych”.
7. Systematyczna promocja zboczeń seksualnych w społeczeństwie.
8. Nierzetelny system prawny, z uprzedzeniami wobec ofiar przestępstw.
9. Uzależnienie od świadczeń państwowych.
10. Kontrola i totalne ogłupianie medialne [sześć żydowskich przedsiębiorstw kontroluje obecnie 96 procent światowych mediów, przyp. L.D.]
11. Zachęcanie do rozpadu rodzin.
12. Wszechobecny atak na chrześcijaństwo i opróżnianie kościołów."

I to wszystko opracowano osiemdziesiąt lat temu. Niemcy mają z tym tyle wspólnego co Rosjanie z żydobolszewizmem.
Po osiemdziesięciu latach od podpisania paktu antykominternowskiego powstała potrzeba podpisania nowego paktu. Mam nadzieję, że tym razem Polacy postąpią tak jak radzi Piotr Zychowicz.

Wszystkich komentarzy: (11)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

23 Lipca 1909 roku
Zmarł Zygmunt Noskowski, polski kompozytor, pedagog, dyrygent i krytyk muzyczny (ur. 1846)


23 Lipca 1952 roku
Wszedł w życie traktat o utworzeniu Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.


Zobacz więcej