Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 110 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu

dodano: 19.09.14 - 10:54     Czytano: [2107]

Siatkarska wojna

Fantastyczne zwycięstwo Polaków nad Rosjanami. W łódzkiej Atlas Arenie nasi siatkarze rozgromili rywali 3:2, awansowali do półfinału mistrzostw świata i zajęli pierwsze miejsce w grupie.

W pierwszym secie Polacy zagrali bardzo uważnie. Mocne zagrywki, precyzyjne ataki i świetna gra blokiem pozwoliły naszym siatkarzom odskoczyć rywalom i utrzymać kilkupunktową przewagę do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:22.

Drugi set również rozpoczął się po myśli Polaków. Potem jednak Rosjanie odrobili dużą stratę i wyrównali na 15:15, żeby na chwilę objąć prowadzenie - głównie przez lepszą grę w obronie oraz kłopoty naszych siatkarzy z odbiorem zagrywki. Na szczęście nie trwało to długo. Polacy odzyskali inicjatywę i zakończyli tego seta 25:22.

Już wtedy na trybunach wybuchła euforia, publiczność skandowała „dziękujemy”, bo wygrywając drugiego seta polska reprezentacja zapewniła sobie awans do pierwszej czwórki mistrzostw świata.

Niezwykłą skutecznością imponował Mariusz Wlazły. Tylko w pierwszych dwóch setach zdobył aż 17 punktów.

Na początku trzeciego seta u Polaków widoczne było rozprężenie i to ich zgubiło. Po kilku wybronionych przez polskich siatkarzy piłkach setowych rywale dopięli swego i pokonali naszych siatkarzy 25:21.

W czwartym secie niemający już nic do stracenie Rosjanie grali pewnie, skutecznie i znów udało im się odskoczyć naszym siatkarzom. W połowie seta Polacy ostudzili gorące głowy rosyjskich zawodników, zdobyli 18. punkt i wyszli na prowadzenie. Niestety po zaciętej walce tego seta również wygrali goście 25:22.

W tie-breaku Polacy byli nie do powstrzymania i nikt już nie mógł mieć wątpliwości, kto jest lepszy. Prowadzili od samego początku, wygrali ostatniego seta 15:11 i całe spotkanie 3:2.
To był piękny mecz - prawdziwa siatkarska wojna, prawdziwe siatkarskie święto! Rywalami Polaków w półfinale będą Niemcy.

wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 22.09.14 20:24
Cudowni polscy siatkarze zdobyli to, co jest marzeniem wszystkich - mistrzostwo świata. Mistrzostwa rozgrywane w Polsce obnażyły wiele mechanizmów. Pomijając zawłaszczenie nośników informacji wizualnej - przez takiego czy innego oprycha czy gangstera. W Polsce obok likwidacji szkolnych kół sportowych {i popularnej na nich siatkówki}, doprowadzono do ruiny i likwidacji wiele klubów piłki siatkowej. Wszystko rzekomo z powodów finasowych. Ludowa rzeczywistość jakoś radziła sobie z tym. Ta kapitalistyczna dziwnie - nie potrafi. Francuski trener Antiga zmontował zespół złożony z ludzi utalentowanych, ambitnych i będących w znakomitej formie, a nie zespół złożony z weteranów, pociotków i kolesiów. Taki system potrzebny jest w każdej dziedzinie działalności Polaków. To jest autentyczna odnowa, na jaką oczekuje cała Polska. Polska potrzebuje powszechnego dostępu dzieci i młodzieży do sportu. Nie będzie nowych elit sportowych, bez tego powszechnego dostępu. Trener Antiga zapisuje się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu, niczym francuski generał Weygand - w historii powszechnej Polski.

MariaN - 21.09.14 13:48
Wczoraj nasi siatkarze pokonali kolejnego przeciwnika na drodze do złota, tym razem Niemcy. Tak się złożyło, że Polska rozgromiła i puściła w skarpetach dwóch odwiecznych swoich rywali. To cieszy. Nie cieszy natomiast to, że tych jakże emocjonujących spotkań nie transmitowała telewizja w odkrytym kanale. To draństwo, żeby zakodować takie Mistrzostwa i to organizowane w Polsce.
Teraz gdy nasi grają o złoto z Brazylią łaskawie TV Polsat pokaże normalnie, ale na pasku leci informacja, że to na zyczenie prezydenta Komoruskiego..... Ale wazeliniarstwo.