Sobota 18 Stycznia 2025r. - 18 dz. roku, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
| Strona główna | | Mapa serwisu
dodano: 25.03.16 - 18:29 Czytano: [1313]
Dział: WPiS
Najnowszy Numer miesięcznika WPiS (3/2016)
Przedstawiamy najnowszy numer naszego miesięcznika „Wpis”. Jak zawsze poruszamy w nim najbardziej aktualne i najciekawsze tematy – polityczne, społeczne, gospodarcze i kulturalne. W marcowym „Wpisie” przeczytać można m.in. o Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, Kongresie Bożego Miłosierdzia dla Oceanii, najnowszej książce naszego wydawnictwa zatytułowanej „Banksterzy” i o tym, jak Australia radzi sobie z nielegalnymi imigrantami. Warto zajrzeć do „Wpisu”! Warto go zaprenumerować!
W bieżącym numerze:
Europa nie potrzebuje hegemonów, lecz wspólnoty – wykład ministra w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego na Uniwersytecie Oksfordzkim, przedstawiający założenia polskiej polityki zagranicznej.
Królowa Angela jest naga, a Polska może zostać krupierem Europy – relacja Adama Sosnowskiego z dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa, jaka w dniach 12-14 lutego odbyła się w Monachium. Jej uczestnikiem był m.in. prezydent Andrzej Duda.
Z piekła satanizmu w objęcia Miłosierdzia – rozmowa z ks. prof. Janem Machniakiem, uczestnikiem III Kongresu Bożego Miłosierdzia dla Oceanii. W nowozelandzkim Auckland zebrało się około tysiąca duchownych i świeckich, m.in. z Australii, Tonga, Samoa, Papui-Nowej Gwinei i Fidżi, którzy debatowali o Bożym Miłosierdziu.
Na spadochronie do kraju, czyli wojenne losy podporucznika „Przerwy” – z okazji Roku Cichociemnych przedstawiamy dzieje tej niezwykłej formacji wojskowej i losy jednego z jej członków – ppor. Antoniego Żychiewicza.
Obrońca narodów amerykańskiego i polskiego – w rocznicę wybuchu powstania kościuszkowskiego prof. Henryk Kocój opisuje jego Naczelnika, przebieg i późniejsze oceny.
Gdy wiosna radosna swój urok roztoczy… – rozmowa z biologiem i znawcą przyrody dr. Jerzym Kruszelnickim o symptomach nadchodzącej wiosny i związanych z tym zachowaniach ptaków, zwierząt i roślin.
Wywiad, którego bały się niemieckie media – rozmowa ze światowej sławy fotografikiem Adamem Bujakiem o sytuacji politycznej w Polsce, poparciu dla zmian wprowadzanych przez rząd oraz konflikcie wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wywiadu tego nie chciały zamieścić niemieckie media.
Owce, pasterze i ich właściciele – wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka wygłoszone podczas krakowskiej prezentacji „Banksterów” – najnowszej książki Białego Kruka autorstwa Janusza Szewczaka.
Instytucje finansowe pod specjalną ochroną – opinia członka Narodowej Rady Rozwoju prof. Witolda Modzelewskiego o książce „Banksterzy” Janusza Szewczaka, zaprezentowana podczas warszawskiej premiery tej publikacji.
Polska nigdy nie zrezygnuje z poszukiwania utraconych dóbr kultury – rozmowa z Katarzyną Zielińską z Wydziału ds. Strat Wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o odzyskiwaniu zagrabionych podczas okupacji polskich dzieł sztuki.
Maleńkie Korsze stają się symbolem zniewolonej przez układ Polski – ciąg dalszy opisywanej w poprzednich numerach „Wpisu” walki mieszkańców mazurskich Korsz z zatruwającym środowisko zakładem recyklingu akumulatorów.
Zależność od obcych przynosi pożogę – przypominamy sylwetkę i burzliwe losy króla Stanisława Leszczyńskiego w 250-lecie śmierci tego zapomnianego monarchy.
Mój dziadek nie wierzył we flirt polsko-niemiecki – rozmowa Jolanty Sosnowskiej z Gabrielą Baczewską-Pazdą, wnuczką Jana Baczewskiego, zasłużonego polskiego działacza w Niemczech.
Zapłacili życiem za miłosierdzie – reportaż ze wsi Markowa na Podkarpaciu, gdzie powstaje Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów.
Maryja posiada rzeczywistą władzę w naszym państwie – Czesław Ryszka przedstawia dzieje kultu Matki Bożej Królowej Korony Polskiej i ideę intronizacji Chrystusa Króla.
Nieufność i deficyt solidarności w strefie Międzymorza ułatwiły zadanie Hitlerowi i Stalinowi – historyk z Uniwersytetu Warszawskiego dr Marek P. Deszczyński opisuje polskie działania dyplomatyczne i wojskowe wobec Czech i Słowacji w latach 1938-1939.
Kawiorowa lewica Zachodu chce Polski innej niż my – artykuł przedstawiający częste dawniej i dziś zjawisko krytykowania Polski przez lewicowych intelektualistów z Zachodu.
Państwo suwerenne rozwiąże problem nielegalnej imigracji i oszukańczych korporacji – korespondencja z Australii opisująca, jak kraj ten zdołał sobie poradzić z zalewającymi go nielegalnymi imigrantami oraz prowadzącymi własną politykę zagranicznymi korporacjami.
Trzy kościoły na Wzgórzu Lasoty, czyli tajemnica początków chrześcijaństwa w Małopolsce – artykuł o przełomowych być może badaniach archeologicznych prowadzonych w krakowskim kościółku św. Benedykta.
Świato-podgląd – przegląd informacji ze światowych mediów, a w nim m.in. o imigrantach gwałcących w Szwecji, nowym Roczniku statystycznym Kościoła i… Niemcach domagających się prawa do seksu ze zwierzętami.
Krzyżówka z nagrodami.
A także atrakcyjne przeceny naszych książek (w tym pozycji na Wielki Post i Wielkanoc) oraz zaproszenie na XXII Targi Wydawców Katolickich.
WPiS
Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!
Nowy Numer WPiS 12/2024 już do nabycia
Jak zawsze przygotowaliśmy dla naszych Czytelników wyselekcjonowany zbiór felietonów na aktualne tematy i całą serię artykułów powiązanych nie tylko z bieżącymi rocznicami historycznymi...
27.12.24 - 20:56 | Czytaj więcej
18 Stycznia 2021 roku
Zmarła Maria Koterbska, piosenkarka, szczególnie popularna w latach 50. i 60. XX w. ( „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Parasolki”. (ur. 1924r.)
18 Stycznia 1951 roku
W więzieniu na Rakowieckiej został zamordowany Szef Wywiadu XXIII Okręgu NZW por. J. Przybyłowski ps. "Onufry"